Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Renault grand scenic sau Vw Touran?Ce sa aleg?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014

 TruculMagic, on 16 ianuarie 2017 - 13:36, said:


Intra pe autokarma si vezi ca inclusiv unele filtre (de exemplu ala de aer) e mai scump ca la a4 b7 + ca am gasit si alte elemente mecanice mai scumpe. Am facut mai demult o lista si o comparatie pe forumul Logan, asa ca nu ai decat sa cauti.

Sunt o gramada de site-uri din Romania cu o gramada de filtre de la cele mai ieftine la cele mai scumpe pentru toate buzunarele . Daca ar fi sa te duci la reprezentanta ca tot neamtul ma intreb cat ai da pe acel filtru pentru Audi? Tot mai ieftin ca la logan?

#20
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Loganul din ce am vazut este cam cel mai ieftin de intretinut cand vine vorba de revizii si piese uzuale in Romania.
Daca Audi are piese mai ieftine decat loganul inseamna ca sunt aproape de pret "moca" adica gen o cafea de la aparat...acum daca iei toate facaturile de pe piata filtre facute din hartie igienica atunci da probabil iei filtre la 5 lei si pentru audi.

Oricum, daca si loganul este scump la intertinere...

#21
steli81

steli81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.07.2009
Da mulțumesc pt păreri,m-am hotărât la Renault grand scenic ,e mai arătoasă,mai spațioasă

#22
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 steli81, on 20 ianuarie 2017 - 16:59, said:

Da mulțumesc pt păreri,m-am hotărât la Renault grand scenic ,e mai arătoasă,mai spațioasă

Rogu-te, zi-ne ce ai gasit bun si in ce bani.

#23
mitalpin

mitalpin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 29.05.2016
Salutări!
Am nimerit din întâmplare le acest top.. din întâmplare am.si un grand scenic 3 din 2011 ai permiteți-mi  să mi expun pct de vedere. Am avut multe masini si n special numai BMW -uri. M-am trecut pe grand scenic datorita întreținerii scumpe a bmw ului, ca si reparatii,  taxe etc
In rest o masina extraordinară. Am ajuns la Renault dintre zamfira si Touran... In concluzie o am de 5 6 luni si Vreau sa zic ca e super... atât cât ajuta motorizarea 1.5 dci 110cp.

Dacă prinzi o masina buna
.. In afara de cauciucuri de iarna noi n am băgat nici 1 lei.. si evident înmatriculare a. Ca si sfat e ok aspect  e ok confort, se conduce usor însă o masina de familie... nu de demarate, abordări de foraje in forta sau viteze de peste 150kmh.

Ca sfat si avertizare dacă va luati, aveti grija la motorină, recomand rompetrol, si ce filtre puneti, de recomandat delphi.

Eu unul n-am schimbat nici un filtru nimic si merge super bine in afara de 1 incident care sa remediat singur/a datorita motorinei  cu apa, cred....zi ca ca e varianta cea mai buna ca pret calitate, aspect .

In caz ca sunteti interesati eu personal având bmw sunt pasionat de forta si am zis sa incerc un vito 2.2 , imi trebuie mai.mult spațiu,  deci o vand si e super masina.

Consum 7.8 iarna  undeva la 6 -6.5 fara condus fair play.

Mult respect si un an nou cu împliniri si alegeri reușite!

Edited by mitalpin, 11 January 2019 - 22:45.


#24
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,229
  • Înscris: 12.12.2011
Diacriticele și exprimarea corectă nu fac echipă bună. Totuși, spre surprinderea mea, am înțeles ce ai scris ;)

În altă ordine de idei, am un prieten care aduce mașini din Germania (2-3 pe lună), nu e meseria lui de bază, și mi-a zis că se caută foarte bine Scenic, motorul de 1.5-110 cp. Grand-ul mai puțin din cauză că este un "autobuz".

#25
razvan_77

razvan_77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 16.11.2005

View Postcorcodel10, on 12 ianuarie 2019 - 00:46, said:

Diacriticele și exprimarea corectă nu fac echipă bună. Totuși, spre surprinderea mea, am înțeles ce ai scris Posted Image

În altă ordine de idei, am un prieten care aduce mașini din Germania (2-3 pe lună), nu e meseria lui de bază, și mi-a zis că se caută foarte bine Scenic, motorul de 1.5-110 cp. Grand-ul mai puțin din cauză că este un "autobuz".
un ,,autobuz,, dar cu 7 locuri..si 135 cp la motorul de 2.0 16V

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate