Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Sunet ciudat ventilatoare

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#37
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

View PostAxel2015, on 30 decembrie 2016 - 10:55, said:

Scuze ca te intreb, eu nu prea stiu ''limba'' calculatoarelor, ce inseamna ''prescott'' la procesor? Eu am un Intel Core 2 Quad...
Iar la treaba cu greutatea carcasei ai dreptate Posted Image iar la piese difera, eu am avut placa video nVidia GeForce, iar hardisk-ul vechi era canadian Posted Image

1. Prescott - o arhitectura esuata de la Intel. Se incingea foarte tare. Ma mir ca ai Core 2 Quad - alea sunt destul de ok - se incing si ele fiindca au 4 core-uri, dar nu cat un Prescott. Practic sunt arhitectura care a urmat dupa Prescott - mult mai eficiente energetice, iar daca ai Quad sunt chiar aparute mai tarziu.
2. Eu am zis de producatorii palcilor, nu de prodiucatorii chipseturilor de pe ele.

As recomanda sa schimbi totusi pasta termica cu un Arctic Silver 5 - desi daca nu prea te pricepi ar fi bine sa apelezi la altcineva ptr asta - presupune demontarea radiatoruli procesorului, curatarea perfecta a vechii paste, punerea uniforma a celei noi cu mare atentie - poate face scurt, montarea corecta a radiatorului la loc.

#38
Axel2015

Axel2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 10.02.2016

View Postsuper8, on 30 decembrie 2016 - 16:50, said:

Pai, ce ventilator ? ca un ventilator d-ala bun (adica performant, silentios etc.) costa aproape cat o carcasa din link-ul ala de mai sus !
In fine, vezi daca faci rost de un ventilator sa il montezi pe spatele carcasei sa dea aerul cald afara
[ https://i.imgur.com/HT9vMGF.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mersi

Edited by Axel2015, 30 December 2016 - 17:28.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate