Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

RAS (Dial in) Link Speed

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
catalin22

catalin22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 16.03.2006
Se da un WS2k8 ca server PPTP prin care se conecteaza aproximativ 20 de useri simultan in fiecare zi.
Stie cineva cum/daca se poata mari banda alocata serverului PPTP? Din taskmanager (asa cum puteti vedea mai jos) Link Speed-ul este 5 Mbps. Nu am stat niciodata sa fac un test de pe fiecare client care se conecteaza din exterior insa cu siguranta viteaza e mai mare dar la un moment dat am copiat din afara prin VPN pe un share din reteaua serverului un fisier de ~1 Gb si atins la un moment dat 3,5 MB/S ceea ce ar insemna aproxima 20 si ceva Mbps deci mai mult decat e trecut in Link Speed. Deasemenea am observat ca nu mereu este acceasi valoare, uneori apare si 28 Kbps. Multumesc, zi buna !

Attached Files


Edited by catalin22, 13 December 2016 - 15:17.


#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
catalin22 inainte sa faci alte modificari .....
iti recomand cu caldura sa updatezi diverul placii de retea pe care se face bound-ul serverului de VPN.
apoi cu putina rabdare testeaza acest tool numit asa SG TCP Optimizer

MTU-ul probabil ar trebui un pic mai mic
studiaza tool-ul despre care vorbesc ;)

Edited by Mihai_3, 13 December 2016 - 15:19.


#3
catalin22

catalin22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 16.03.2006
Multumesc, o sa testez tool-ul respetiv.
Serverul respectiv este masina virtuala pe un Hyper-V.
Pe masina fizica e o singura interfata de retea, cea de 10 Gbps pe care o vezi in Local Area Connection.

Edited by catalin22, 13 December 2016 - 15:46.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate