Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Rămas bun, menegerul.

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
gap2007

gap2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 27.07.2007
Pacat!

Dumnezeu Sa-l odihneasca!

#38
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
E intr-adevar trist. Tot respectul pentru acest om, pentru ce a realizat. A murit, practic, traindu-si visul, urmandu-si pasiunea.

Partea proasta cu astfel de investitii maretze, realizate prin eforturi proprii, la tzara, este ca atrag invidia semenilor.  Nu poti sa faci nimic fara sa te stie lumea iar cei mai multi nu stiu sa apreciaze munca, se uita cu ochi rai....
Acest om avea un spirit deschis, n-a tinut numai pentru el, voia sa arate si altora cum se face... Din pacate destinul a avut alte planuri.

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Edited by rosix, 07 December 2016 - 22:19.


#39
PhoeniXman

PhoeniXman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 05.01.2007
Ca majoritatea geniilor, sa dus prea repede...  sincer inca nu imi vine sa cred, cel putin a lasat o capodopera in urma lui, un Brancusi al legumiculturii,  DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA !

#40
danutz_2009

danutz_2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,975
  • Înscris: 22.02.2009
Dumnezeu sa-l odihneasca!

#41
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 13.04.2007
In urma cu aproape 22 de ani mi-am pierdut mama, se ocupa cu legumicultura ca si Alex, aveau aceeasi varsta: 49 de ani. Atunci, mai tanar fiind, nu intelegeam DE CE? Poate nu inteleg nici acum... Discutam cu Alexandru destul de des, nu atat de mult cat mi-as fi dorit, stiam ca este mai ocupat decat mine, m-am convins de asta cand l-am vizitat. Dupa acea postare am fost acuzat ca nu am coborat obiectivul sa-i fac poze la cultura. Nu am facut nicio poza, nu am crezut ca este corect, era ca si cum intram in intimitatea lui. Am fost primiti in casa lui, una deosebita, pe masura muncii lui, si am fost omeniti cum se cuvine, cu mult peste asteptari, lucru confirmat si de vicris. Il intrebam mai mereu de ce nu raspunde rautatilor nevinovate de pe forum si el imi raspundea ca nu merita efortul, il amuza aceste postari si ca are altceva mai bun de facut. In urma cu 9 zile a avut ultimele doua postari pe topicul lui de suflet, parca a vrut sa-si ia la revedere de la noi, tot atunci a fost si ultima postare pe facebook si tot atunci am discutat ultima data cu el pe e-mail cand imi confirma ca lucreaza la o centrala cu gazeificare de 400 kw, care i-a adus si sfarsitul.
DE CE?

Attached Files



#42
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
De ce ?

Poate ca pentru in viata, chiar si in lucrurile mari, conteaza amanuntele.

Dificultatile apar atunci cand nu stim cand, cum, sau care amanunte conteaza, iar unele se intampla sa conteze foarte mult.

Impresionant ramane insa devotamentul pentru o idee si implicarea.

Cu masura insa, pentru ca amanuntele, iata, pandesc dupa colt.

#43
Eugen_D

Eugen_D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,431
  • Înscris: 05.05.2014
Suntem înmărmuriți cu toții!  Nimic nu va mai fi cum a fost!

#44
gap2007

gap2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 27.07.2007
Mare pacat, ca datorita unui accident stupid s-a stins un om demn de tot respectul... Dar nah, nu stim noi ce planuri are Cel De Sus.

#45
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,522
  • Înscris: 27.01.2012
De regretat regretam toti ca nu a apucat sa-si vada implinit visul cu ochii pe deplin...o lacrima si un suspin...sincer...
Dar si eu va rog din inima pe toti, pentru ca experienta mea de santierist 'batran' m-a invatat ca absolut toate accidentele de munca sunt complet stupide...luati-va masuri de protectie, paziti-va viata si sanatatea ca sunt inestimabile si de neinlocuit, nu va aruncati cu capul inainte, nu exista mai bun pazitor ca voi insiva...
Va rog din suflet, aveti grija de voi, viata e mai presus de orice!

Edited by subway_guru, 07 December 2016 - 23:32.


#46
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,001
  • Înscris: 28.09.2012
Dumnezeu sa-l odihneasca! Sa-i fie tarana usoara, si cred ca-i va fi, a fost un om care si-a petrecut viata cu mainile in tarana!

#47
doarUNom

doarUNom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,899
  • Înscris: 21.01.2014
Off..mama ei de viata
Ce se rupe ca o ata ..
Atunci cand iti place mai mult de ea
Vine ca o vijelie si te ia ..


#48
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 13.04.2007
Buna dimineata,
M-a sunat sotia lui Alexandru, menegerul, in aceasta dimineata sa ma anunte ca aseara, la ora 22, acesta s-a stins din viata. M-a rugat sa anunt colegii de forum.
Timp de doua saptamani de la tragicul accident produs in sera lui a fost internat la Spitalul judetean din Galati unde a fost supus la doua interventii chirurgicale. In toata aceasta perioada a fost in coma profunda, a fost tinut in viata de aparate, insa aseara si-a luat ramas bun de la viata. Medicii au facut tot posibilul pentru a fi salvat dar se pare ca nici rugaciunile noastre nu au fost de folos.
Raman in urma lui doua fete minunate, sotia lui, care trebuie sa duca mai departe munca inceputa de el. Este greu si tragic in acelasi timp...
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Nu vom uita niciodata ce ai facut pentru noi!

#49
gap2007

gap2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 27.07.2007
Da, trist. Dumnezeu sa il ierte!

Edited by gap2007, 18 December 2016 - 09:42.


#50
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012
E nedreapta existenta noastra pe pamant. Nu merita acest om sa pasesca așa devreme pe acel spatiu verde vesnic.
Dumnezeu, nu cred ca are pentru ce sa-l ierte. A fost un exemplu pentru noi toti.
Doamne, te rugăm ai grijă ca sufletul să-si găsescă odihna!

Edited by scaiba, 18 December 2016 - 15:33.
typo


#51
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,016
  • Înscris: 09.12.2015
Odihnească-se în pace, Dumnezeu să mângăie sufletește familia îndoliată!  :bye: :priest:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gP2K_jM0mhc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"Dumnezeul duhurilor şi a tot trupul, Care ai călcat moartea şi pe diavol l‑ai surpat şi ai dăruit viaţă lumii Tale, însuţi, Doamne, odihneşte sufletul adormitului robului Tău :bye: Alexandru, în loc luminat, în loc de verdeaţă, în loc de odihnă, de unde a fugit toată durerea, întristarea şi suspinarea. Şi orice greşeală ce a săvârşit el cu cuvântul, sau cu lucrul, sau cu gândul, ca un Dumnezeu bun şi iubitor de oameni, iartă‑i. Că nu este om care să fie viu şi să nu greşească; numai Tu singur eşti fără de păcat, dreptatea Ta este dreptate în veac şi cuvântul Tău este adevărul."  :priest:

#52
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
Sa-i fie tarana usoara!
Pacat, mare pacat!

#53
dumi_dumi77

dumi_dumi77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 24.02.2012
Odihneasca.se.n pace . ! Cuvintele.s de prisos in astfel de momente.

#54
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,073
  • Înscris: 17.03.2005
Pacat, chiar ma linistisem nemaiauzind vesti, speram ca poate totusi nu a fost chiar atat de grav si ca daca a depasit o prima perioada critica, se poate intampla o minune.
Din pacate planurile sefului al mare au fost altele :(
Dumnezeu sa-l ierte.

Edited by parintele, 18 December 2016 - 18:04.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate