Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Incarcator wireless

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
scootch98

scootch98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 18.11.2014
Salut! Am un moto X force si s-a stricat mufa de incarcare..nu mai incarca in nicio pozitie.
Vreau sa cumpar un incarcator wireless ca sa il readuc la viata..
Gasesc vreun incarcator wireless..ce poate fi tinut in mana? Ceva gen..sa se incarce pe acea suprafata si sa-l pot tine in mana sa scriu mesaje..petrec mult timp pe whatsapp/viber..etc.

In alta ordine de idei..voiam sa cumpar incarcatorul samsung cu fast charging..insa am vazut ca nu suporta fast charging(motorola...prin wireless)..deci e useless.
Daca prima cerinta nu poate fi respectata , recomandati-mi si mie un incarcator wireless destul de ieftin si bun..(pana-n 70 lei). Aveam idei sa strang pentru samsung fast charging..dar nu are rost.

#2
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,192
  • Înscris: 18.04.2008
Dacă nu vine echipat cu așa ceva, nu ai cum.

#3
Bersherker

Bersherker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 10.10.2014

View PostKyKyKyKy, on 04 decembrie 2016 - 00:36, said:

Dacă nu vine echipat cu așa ceva, nu ai cum.

Wanna bet? :)

ia vezi aici

#4
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008
pe olx gasesti cu pret mai mic de 70 de lei. Am vazut si la pcgarage la pret mai mic de cat esti tu dipus sa dai. Dar va fi mai greu cu tastatul in acelasi timp .

bafta

View PostBersherker, on 04 decembrie 2016 - 01:11, said:

Wanna bet? Posted Image

ia vezi aici
moto x force are qi charge deci merge cu incarcator wireless fara a avea nevoie de receicerul9( care fie vorba i ar fi fost fara folos daca portul usb este stricat).

Edited by cstrifu, 04 December 2016 - 01:20.


#5
scootch98

scootch98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 18.11.2014
Moto x force are incarcare wireless implementata.
Am incercat sa repar mufa..au spus ca nu au piese..cei de la service(desi e o mufa banala micro usb..).Le-o fi fost lene sa-l desfaca.

Am luat asa ceva..dupa ce m-am uitat la reviews pe amazon.Attached File  Screenshot_20161204-013525.png   137.32K   60 downloads

#6
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,400
  • Înscris: 08.02.2011
Cauta alt service mai serios.

#7
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postscootch98, on 04 decembrie 2016 - 01:38, said:

Moto x force are incarcare wireless implementata.
Am incercat sa repar mufa..au spus ca nu au piese..cei de la service(desi e o mufa banala micro usb..).Le-o fi fost lene sa-l desfaca.

Am luat asa ceva..dupa ce m-am uitat la reviews pe amazon.
[ https://i.imgur.com/44rKnQr.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si cu standul ala poti sa stai cu telefonu' in mana pe whatsapp/viber..etc. ?
In fine, mai bine cautai alt service mai serios care sa iti repare mufa de incarcare a telefonului.

#8
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006

View Postcstrifu, on 04 decembrie 2016 - 01:18, said:

fara a avea nevoie de receicerul9( care fie vorba i ar fi fost fara folos daca portul usb este stricat).
Toatal gresit, cine e baiat destept nu ocupa mufa usb cu receiverul, ci face 2 lipituri in paralel cu mufa, pe palca de baza, astfel incat mufa ramane libera si poate fi folosita ca si inainte ...iar tel se incarca wireless, eu am pe moto g chestia asta cu un incarcator itian

#9
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
fara mufa zici.... uiraless...cum?

#10
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
pai mufa de la receiver nu o bagi in mufa tel, ci ii scoti alea 2 fire de plus si minus si le lipeste pe placa unde sunt plusul si minusul mufei, simplu

#11
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005

View Postsarac.lipit, on 04 decembrie 2016 - 10:00, said:

fara mufa zici.... wireless...cum?
Ca la periuța de dinți.
Ca să pricepi: unui transformator îi separi primarul de secundar; primarul rămâne în suport iar secundarul în dispozitivul portabil. Când le apropii refaci transformatorul și primarul induce în secundar tensiunea pe care apoi o redresezi și încarci astfel acumulatorul.

Attached Files



#12
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
La voi cei care aveti incarcator wireless ,il incarca pana la 100 % ca la samsung s4 incarca pana la 80% si se oprea.

#13
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Mă interesează și pe mine așa ceva, doar că aș avea nevoie de spațiu / decupatura in partea de jos mijloc, pentru că acolo e mufa usb folosită pentru căști, să ascult în timp ce se încarcă. Găsesc așa ceva?

View Postscootch98, on 04 decembrie 2016 - 01:38, said:

Moto x force are incarcare wireless implementata.
Am incercat sa repar mufa..au spus ca nu au piese..cei de la service(desi e o mufa banala micro usb..).Le-o fi fost lene sa-l desfaca.

Am luat asa ceva..dupa ce m-am uitat la reviews pe amazon.Attachment Screenshot_20161204-013525.png


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate