Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Lag infernal in jocuri, internet chiar si YouTube.

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013
Buna seara,

Acum cateva luni mi-am cumparat un Laptop Toshiba Satellite L50-B-2CP si pana in ziua de azi nu am umblat deloc pe el, nu prea am fost curios si l-am cumparat mai mult fiindca era un pret bun si placa video era dedicata. Azi am instalat Windows 8, am instalat cele doua drivere pentru placa video de pe site-ul lor oficial, INTEL si AMD, dar am o problema destul de mare. Jocurile merg foarte greu, pe Youtube nu pot vedea la rezolutie mare si nici HD.

Am instalat GTA San Andreas fiindca am un frate mai mic care joaca SA-MP, iar SA-MP merge foarte greu, chiar in reluare. Nu ma astept ca pe un laptop cu i3 un joc de peste 10 ani sa mearga in halul asta.

Care poate fi problema? Multumesc.

#2
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Tu ai luat laptop-ul doar pentru ca era ieftin si nu l-ai folosit deloc?!Posted Image

#3
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013

View PostRobiacs, on 17 ianuarie 2017 - 22:46, said:

Tu ai luat laptop-ul doar pentru ca era ieftin si nu l-ai folosit deloc?!Posted Image
L-am luat pentru fratele mai mic. Ca se joaca jocuri mai vechi precum GTA San Andreas, CS 1.6 si m-am gandit ca un laptop cu i3 este ideal pentru el.

#4
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
asigura-te ca driverele sunt up-to-date.

#5
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013

View PostTheRipper, on 17 ianuarie 2017 - 23:25, said:

asigura-te ca driverele sunt up-to-date.
Da, toate sunt actualizate. Dar nu inteleg de ce sunt 2 driverele la placa video? INTEL si AMD? Fiindca cand deschid laptopul totul e OK si apoi "clipeste" de 3 ori si imi apare jos in colt ca sa schimbat placa video pe INTEL.

#6
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Cred ca tu de fapt te jucai pe placa video intregrata din procesor. Daca ai spus ca atunci cand deschizi laptopul clipeste si jos in colt iti arata ca s-a schimbat pe intel. In bios intri si setezi placa video de la amd.

#7
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Laptop-ul are o placa integrata (Intel) pt cand te uiti la filme sau stai pe net si una dedicata (AMD) care se activeaza doar in jocuri.

Edited by SpeedDemon, 18 January 2017 - 00:29.


#8
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
fie ce au mentionat cei de mai sus, fie reinstalezi o alta versiune de windows ( poate chiar acelasi wondows, dar o alta versiune, poate are buguri )

#9
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013

View PostTheRipper, on 18 ianuarie 2017 - 08:34, said:

fie ce au mentionat cei de mai sus, fie reinstalezi o alta versiune de windows ( poate chiar acelasi wondows, dar o alta versiune, poate are buguri )
Voi incerca Windows 8 si voi reveni cu un reply.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate