Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Problema comanda

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Maximus3235

Maximus3235

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.12.2016
Buna ,de curand adica marti am facut o comanda de la pc garage la o tableta ,apoi mai spre seara am primit email cum ca comanda a fost efectuata si am primit un AWB ,dar cand intru la fan courier pe site si bag AWB imi spune ca comanda nu exista. Va mai ajunge comanda s-au nu?

#2
andrei_221

andrei_221

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,781
  • Înscris: 22.12.2006
va ajunge, dar e aglomeratie si inca nu a plecat coletul de la sediul PC garage\

#3
Maximus3235

Maximus3235

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.12.2016
Dar in cat timp ar pute ajunge 2 3 zile o saptamana? Am mai avut comenzi dar pana acum nu am mai avut de aface cu AWB


#4
andrei_221

andrei_221

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,781
  • Înscris: 22.12.2006
awb este documentul de transport care isoteste orice comanda si expeditie prin curier rapid

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Inseamna ca "marfa" nu a fost inca preluata de curier. Este inca in depozitul PC garage.
Dupa ce apare la curier, poti sa te astepti ca in 24-72 de ore sa o primesti.

Edited by pasilla, 22 December 2016 - 17:58.


#6
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View PostMaximus3235, on 22 decembrie 2016 - 17:52, said:

Dar in cat timp ar pute ajunge 2 3 zile o saptamana? Am mai avut comenzi dar pana acum nu am mai avut de aface cu AWB
Acum, de sarbatori, asteapta-te la 2 saptamani si pana la 4 saptamani !

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,099
  • Înscris: 07.11.2006

View Postsuper8, on 22 decembrie 2016 - 17:57, said:

Acum, de sarbatori, asteapta-te la 2 saptamani si pana la 4 saptamani !

Nici chiar asa.
Dar o saptamana buna tot dureaza.Este perioada sarbatorilor si oamenii sunt innebuniti dupa lucrurile pe care le-au ignorat 11 luni si jumatate iar apoi brusc si-au dat seama ca le sunt indispensabile.

#8
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,746
  • Înscris: 21.08.2008
Am comandat doua produse pe PFA de la un magazin online, doua stingatoare PSI P1. Unul din ele era defect (un manometru indica eronat) asa ca am returnat produsul catre vanzator dupa ce am discutat in prealabil. Am pus coletul in acelasi ambalaj, plata la destinatar si azi am primit produsul nou (functional) insa plata la mine.
In conditiile in care un produs este trimis defect (in garantie) eu ca si cumparator de ce trebuie sa suport cheltuiala cu inlocuirea? Nu e obligatia vanzatorului sa se asigure ca produsul este ok (mai ales ca era extrem de simplu de citit un manometru)? A procedat corect vanzatorul cand nu a suportat cheltuielile cu inlocuirea produsului defect? As intelege asta daca as gasi ca am o parte din vina dar chiar nu inteleg...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate