Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Dosar pentru distrugere

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013
Buna seara,

In seara asta cam pe la 20:30, a fost la un mic magazin de cartier dar mai "special" unde se vinde bautura contrafacuta pe ascuns si peste 5-6 persoane stau acolo cu orele si consuma alcool. Ies din magazin impreuna cu o vecina urmand sa mergem spre bloc cand o putoare de om care sta toata ziua degeaba si bea acolo incepe sa ne injure si sa se apropie de noi. Sincer, am inceput sa rad dar persoana care era cu mine era destul de speriata. Dintr-o data gluma se ingroasa si observ cum persoana respectiva incepe sa ma imbranceasca. M-am enervat si l-am imbrancit destul de tare si bineinteles ca a cazut pe spate, nici pe picioare nu putea sta la cat era de beat. Dupa ce a cazut jos, sa ridicat si a observat ca telefonul lui sa spart in urma imbranceli si cum este in Romania tot el a sunat la Politie.

La 10 minute a venit politia si bineinteles EU am fost vinovatul pentru tot, mi-a spus ca daca nu o rezolv pe cale amiabila cu victima si mai exact sa-i cumpar alt telefon sau sa-l repar, o sa primesc dosar pentru distrugere. Nu am semnat nimic, nu am acceptat nimic, ci doar am plecat si mi-am bagat ... in tot.

Ce este de facut acuma?! Multumesc!

#2
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Te duci si tu si faci plangere la Politie si musai sa ai martor(i).
Spuneti ca a cazut singur din cauza starii de ebrietate.
A fost careva testat cu etilotest? S-a facut proces verbal pe loc?

Dosarul ala nu se face cu una cu doua. Te-a prostit politistul.

#3
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Ori platesti sa scapi de dosar penal, ori cauti martor si avocat...
Cum e mai ieftin...
Dar de ce ai recunoscut ca tu l-ai impins ?
Avea martori, erau camere video ?

Edited by notrust, 17 December 2016 - 00:36.


#4
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006
Maine o sa-ti aduci aminte ca de fapt in timp ce venea spre tine clatinandu-se, s-a impiedicat si a cazut ca prostu' singur. De aia s-a spart telefonul.

#5
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Ti-a luat politistul declaratie la fata locului ?

#6
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Ai semnat ceva?
Sincer, mi-e greu sa cred ca vreun politist sta sa faca dosar penal pentru asa ceva. Mai ales daca astea sunt conditiile reale descrise de tine.

#7
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Ala e dispus sa depuna plangere ?

#8
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Pe bune ca nu inteleg de ce ai asteptat 10min sa apara politia si nu ti`ai vazut de drum.
Este posibil ca telefonul sa fi fost deja spart iar toata smekeria asta sa fi fost, sa te faca de bani.
Mi`e greu sa cred ca cineva se ia de tine pur si simplu, dar nu retaliaza dupa ce este imbrancit putin.

#9
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Il iei pe "nu stiu dom'le nimic" in brate si basta. Ala va trebui sa dovedeasca faptul ca tu i-ai spart telefonul.
Politistii au procedat conform legii, asta e legea. In Ro nu exista legitima aparare.
Daca betivanul incepe sa se intreaca cu gluma te duci si ii faci plangere pentru lovire. Ca sa fii cat se poate de credibil te dai si tu un pic cu capul de tocul usii.
Betivii sunt de regula fricosi si cedeaza repede cand vad ca au probleme cu legea. Apoi ei nici nu prea au credibilitate in fata organelor.
Iti recomand sa nu mai spui ca l-ai imbrancit sau ca ai fi avut vreo altercatie cu el. Nu stiu nimic si basta.
Da chiar asa, de ce ai asteptat sa vina politia si nu ti-ai vazut de treaba ta?

Edited by Friskey, 17 December 2016 - 00:50.


#10
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Faza e alta, ca politistul venit la fata locului noteaza ce s-a intamplat. Daca ala depune plangere penala pentru distrugere si tu ai recunoscut ca l-ai impins, si acum te sucesti, politistul te cam blocheaza.

Edited by notrust, 17 December 2016 - 00:56.


#11
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

View PostSew, on 17 decembrie 2016 - 00:24, said:

Dupa ce a cazut jos, sa ridicat si a observat ca telefonul lui sa spart in urma imbranceli si cum este in Romania tot el a sunat la Politie.
de curiozitate, ce-ai vrut sa spui cu 'cum este in romania'? in alte tari unde crezi ca ar fi sunat, la pompieri?

#12
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Si daca ala a sunat la 112 politistul trebuie sa faca raport cu sesizarea in speta asta.

#13
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

View Postserginho74, on 17 decembrie 2016 - 00:34, said:

A fost careva testat cu etilotest?
De ce? A fost careva depistat conducand vreun autovehicul?

#14
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
asteapta sa vezi daca ala face plangere sau nu (e ffffff posibil sa nu faca).
daca face ii platesti paguba (eu asa as face).

alta varianta e sa il cauti maine sa ii dai X lei sa isi cumpere alt telefon -el sa iti dea telefonul si in felul asta rezolvi elegant problema din proprie initiativa. sau ii platesti reparatia la telefon cazi tu cumva la pace.

#15
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Daca plateste telefonu' betivului sa-i ceara o chitanta ceva la mana ca s-a achitat la el.
Altfel betivu' poate nega faptul ca a fost despagubit.

#16
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
Ce telefon avea?presupun ca vreo petarda de nici 200 lei.Repara-I telefonu sau daca ai altu prin casa da-i-l lui si ai terminat balciu.

#17
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

View Postsuper8, on 17 decembrie 2016 - 08:34, said:

Daca plateste telefonu' betivului sa-i ceara o chitanta ceva la mana ca s-a achitat la el.
Altfel betivu' poate nega faptul ca a fost despagubit.

Cel mai bine asteapta sa vada, daca depune ala plangere.
Daca depune plangere penala pentru distrugere, atunci cand o sa-l citeze la politie, se duce vede declaratia aluia, o sa-i aminteasca ce a declarat si el in seara respectiva, si o sa fie pus sa mai dea o declaratie, dupa care o sa i se sugereze sa achite paguba, iar ei vor da NUP daca se merge pe amiabil.
Asa vor inchide politistii si raportul la 112.

#18
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,281
  • Înscris: 27.10.2007
povestea are multe lipsuri, dar un lucru nu inteleg :
ce cautai in acel magazin ? astfel de bombe ordinare sunt toate orasele, lumea le stie si nu intra in ele. mai devreme sau mai tarziu, frecevntarea acestui loc iti va aduce belele.
din ce spui tu, sunt sanse mari sa fie o inscenare, iar telefonul si fi fost spart de mult.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate