Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Cicatrice veche de 7 ani

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Salut! Am o cicatrice veche de 7 ani pe frunte, e ca o taitura de 3 cm aproximativ, care cateodata se vede rosie , cateodata e alba. (depinde de temperatura locului in care ma aflu).
Am folosit diferite unguente, creme, geluri, inclusiv Contractubex, Strataderm si s-a mai ameliorat dar rosie tot mai e, desi nu ca inainte. (de exemplu cand e frig).
Intrebarea mea, este urmatoarea: Pot scapa de ea definitiv si complet prin interventie chirurgicala ? Daca da, risc sa raman cu alte pete/urme pe frunte in urma acesteia ?

Si vreau sa stiu daca merita sa ma duc sa ma interesez asupra acestui procedeu sau o las pur si simplu acolo, cum am lasat-o 7 ani ? (desi de multe ori e inestetica si ma deranjeaza)

Astept parerile si sfaturile dvs.

Multumesc!

O zi buna!

Edited by MembruAnonim, 16 January 2017 - 18:30.


#2
kesarion111

kesarion111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 15.06.2009
Las-o acolo, e a ta, semn distinctiv, e bucatica ta de farmec. Scosul chirurgical inseamna o alta cicatrice, mai subtire sau mai groasa plus doua mai mici transversale de la copci, depinde de meserias.

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
În ziua de azi s-a ajuns să se facă și transplant de față, deci o cicatrice cred că e nesemnificativă pentru orice estetician. Deși nu văd cu ce te deranjează. Ești din ăla care se pensează și fardează?
Eu am una pe scalp de la un accident de mașină și mai sperii lumea cu ea.

Ia uite, un rezultat aleator de pe google zice ca are consultatii online cu video (presupun ca si gratis) http://proestetica.ro/

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Mizu, on 16 ianuarie 2017 - 19:00, said:

În ziua de azi s-a ajuns să se facă și transplant de față, deci o cicatrice cred că e nesemnificativă pentru orice estetician. Deși nu văd cu ce te deranjează. Ești din ăla care se pensează și fardează?
Eu am una pe scalp de la un accident de mașină și mai sperii lumea cu ea.

Ia uite, un rezultat aleator de pe google zice ca are consultatii online cu video (presupun ca si gratis) http://proestetica.ro/
Nu, nu ma pensez si nici nu ma fardez! Nu sustin feminizarea barbatului in sinea lui, barbatul trebuie sa ramana barbat, parerea mea personala.

#5
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,281
  • Înscris: 27.10.2007
daca esti tipul de om a carui cicatrici nu se sting cu vremea, nu vei rezolva nimic cu scoaterea ei.  daca e rosie si ai mancarimiin zona, inseamna ca legatura intre cele 2 straturi de peiele nu e OK si merita operatia . un estetician iti va potrivi straturile de piele si poti scapa de roseata si mancarimi .

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 strongsss, on 16 ianuarie 2017 - 19:07, said:

daca esti tipul de om a carui cicatrici nu se sting cu vremea, nu vei rezolva nimic cu scoaterea ei.  daca e rosie si ai mancarimiin zona, inseamna ca legatura intre cele 2 straturi de peiele nu e OK si merita operatia . un estetician iti va potrivi straturile de piele si poti scapa de roseata si mancarimi .
Mancarimi nu am, doar roseata.

#7
kesarion111

kesarion111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 15.06.2009
Nasol sa nu ai mancarimi :-)

#8
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Ia un melc si freaca-l de cicatrice pana se regenereaza complet. Serios acum, daca te deranjeaza atat de mult o cicatrice de genul inseamna ca partea asta ai copiat-o de la Poptamas : "Nu, nu ma pensez si nici nu ma fardez! Nu sustin feminizarea barbatului in sinea lui, barbatul trebuie sa ramana barbat, parerea mea personala."

Da-i cu fond de ten si ai rezolvat problema.


Asta ce sa mai zica saracul? :)) http://fm.cnbc.com/a...pg?v=1438032150

#9
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,281
  • Înscris: 27.10.2007
nasol si sa ai mancarime unde nu te astepti. de unde si vorba : sa te manance in fund si sa ai mainile mici.
ONTOPIC.in cazul unei interventii la un estetician, acesta are grija ca straturile sa fie unul in continuarea celuilalt. dincolo de estetica, se evita situatii de iritatie permanenta.

#10
bogd_an

bogd_an

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.07.2009
Sau bietul Ribery? Aia e, e a ta, o porti cu tine!
[ https://sites.duke.edu/wcwp/files/2013/12/ribery.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate