Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Isaran 2 Brasov

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1355 replies to this topic

#271
paul_predeal

paul_predeal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 03.06.2016
Oricum, stie careva ce banca ofera credit imobiliar cu dobândă fixă in afara de BCR?

View PostMariusbvb, on 12 decembrie 2017 - 23:42, said:


Nu stiu ce acoperire mai au ei dupa 30 ianuarie,conform contractului este ultima zi legala de predare,30 octombrie 2017 + 90 de zile intarziere.....o sa ma interesez

Este prevazut expres acest termen? Eu nu am gasit nimic de genul, doar ceva vag... cu toate ca am citit de cateva ori contractul.

#272
Mariusbvb

Mariusbvb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 25.09.2017

View Postpaul_predeal, on 12 decembrie 2017 - 23:24, said:

Am fost azi la Isaran si mi-a zis ca percepția incepe din 15 ianuarie spre sfarsitul lunii insa cel mai sigur prin februarie cand ne vor chema sa încheiem contractul si cand vor îngheța cursul de schimb leu-euro...Zic ei ca astepta dupa actele de la primărie și nu tine de ei deoarece toti dezvoltatorii depun dosarele pe sfarsitul anului iar primaria are putini angajați
Serios?!Actele de care tu zici se depun doar intr-un anumit stadiu al lucrarilor,daca tu esti in intarziere,logic,vei depune acele acte in intarziere iar raspunsul il vei primii la fel,CU INTARZIERE...primaria nu are nici o vina...La fel se intampla si cu dezvoltatorii care refuza sa asfalteze caile de acces,dand vina pe primarie,uitand sa specifice ca acele cai de acces,pe anumite portiuni,sunt inca proprietati private care bineintales nu pot fii asfaltate....

View Postpaul_predeal, on 12 decembrie 2017 - 23:50, said:

Oricum, stie careva ce banca ofera credit imobiliar cu dobândă fixă in afara de BCR?



Este prevazut expres acest termen? Eu nu am gasit nimic de genul, doar ceva vag... cu toate ca am citit de cateva ori contractul.
Revin maine cu o poza....

#273
paul_predeal

paul_predeal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 03.06.2016
Stiti bănci care dau credite imobiliare cu dobândă fixă in primii 5-10 ani in afara de BCR?

#274
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
Reifeissen are cu dobânda fixa pe 7 sau 10 ani. Dar au un Dae de 5.25 parca. La BCR este 4.1daca îți muti salariul.

#275
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 13.09.2016
Deocamdată sunt 4:
BCR , Raiffeisen, BancPost, și încă una care nu mi vine in cap dar vedem ce apare in Ianuarie.

#276
Rosa2017

Rosa2017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 29.08.2017

View PostValimania2016, on 12 decembrie 2017 - 23:32, said:

Vor îngheța cursul:)) la ce curs ? Cel 30. 10 sau Februarie 2018
Cel din februarie bineinteles caci cursul atunci are valoare mare.

View PostMariusbvb, on 12 decembrie 2017 - 23:42, said:


Nu stiu ce acoperire mai au ei dupa 30 ianuarie,conform contractului este ultima zi legala de predare,30 octombrie 2017 + 90 de zile intarziere.....o sa ma interesez
Ca sa primesti penalitatile pentru intarzieri trebuie sa il dai in judecata. Se bazeaza ca romanii sunt speriati de tribunale si nu il da nimeni in judecata, caci procesul poate dura foarte mult si fiecare doreste sa se mute cat mai repede.

Edited by Rosa2017, 14 December 2017 - 14:53.


#277
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 13.09.2016
Nu ma aștept la nimic gratis de dl Fadi dar dacă am merge cu Toții sa ne plângem poate.
Clar se va folosi de acest șiretlic, ca toată lumea vrea sa se mute, inclusiv eu am aceasta problema.
Sincer nu știu catevpersoane vor lua cu credit dar aici pe forum nu scriu decât câțiva.
Eu pe forum principal ca sa zic așa aproape ca numai intru, dar sper sa nu ajungem la vb unora.
Singur nu știu ce pot face, dar împreuna poate am reuși ceva. Și oricum cel mai ușor e sa dezbine oameni care nu pot face ceva sau sunt constrânși de ceva(gen mutare)
Nu știu cât va fi euro in Februarie dat eu voi avea tăria sa-i zic in fata ca este un Hot dacă și iar dacă.
Deocamdată nu vreau sa mi exprim clar o opinie deoarece lipsesc multe informații.
Corect mi s-ar părea ca cursul sa fie cel de la 31.10.
La primărie chiar nu știu care este adevarul dar se poate afla dacă chiar vrei aa știi când au depus actele etc.
Adevarul este ca blocul nu este gata nici măcar ptr Recepție.


#278
paul_predeal

paul_predeal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 03.06.2016
Eu nu vad in contract nici un termen pentru intarzieri...doar sintagma "nu mai tarziu de 30.10.2017" . Voi aveti la fel?

Attached Files



#279
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
Da. Și la mine e la fel

#280
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 13.09.2016
Mai târziu fac și eu poza.
Dar nu e acolo unde ai pus poza.


#281
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 13.09.2016
Nu știu Dece nu pot încarcă poza dar la la mn e cu 90 zile. Dar se pare ca nu toată lumea are. Cereți va drepturile, numai stați si va plangeti pe forum. Ca in țara asta hoția se va legifera:)

Edited by Valimania2016, 14 December 2017 - 20:38.


#282
paul_predeal

paul_predeal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 03.06.2016
O poti încărca doar de pe laptop sau pc, de pe telefon nu merge...

#283
Costi_09

Costi_09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 12.10.2017

View Postpaul_predeal, on 14 decembrie 2017 - 15:48, said:

Eu nu vad in contract nici un termen pentru intarzieri...doar sintagma "nu mai tarziu de 30.10.2017" . Voi aveti la fel?
Mutarea efectiva se va realiza, in cel mai bun caz, in luna martie. Parerea mea se bazeaza pe stadiul actual al lucrărilor.

#284
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 13.09.2016
Și eu zic la fel.

#285
Rosa2017

Rosa2017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 29.08.2017

View Postpaul_predeal, on 14 decembrie 2017 - 15:48, said:

Eu nu vad in contract nici un termen pentru intarzieri...doar sintagma "nu mai tarziu de 30.10.2017" . Voi aveti la fel?
Primii care au semnat antecontracte nu au clauze de intarzieri, aceste au fost adaugate mai tarziu. Nici noi nu avem si cand am mers sa vorbim nu l-a interesat pe dl Fadi nimic, nici intentia de a-l da in judecata. Cum am spus mai sus se bazeaza ca oamenii vor sa se mute cat mai repede nu sa stea prin tribunale, chiar daca platesc cu miile de euro in plus din vina lui.

#286
Olimpiandy

Olimpiandy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.01.2016
Mai aveti careva noutăți despre prereceptia blocului 3? Multumesc

#287
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
15 ianuarie cică...

#288
Costi_09

Costi_09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 12.10.2017
15 ianuarie este un termen extrem de optimist. Din diferite informatii, se pare ca s-a montat parchetul (nu in totalitate) si urmeaza sa se monteze usile interioare. In rest, mai sunt destule lucruri de finalizat, inclusiv balustradele la balcoane. Dar mult a fost, putin a ramas.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate