Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Liga a doua engleza, EFL Championship unde pot vedea live ?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005
Imi place foarte mult liga a doua din UK, emana traditie, istorie si multa bucurie si un fotbal foarte placut ochiului. Unde as putea sa vad si eu meciurile din aceasta competitie ? Peste tot se transmit putine meciuri, la noi transmite cineva meciuri din Championship ? Eu cred ca Dolce Sport sau Digisport daca s-ar focusa pe aceasta competitie ar da lovitura daca ar putea transmite minim 5 meciuri pe etapa si ar face si emisiuni dedicate special acestei competitii. Sa va dau un singur exemplu in Romania se pariaza anual cel putin un miliard de euro si Championship este in Top3 competitii pe care se pariaza si multa lume ar vrea sa aiba unde sa vada meciurile din aceasta competitie la TV si sa aiba acces la mai multe informatii. Este data in TOP 10 ligi din lume, daca nu ma insel deja a ajuns la locul 8. Salarii de 1-2-3 milioane de euro pe sezon deja au inceput sa devina o normalitate in Championship.

Edited by serpiko33, 27 December 2016 - 21:38.


#2
Simi1

Simi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 11.12.2011
Doar daca dai sa cauti meciul respectiv cand se joaca (live) pe google si gasesti, insa nu in romana.

#3
SelfCare

SelfCare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 19.08.2011
Nu transmite nimeni in Romania. Acum cativa ani stiu ca cei de la SPORT1 aveau drepturi de televizare. Chiar erau frumoase meciurile.

#4
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
postul tv nova sport de la vecinii bulgari difuzeaza   live de ani buni partide din efl championship.

#5
marshall54

marshall54

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,862
  • Înscris: 23.06.2013
ENGLAND CHAMPIONSHIP...un campionat dorit de multi pasionati de fotbal din Romania.

Ultima oara Championship a fost transmis la noi de GSP TV,acum 6-8 ani (nu stiu precis anul),pe platforma DIGI,stiu ca m-am abonat expres la DIGI SATELIT pentru a vedea meciurile.
Acum le vad pe platforma TOTAL TV,pe satelit la 16 grade est,transmise de canalele SPORT KLUB (1,2,3),in format HD,canale care transmit meciuri din noua campionate + ENGLAND championship + fa cup.
Championship este in primele 10 campionate de fotbal din Europa,in privinta numarului de spectatori la fiecare meci(mai precis pe locul 8),cu o medie de 18000 de spectatori in ultimii doi (2015,2016) ani,fiind depasit numai de 1.bundesliga (42.000)...2 premier league (35000)...3 primera division (28000)...
...4 serie a 21000...5 ligue 1 (20000) si eredivisie (18500).
Este un campionat spectaculos,echilibrat,atractiv si de o valoare incontestabila,foarte multi jucatori din campionat,jucand la echipe nationale de valoare din lume dar care,din pacate nu este transmis de nici o televiziune de sport din Romania.
Echipele de suflet ale unor pasionati de fotbal de la noi,precum Nottingham Forest,Leeds United Derby County,Aston Villa,Wolverhampton,ar aduce un plus de audienta pentru oricare televiziune si o bucurie in suflet pentru iubitorii de fotbal.
Sa nu uitam ca acum joaca in Championship Preston North End,Aston Villa,Wolverhampton,Blackburn Rovers si Derby County,adica cinci din cele 12 echipe care au format prima editie a campionatului englez de fotbal (1888-1889)...si primele patru echipe in clasamentul editiei numarul 1...1-Preston North End (prima campioana a Angliei la fotbal)...2-Aston Villa...3-Wolverhampton Wanderers ...4-Blackburn Rovers...
Ma bucur ,,serpiko 33'',de interesul tau pentru acest campionat foarte bun si sa speram ca din editia viitoare una dintre televiziunile de la noi va transmite England Championship.

Edited by marshall54, 04 January 2017 - 11:38.


#6
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014
Imi place mult fotbalul englez, dar noi astăzi nu avem FA Cup, apoi Championship... ce sa mai zic, greu. Pe de alta parte, orele din Championship nu s-ar suprapune cu Premier League? Din ce stiu, nu mai caut acum, se cam suprapun. In aceste conditii cum sa le mai vezi?! În fine, macar problema FA Cup sa se rezolve.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate