Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Microsoft IntelliMouse Explorer for Bluetooth

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
ce parere aveti despre acest mouse?

imi place ca nu are NICI macar receiver.... adica are... dar il vreau pentru laptop care are BT integrat...

ceva pareri?

se gaseste la flamingo cu 209 RON.... eventual alternative?.... neaparat BT...

Edited by ccezar2004, 07 February 2006 - 23:29.


#2
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
m-am jucat cu el la altexs si mi se pare ca sta mana incomod pe el si ca e mare ( eu am mouse cat un deget :P )

#3
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
am tot Intelli Mouse dar wireless optic. Dupa parerea mea e unul dintre cei mai buni "mousi" cu care am lucrat...;)

#4
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
@Ankh nu ai simtit putina latenta dupa o perioada de 10-15 secunde de inactivitate? ma refer ca il misti si dupa aia o ia si pe ecran. e destul de suparator...

#5
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
am tot auzit de faptul ca dureaza o secunda doua pana iese din starea de conservare.... dar sincer nu stiu daca e o problema... 1sec nu e chiar asa de mult.... ma intereseaza cum se comporta in rest.....
cat despre marime.... ei bine acum am un mouse qware mini for laptop.... e dragut.... mic... fara fir (cu receiver)... dar cand am de lucru mai mult cu el ma oboseste ca e prea mic.... il tin cu 3 degete.... nici nu ai cum sa odihnesti mana de mic ce e....
asa ca vreau unul mai mare.... si de aia vreau sa renunt la receivere si fire.... daca tot e mare mouse-ul.....
si apropo pana la urma ce rezolutie are...?.... parca am vazut ceva 400DPI.... ceea ce mi se pare putin... eu ala micu' pe care il am acum are 800DPI si e cumparat acu aproape 2 ani....

#6
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004

View Postworm, on Feb 8 2006, 01:43, said:

@Ankh nu ai simtit putina latenta dupa o perioada de 10-15 secunde de inactivitate? ma refer ca il misti si dupa aia o ia si pe ecran. e destul de suparator...
nu...nici dupa 20-30 de minute si culmea e ca am 4 seturi de tastatura+mouse si cu nici unul nu am patit asa ceva. Imi place la el in mod deosebit forma (nu obosesti dupa 5 ore nonstop) si faptul ca e greu (precizie mai mare). Eu il folosesc pe desktopuri de 1600x1200 si 1 mm miscat aiurea, la rezolutia asta se cunoaste. Tocmai de aceea le-am luat. Sicer...imi place mai mult ca MX1000, dar asta e doar o opinie personala.

Later edit: cele pe radio nu au problema asta, cel putin la mine. S-ar putea sa fie o problema doar la cele pe blurtooth.

Edited by Ankh, 08 February 2006 - 11:03.


#7
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003
Am un kit bluetooth microsoft la servici, intr-adevar dupa o perioada de inactivitate isi revine intr-o secunda, este precis ce-i drept si daca treci peste acel inconvenient este un mouse foarte bun.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate