Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

panda antivirus si portul usb

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
linuxnoob0008

linuxnoob0008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 16.04.2016
Când am instalat Panda free a cerut e-mailul meu. Mouse-ul meu a încetat să funcționeze. Este conectat la USB. Folosesc un laptop satelite A105-S4064. Apoi am dat restart. Am reușit să introduc e-mail. Apoi am dat smart scan și mouse-ul a incetat sa mai funcționeaze din nou. Același lucru sa întâmplat când am dat scan dupa restart. Același lucru s-a intamplat atunci când am conectat un stick USB. Pot sa-l repar intr-un fel? Imi place interfata la Panda si ca scaneaza usb-ul. Ca mai vine mama cu stickul virusat de la servici.

Edited by linuxnoob0008, 03 December 2016 - 09:42.


#2
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@linuxnoob0008, daca asta==>http://support.toshi...omTOCLink=false  e laptopul tau ce are doar 512MB Ram, eu cred ca ar trebui sa cauti un alt antivirus ce consuma mai putine resurse.
Acum, sa fim realisti ! nu poti sa instalezi un antivirus doar pt. ca iti place tie interfata (cum arata) daca antivirusul consuma multe resurse iar laptopul e foarte slab.

Cel mai bine folosesti un antivirus cat mai light; sau un program ce ingheata Hdd-ul iar cand se viruseaza doar dai restart la laptop si se sterg virusii.

Acum sa spuna si altii parerile lor.

#3
linuxnoob0008

linuxnoob0008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 16.04.2016
am facut upgrade - am 2GB RAM!

#4
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Oh ! pai daca nu ai spus si tu ce sistem de operare ai si specificatia actuala a laptopului, am sarit cu o concluzie gresita.

In fine, si tu te plangi ca nu iti functioneaza OK mouse-ul USB ?
Ai instalat toate driverele laptopului ? ca e posibil ca antivirusul sa afecteze cumva driverul generic la porturile USB.

O alta idee ar fi ca ai deja laptopul virusat iar antivirusul Panda nu reuseste sa stearga virusii si ai probleme cu mouse-ul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate