Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Star Wars: Episode VIII (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
365 replies to this topic

#109
solarstorm

solarstorm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 17.12.2017

 Genjurooo, on 15 decembrie 2017 - 20:07, said:


Soricelu... aaa de fapt sobolanul Disney merita nitel boicot global.





Si cand te gandesti ca  Disney  tocmai ce a cumparat ieri 21st Century Fox

#110
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,015
  • Înscris: 09.12.2015
Un ghiveci de film, o adunătură de lucruri Posted Image amestecate alandala.

Edited by TheStarkestTruthMatters, 17 December 2017 - 13:05.


#111
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Am fost la film. E acceptabil dar cam atat. Ma asteptam la mai mult.

#112
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

 Kroghy, on 17 decembrie 2017 - 18:37, said:

Am fost la film. E acceptabil dar cam atat. Ma asteptam la mai mult.
Ce e acceptabil?

#113
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
E acceptabil pentru ca e cel mai bun film SW din 2017.
Inafara de asta a fost cam slabut.

Edited by Kroghy, 17 December 2017 - 18:46.


#114
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
A mai fost altul si nu stiu eu ?

#115
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

 Kroghy, on 17 decembrie 2017 - 18:46, said:

E acceptabil pentru ca e cel mai bun film SW din 2017.
Inafara de asta a fost cam slabut.
:))), bun asa...
Oricum, mie nu mi-a placut nici TFA, dar pe langa asta ala e capodopera si chiar lasa un mister asupra catorva lucruri.In TLJ au reusit sa distrug aproape tot ce tine de Star Wars, in special parte cu Jedi.Din pacate singura chestie pe care o observ eu, e ca se chinuie sa omoare pe fiecare personaj din filmele vechi insa povestea celor noi e praf si pulbere.L-au omorat pe Han Solo, patetic si fara rost, am inteles ca Harrison Ford nu prea a mai vrut sa joace dar sunt sigur ca ar fi acceptat sa apara si in partea a doua, sa se intalneasca cu Luke, in fine, de Leia au scapat natural, probabil mare bucurie la Disney, cu toate astea au ocazia sa o omoare in film, dar nu o fac, invie si zboara ca Superman prin spatiu, WTF!!!, Luke are partea de cea mai penibila moarte, fara rost, fortata, total aiurea, nu primim o batalie adevarata cu sabiile din partea lui Luke, nu era tare sa se bata cu Snoke? Snoke, chiar daca nu apare in filmele vechi are si el parte de o moarte banala si stupida dupa ce au lansat atata mister asupra lui in TFA si totusi CINE E? Chewbacca, R2-D2, C-3PO sunt practic omorati din TFA si fac doar act de prezenta.

#116
Hatti

Hatti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 20.01.2007
Mi s-a parut foarte slab filmul, din prea multe motive ca sa le insir aici. Probabil ca mi-ar fi placut mai mult daca l-as fi vazut cand aveam 10 ani.

#117
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Io zic ca cei de 10 ani ar alege Phantom Menace in defavoarea nuStarWarsurilor noi.


----

Lool review Star Wars marca Richard Spencer:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GAtV2KTeR0o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ii dau dreptate la multe puncte.

Edited by Genjurooo, 18 December 2017 - 01:01.


#118
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Pai aici nu e o problema de cati ani ai, e clar ca Star Wars-urile toate se adreseaza tuturor, in functie si de imaginatie, in fine, problema e povestea care nu doar ca nu se leaga cu filmele vechi, nu se leaga nici macar cu The Force Awakens si aici e o mare problema si aici includ faza cand Luke arunca sabia sau cand vrea sa il omoara pe Kylo Ren, cand era inca Ben, Luke nu ar face asa ceva niciodata si acum inteleg comentariile lui Mark Hamill vizavi de alegerile facute de Rian Johnson in legatura cu personajul sau.
Sincer, am tot sperat ca Rey e fata lui Luke, cumva el sa fi avut o relatie si femeia de care s-a indragostit sa fi fugit de el cand si-a dat seama ca e insarcinata ca sa o protejeze de toata chestia cu Forta sau orice altceva, dar asa e aiurea rau.Deja il avem pe Anakin care venea dintr-o familie saraca si asta chiar daca nu avea tata si nu m-ar mira sa aflam ca nici Rey nu are...
Parca il vad Lucas cum rade, cum ne-am mai plans de prequel-uri, apoi a venit TFA cu multe probleme si greseli de ordin regizoral pe care ca si regizor nu ai voie sa le faci cand regizezi un film ca Star Wars si ai deja in spate 6 filme la care te poti uita sa vezi despre ce e vorba si sa nu o pui pe REY SA SE BATA CU KYLO REN, atrenat nu doar de Luke ci si de Snoke... .i.
..si totusi cine sunt "The Knights of Ren"?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/i0biqMZrxJ0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by DaniJ90, 18 December 2017 - 01:30.


#119
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Da. Amalgam consumeristic (ca si precedentu de altfel). Nu au nicio pasiune pt. poveste, personaje, mitologie. Il trateaza ca pe un produs de kkt marvel dcu sau care mai sunt.

-----

Asteptam acum review-ul RLM. Ala cred ca o sa fie amuzant.

#120
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Incasari foarte bune, fimul a fost un succes.

"Disney and Lucasfilm's Star Wars: The Last Jedi delivered an early Christmas present for Hollywood and theater owners with a near-record $220 million debut in North America, the second-best showing of all time behind Star Wars: The Force Awakens."
https://www.billboar...in-us-hits-450m

Edited by Kroghy, 18 December 2017 - 07:49.


#121
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
[ https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aADjbML_700b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#122
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

 Kroghy, on 18 decembrie 2017 - 07:49, said:

Incasari foarte bune, fimul a fost un succes.

"Disney and Lucasfilm's Star Wars: The Last Jedi delivered an early Christmas present for Hollywood and theater owners with a near-record $220 million debut in North America, the second-best showing of all time behind Star Wars: The Force Awakens."
https://www.billboar...in-us-hits-450m


sa iasa banu, ce conteaza restu.
eu m-am lamurit de directia pe care o vor lua filmele star wars din momentul in care in episodul 7.
ray il bate mar pe kylo. pe bune???
adica cineva care pana atunci nu a mai vazut o sabie laser, care abia a descoperit ca are niste puteri date de forta il domina pe unu antrenat sa se dueleze cu o sabie laser, care poate opri o raza laser, care e constient de ce puteri are.

penibil.

#123
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012
No offense!
Attached File  20100709_28_600_338.jpg   29.67K   37 downloads

#124
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007
Mi-a placut.

Nu prea iau in serios filmele Star Wars, le vad ca fiind basme moderne.Cand ma duc la filme de tipul asta ma astept sa vad povesti si personaje  interesante.

"Let the past die. Kill it if you have to".

Mi se pare ca aceasta zicere a lui  Kylo Ren  e definitorie pentru The Last Jedi. Spre viitor, la revedere trecut.
Nu ma deranjeaza deloc ca apar noi abilitati  sau ca forta isi modifica caracterul.Ce conteaza? E o poveste si se schimba. Totul se schimba si nu vad de ce Star Wars nu ar face asta.
Personajele astea noi imi plac.
Kylo Ren e un tip rau foarte ciudat. Cumva e greu de luat in serios pana te face bucati, dupa aia nu mai e amuzant Posted Image)).
Aia cand i-a zis "da-ti jos masca aia ridicola, copil cu masca" a fost geniala si aruncata clar la adresa primelor filme.

Rey e credibila. Da, este o schimbare, un fel de "oarecum Jedi" fara antrenament. E diferit si au cotit treaba fata de restul filmelor in care era nevoie de ani de zile ca sa faci ceva. E o democratizare si este explicata, zic eu, destul de bine in film.

Luke e diferit si inteleg de ce a provocat controverse.E facut cumva anime, mai ales la inceput, pe insula. Dar isi face treaba bine si dupa parerea mea merge. Are momentele lui bune si pline de surprize. E un moment mai pe la final cand vechiul Luke apare. Acel tanar idealist venit sa invete apare scurt dar emotionant.

Vizual e super.Se vad cum se curbeaza puntile navelor cand explodeaza,se vad bucati din nave cum plutesc prin spatiu,  foarte detaliat si realist (cat se poate). Mai ales lovitura aia de Karate la viteza "superduper" a fost tare.

Edited by idaho333, 19 December 2017 - 09:26.


#125
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007
am fost aseara la film. noroc ca am citit cate ceva despre el inainte si nu am avut asteptari mari. plus ca inca era vie dezamagirea dupa episodul 7.
insa a fost mai rau decat m-am asteptat. vizual, sunet, efecte nota 9+. restul in schimb e......

leia zboara prin spatiu, snoke moare ca un bou, negru ala zboara cu un speeder printr-un fascicol de energie si e teafar, chiar daca respectiva arma era folosita sa gaureasca o usa blindata. nu am inteles de ce kylo o salveaza pe ray daca totusi nu a trecut de partea buna a fortei si vrea sa afle unde e luke, de ce nu il lasa pe snoke sa scoata informatia de la rey si dupa aceea sa il omoare pe snoke. in final ii ataca pe cei din rezistenta, deci de ce a mai ajutat-o pe ray? bb8 isi baga capu in niste circuite si astfel repara sistemul de tragere, pe bune?
uneori ma intrebam daca sunt in sala de cinema corecta la cat se radea. inteleg ca e facut de disney, dar totusi nu e vorba de tom si jerry.
am crezut ca lupta dintre kylo si ray din episodul 7 e maximul de penibil ce poate fi atins. m-am inselat. zborul prin spatiu e noul maxim de penibil. totusi lumea parea entuziasmata de chestia asta. ii explica unu prietenei ca leia foloseste forta pt asta. adica un alt personaj care se foloseste de forta fara antrenament, fara prea mari cunostinte despre ea.

democratizare? inteleg ca lucrurile evolueaza, dar degeaba te nasti cu un talent extraordinar pt pictura daca nu exersezi, nu faci niste "antrenamente". nu poti pune mana pe pensula si sa devi instant picasso.

probabil ca sunt eu prea batran si nostalgic. probabil nu mai sunt in publicul tinta.

LE: sa nu mai vorbim de scenele apropae copiate la indigo din empire strikes back si return of the jedi

Edited by dexter_lab, 19 December 2017 - 10:05.


#126
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Parerea mea despre noul Star Wars:
Attached File  SW TLJ Small.gif   13.13MB   51 downloads

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate