Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Modul pozitii US Style pe Logan

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
razvancolceriu

razvancolceriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 08.12.2012
Salut!
Vreau sa fac un modul pentru pozitii America, am schema dar vreau sa stiu ce diode si rezistente pot folosi ca sa arda becul de semnalizare la aproximativ 50%. Multumesc!
[ https://s11.postimg.org/9gmtj0qg3/Us_light.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
pentru ce masina?

#3
razvancolceriu

razvancolceriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 08.12.2012

View Postxcit, on 01 decembrie 2016 - 12:43, said:

pentru ce masina?
Logan

#4
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
nu vreau sa critic, iti spun doar cateva chestii. Loganul are semnalele mari si se vede urat ce ai vrea tu sa faci, pe langa asta, semnalele se aprind doar pe fata 50%, pe spate nu, deci trebuie sa "rupi" spatele de la treaba asta, alta problema va fi rezistorul care se va incalzi destul de bine. Logan cu pozitii USA style nu va fi decat un kitsch cocalaresc...parerea mea. Daca totusi tii neaparat, ia in calcul ce ti-am zis referitor la instalatie.

#5
razvancolceriu

razvancolceriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 08.12.2012

View Postxcit, on 01 decembrie 2016 - 12:51, said:

nu vreau sa critic, iti spun doar cateva chestii. Loganul are semnalele mari si se vede urat ce ai vrea tu sa faci, pe langa asta, semnalele se aprind doar pe fata 50%, pe spate nu, deci trebuie sa "rupi" spatele de la treaba asta, alta problema va fi rezistorul care se va incalzi destul de bine. Logan cu pozitii USA style nu va fi decat un kitsch cocalaresc...parerea mea. Daca totusi tii neaparat, ia in calcul ce ti-am zis referitor la instalatie.
Ceva ce mi-ar fi util imi poti spune? Posted Image) Multumesc!

Edited by razvancolceriu, 01 December 2016 - 12:53.


#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kCvCerhGXmE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mie mi se pare cel putin ciudat, dar cu siguranta nu pare sa atraga atentia.

#7
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013
In loc de rezistenta, foloseste un bec de 21W / 12 V.
Nu vei avea probleme cu incalzirea si vei avea stralucirea aprox. 50 / 50 pe cele doua becuri inseriate.
Pentru diode, du-te la orice magazin de piese electronice si cere niste diode redresoare de 10A / minim 50 V. Sunt foarte multe variante care se potrivesc.

Uite doar un exemplu: http://www.adelaida....-10a-1000v.html

Edited by kolfleading, 01 December 2016 - 14:08.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate