Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Card BCR

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
As vrea sa imi fac un card (asa cred ca se numeste) sa-l folosesc pentru pariuri sportive,cumparaturi in magazine online gen emag,amazon,etc si in magazine fizice,google play . Important e sa pot baga eu usor bani pe el . Acest tip de card se numeste de debit ? As vrea sa il fac la BCR ,e o alegere buna ?
Stiu ca trebuie sa platesc 10 lei cand il fac , iar cand extrag bani isi pastreaza ei nu stiu cat la % , anual nu cred ca platesc vreo taxa.

#2
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Visa Electron de la Transilvania

#3
sergiu_psc

sergiu_psc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 08.01.2008
Si la ING poti baga usor bani.

#4
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Ce-i asa usor sa stai la cozile BCR?

#5
Digynykraf

Digynykraf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.02.2016

 don_dannielo, on 09 ianuarie 2017 - 23:14, said:

Ce-i asa usor sa stai la cozile BCR?
Au niste multimate in sucursale. Si eu le-am descoperit de curand.

Edited by Digynykraf, 09 January 2017 - 23:21.


#6
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016
Pentru tinereii ca tine e bun un Visa Electron de la BT, nu ai niciun comision.

#7
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Daca  aud aia de la BT de pariuri...iesi din banca mai nervos decat ti-ai putut imagina vreodata. Am incercat sa-mi fac card la ei anul trecut si au spus ca nu-mi pot da cardul din prima, pentru ca au avut ceva probleme in trecut cu cei care le foloseau  pentru jocurile online si draci...cica sa rulez niste bani pe cont sa vada ei ca e totul in regula si apoi o sa imi dea si card. Plus ca pentru  depunere n-au automat dela, deci trebuie sa o stresezi mereu pe aia de la ghiseu.

#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 GoldMasters, on 09 ianuarie 2017 - 23:06, said:

As vrea sa imi fac un card (asa cred ca se numeste) sa-l folosesc pentru pariuri sportive,cumparaturi in magazine online gen emag,amazon,etc si in magazine fizice,google play . Important e sa pot baga eu usor bani pe el .

In toate cardurile se pot baga bani usor, e mai greu sa-i scoti...sunt comisioane... Iti recomand card de debit BT, cred ca e cel mai ieftin. Iti activezi folosirea pe net si... spor la barbut...

#9
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

 nicu131, on 09 ianuarie 2017 - 23:08, said:

Visa Electron de la Transilvania
poţi face ţi mondo
ţi mastercard
tot nimic te costă

#10
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

 rosix, on 09 ianuarie 2017 - 23:55, said:

In toate cardurile se pot baga bani usor, e mai greu sa-i scoti...sunt comisioane... Iti recomand card de debit BT, cred ca e cel mai ieftin. Iti activezi folosirea pe net si... spor la barbut...

Trebuie activata folosirea pe internet ?

#11
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016

 GoldMasters, on 10 ianuarie 2017 - 00:35, said:

Trebuie activata folosirea pe internet ?

La BT parca e implicita.

#12
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 GoldMasters, on 10 ianuarie 2017 - 00:35, said:

Trebuie activata folosirea pe internet ?

Da...Incerci intai sa faci o plata pe net si daca nu merge suni la banca si il activezi.

Edited by rosix, 10 January 2017 - 00:40.


#13
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
ING e clar cea mai bună alegere dacă nu vrei bătăi de cap. Toate costurile sunt zero dacă depui în cont măcar 700 de lei lunar. Am primit luna trecută un mail de la ei că cică renunță și la comisionul de schimb valutar când plătești cu cardul în altă monedă. Nu știu sigur dacă au implementat asta deja...

#14
str999

str999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 21.04.2012
La BCR nu o sa ai comision de emitere: "** comision emitere şi mentenanţă 0 RON pentru cardul de debit emis pe numele titularului în cadrul pachetelor specifice". Nu ai nici la retrageri comision daca retragi de la ATM-urile BCR.

In schimb, la fel ca la BT, o sa ai comision la incasari din alte banci. La BCR e 4 lei, indiferent de suma incasata. La BT variaza in functie de suma incasata.

Intr-adevar, la BCR e mai usor cu depunerea banilor fiindca sunt agentii peste tot si unele au si zone de Easy 24 Banking, adica poti depune bani la multifunctionale inclusiv noaptea sau in week end.

https://www.bcr.ro/c...misioane_PF.pdf
https://www.bancatra...misioane_PF.pdf

#15
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 Tort, on 09 ianuarie 2017 - 23:48, said:

Daca  aud aia de la BT de pariuri...iesi din banca mai nervos decat ti-ai putut imagina vreodata. Am incercat sa-mi fac card la ei anul trecut si au spus ca nu-mi pot da cardul din prima, pentru ca au avut ceva probleme in trecut cu cei care le foloseau  pentru jocurile online si draci...cica sa rulez niste bani pe cont sa vada ei ca e totul in regula si apoi o sa imi dea si card. Plus ca pentru  depunere n-au automat dela, deci trebuie sa o stresezi mereu pe aia de la ghiseu.
Pai cine te-a pus sa le zici pt ce vei folosi cardul?
Au ATM-uri multifunctionale in cateva orase! https://www.bancatra...etea-bancomate/

 sarac.lipit, on 10 ianuarie 2017 - 00:24, said:

poţi face ţi mondo
ţi mastercard
tot nimic te costă
Te costa ridicarea de numerar de la ATM pt toate cardurile exceptie VisaElectron.

 Villefort, on 10 ianuarie 2017 - 00:39, said:

La BT parca e implicita.

Peste tot e implicita, dar BT nu activeaza plati pe internet fara CVV fara cererea clientului, adica pe siteuri unde nu au 3dshit.

#16
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007
Salut am și eu un card BCR de care este legat un cont PayPal.pana acuma am cumpărat multe de pe net de afară ,China.dar de 2 zile tot ce cumpăr  mi se da refund din cauza că ,touch 24 bcr. Îmi blochează sumele plătite prin PayPal ,de fapt orice cumpăr de la gearbest  îmi scrie in procesare 2 zile și mi se da refund, ce poate fi și cum se rezolva?

Edited by remus2509, 10 January 2017 - 09:27.


#17
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Contacteaza banca la numarul de pe card.

Edited by TheGrudge, 10 January 2017 - 09:35.
Limbaj


#18
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

 easy90rider, on 10 ianuarie 2017 - 09:29, said:

Contacteaza banca la numarul de pe card.

Ok si ce le zic de card celor de la bcr ? Le zic card de debit si e destul ? Ori le zic ca vreau sa il folosesc pe internet

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate