Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Timisoara - St Gallen in 17-19 Martie

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009
Salut, trebuie sa fiu in perioada din titlu in St Gallen, Elvetia. Ma intereseaza cele mai ieftine metode de transport pentru a ajunge acolo ( exclus masina personala, ca am prefera ceva mai ieftin/sigur de atat ) pentru 3 studenti, 20 ani fiecare. Ne-am gandit la avion pana la Milano, si de acolo tren, dar e cam scump trenul. O varianta mai este avion pana la Memmingen, dar de acolo nu stiu cum sa ajung in St Gallen. Astept alte propuneri. Multumesc frumos !

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Incearca aici: http://www.eurolines...ra/Sankt-Gallen

#3
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Kain_12, on 16 ianuarie 2017 - 21:57, said:

( exclus masina personala, ca am prefera ceva mai ieftin/sigur de atat )
Mai ieftin decat cu masina personala nu cred ca se poate.
Cat despre siguranta... ceasul rau, pisica neagra, shit happens oricum.

#4
garlic666

garlic666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.11.2014
Avion pana in Milano, Stuttgart sau Munchen, apoi bilet de tren pana in Sankt Gallen. Atentie, biletele de tren sa nu fie cumparate de la SBB (http://www.sbb.ch/home.html - compania de stat a Elvetiei), ci de pe http://www.trenitalia.com/ sau https://www.bahn.de/...ew/index.shtml. Eu personal asa am iesit cel mai ieftin pana acum.

#5
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Din Cluj aveti zbor la Basel dar o sa va coste ceva trenul prin Elvetia. Tot Munchenul cred ca cea mai buna destinatie si dupa asta trenul nemtesc.
Oricum, masina ar fi cea mai ieftina solutie ptr 3 oameni mai ales ca voi deja fiind din TM iesiti imediat pe autostrada la unguri.

Edited by atupi, 16 January 2017 - 23:45.


#6
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Mergeti cu masina personala. Nimic nu se compara ca o drumetie de genul. Plus ca la varsta voastra va formati experienta in a conduce autoturismul si acolo e cel mai bine sa o faci, avand destule exemple bune in trafic. Veti invata sa fiti si rabdatori. Bonus, spatiu in masina, traditionala zacusca studenteasca poate fi dusa in cantitati majore, cat si alte feluri de mancare. Deh.. studentie dragaPosted Image

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

 Yukoto, on 17 ianuarie 2017 - 00:24, said:

Mergeti cu masina personala. Nimic nu se compara ca o drumetie de genul. Plus ca la varsta voastra va formati experienta in a conduce autoturismul si acolo e cel mai bine sa o faci, avand destule exemple bune in trafic. Veti invata sa fiti si rabdatori. Bonus, spatiu in masina, traditionala zacusca studenteasca poate fi dusa in cantitati majore, cat si alte feluri de mancare. Deh.. studentie dragaPosted Image

Sigur este varianta cea mai confortabila,dar poate in Elvetia chestia cu maximum trei luni numere de inmatriculare din alta tara chiar functioneaza.

#8
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Autorul vrea sa stea doar in perioada 17-19 martie.

#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Eu inteleg ca in aceea perioada trebuie sa ajunga acolo.
El n-a zis ca vrea sa stea,a zis ca vrea sa fie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate