Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Inscriere la AJOFM

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
SplitSecond

SplitSecond

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.02.2011
Avand in vedere ca nu am reusit sa ma inscriu anul acesta la facultate, sunt in conflict cu mama pe tema aceasta de a ma angaja. Pana acum mi-am lasat CV-ul in doua locuri si a ramas ca voi fi sunat, insa nu am aflat inca nimic, iar angajarile la ultimul loc de munca la care am incercat s-au sistat din cauza sarbatorilor si mi s-a spus ca voi fi contactat abia la anul. Deoarece nu-mi place sa stau acasa degeaba am fost la AJOFM-ul din orasul meu unde nu am iesit prea fercit caci angajatii de acolo nu mi-au dat prea mult sperante avand in vedere ca orasul este mic, iar in judet nu se gasesc locuri pentru absolventii unei facultati d-apoi pentru necalificati. Asa ca mi-a trecut prin cap sa-mi depun dosarul la o alta agentie care se afla in judetul Ilfov sau Prahova care sunt la 50 de km distanta fata de orasul meu. Vreau doar un loc de munca pentru a nu mai sta degeaba si sa am transportul inclus, insa nu stiu daca imi pot depune dosarul daca nu apartin judetului respectiv si as vrea sa stiu sigur pentru a nu pierde o zi degeaba pana acolo. As dori o parere daca se poate in acest caz. Multumesc din suflet.

#2
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 02.05.2008
http://www.capital.ro/guvernul-acorda-stimulente-de-pana-la-12500-de-lei-pentru-someri.html

sigur iti poti cauta si in alta parte

#3
SplitSecond

SplitSecond

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.02.2011
Doar ca eu nu sunt somer caci am refuzat categoric sa-mi depun actele pentru a beneficia de statutul de asistat social

#4
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 SplitSecond, on 11 decembrie 2016 - 13:51, said:

Avand in vedere ca nu am reusit sa ma inscriu anul acesta la facultate, sunt in conflict cu mama pe tema aceasta de a ma angaja. Pana acum mi-am lasat CV-ul in doua locuri si a ramas ca voi fi sunat, insa nu am aflat inca nimic, iar angajarile la ultimul loc de munca la care am incercat s-au sistat din cauza sarbatorilor si mi s-a spus ca voi fi contactat abia la anul. Deoarece nu-mi place sa stau acasa degeaba am fost la AJOFM-ul din orasul meu unde nu am iesit prea fercit caci angajatii de acolo nu mi-au dat prea mult sperante avand in vedere ca orasul este mic, iar in judet nu se gasesc locuri pentru absolventii unei facultati d-apoi pentru necalificati. Asa ca mi-a trecut prin cap sa-mi depun dosarul la o alta agentie care se afla in judetul Ilfov sau Prahova care sunt la 50 de km distanta fata de orasul meu. Vreau doar un loc de munca pentru a nu mai sta degeaba si sa am transportul inclus, insa nu stiu daca imi pot depune dosarul daca nu apartin judetului respectiv si as vrea sa stiu sigur pentru a nu pierde o zi degeaba pana acolo. As dori o parere daca se poate in acest caz. Multumesc din suflet.
Daca nu e secret, in ce judet te afli ?

#5
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
fa ceva cursuri de pc ceva softuri,inveti de pe net,sunt o gramada de tutoriale

#6
SplitSecond

SplitSecond

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.02.2011
Ialomita. Iar legat de cursurile acelea nu doresc caci am experienta in utilizarea computerului si am refuzat oferte de genul deoarece nu mai vreau sa stau cu ochii in fata unui ecran.

#7
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 SplitSecond, on 11 decembrie 2016 - 14:33, said:

Ialomita. Iar legat de cursurile acelea nu doresc caci am experienta in utilizarea computerului si am refuzat oferte de genul deoarece nu mai vreau sa stau cu ochii in fata unui ecran.
Esti cam departe de DB ca mai gaseai cate ceva. In Ilfov am vazut ca se cauta mai mult manipulanti marfa in depozite (fructe-legume).

Edited by stlk, 11 December 2016 - 14:47.


#8
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014

 SplitSecond, on 11 decembrie 2016 - 14:06, said:

Doar ca eu nu sunt somer caci am refuzat categoric sa-mi depun actele pentru a beneficia de statutul de asistat social
Ajutorul social e una, somajul e alta. Legal, era dreptul tau la somaj, acum nu cred ca mai e.

#9
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Esti din Urziceni ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate