Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Spirtoase romanesti 100% care merita

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
SirAttack

SirAttack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 01.11.2006
off
Sunt curios cati din cei care isi dau cu parerea pe aici au baut realmente produsele specific enuntate de cel care a deschis dialogul

#20
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Mie imi place "coniacul" de la Jidvei.

#21
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008
"Spirtoasele" romanesti sunt 100% niste mizerii. Incearca-le cu incredere pe cele frantuzesti si scotiene.

#22
brusli

brusli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 24.01.2007

 cristi_71, on 21 decembrie 2016 - 20:11, said:

"Spirtoasele" romanesti sunt 100% niste mizerii. Incearca-le cu incredere pe cele frantuzesti si scotiene.
Pacat... chiar mi-ar fi placut sa stiu ca facem si noi ceva bun inafara de vin.

#23
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
eu consum tuica( sunt ardelean ) dar sunt mega pretentios la ce beau. am foarte multa tuica pe care o dau "cadou" la cei de dupa carpati, ei oricum nu simt diferenta. tuica daca e facuta bine este o bautura foarte buna.
de la noi imi place miorita si brancoveanu
alte spirtoase nu am baut

#24
brusli

brusli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 24.01.2007

 zile_san, on 22 decembrie 2016 - 17:21, said:

eu consum tuica( sunt ardelean ) dar sunt mega pretentios la ce beau. am foarte multa tuica pe care o dau "cadou" la cei de dupa carpati, ei oricum nu simt diferenta. tuica daca e facuta bine este o bautura foarte buna.
de la noi imi place miorita si brancoveanu
alte spirtoase nu am baut
Orice alcool daca e facut bine e foarte bun. No amu daca tu esti ardelen si bei numa tzuiculitza, nem tudom ce sa zic.

#25
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,476
  • Înscris: 04.05.2006

 cristi_71, on 21 decembrie 2016 - 20:11, said:

"Spirtoasele" romanesti sunt 100% niste mizerii. Incearca-le cu incredere pe cele frantuzesti si scotiene.
Iar părerile tale sunt 200% preconcepții. Sunt 2000% convins ca nu aj gustat toate spirtoasele românești, așa cum nu ai gustat nici toate spirtoasele franțuzești și scoțiene.

 zile_san, on 22 decembrie 2016 - 17:21, said:

am foarte multa tuica pe care o dau "cadou" la cei de dupa carpati, ei oricum nu simt diferenta.
Mda....altul.....ce sa mai zic?

#26
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,476
  • Înscris: 04.05.2006
Am baut in vacanta asta doua vinarsuri romanesti: Miorita de 30 de ani si Jad, de 28 de ani. Ambele de Vincon.
Sunt excelente! Cu un plus valoare, dupa gustul meu, pentru Jad, care e mai uleios si mai alunecos, Miorita e usor mai spirtos.

#27
adrianbatran

adrianbatran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.09.2013

 brusli, on 20 decembrie 2016 - 17:50, said:

Salut,

Cum am descoperit o noua pasiune, anume degustarea de bauturi spirtoase bune (whiskey, rom, brandy etc) si colectionarea lor, am vazut ca si romanii au ceva bauturi fine prin magazine (presupun, dupa pret). Ce bauturi spirtoase care merg degustate (de unele singure, maxim un cub de gheata in ele) avem 100% romanesti?
Am vazut ca exista Miorita de 30 ani. Merita?

P.S.: desigur in categorie intra si sfanta palinca, tuica etc

Miorita X.O. 30 de la Vincon, nu? Daca vorbim despre acelasi lucru, parerea mea este ca isi merita fiecare banut. Este din gama lor de top, dar nu te faci de ras cu el oriunde ai merge. A inceput sa fie recunoscut si oficial. A luat si niste medalii in ultimii ani pe la concursuri. Poti sa incerci si Jad tot de la ei. Eu cand vreau ceva special beau Jad de 28 de ani....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate