Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Chronos 1.4 High speed camera

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
iti dai seama ca nu am treaba cu el, dar nu impartasesc mentalitatile romanesti, tocmai de aceea sunt un caz particular fata de multi altii. si dpdv al unui inginer, pun mare pret pe r&d, stiu ce inseamna, stiu cat de greu e, stiu limitarile.

#20
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011
Hahahahahahaaaahhahahahahaa.....

(o sa pun mesajul dupa ce ma opresc din ras).

Hahahahahahahahahahahahaha.a.......

Hai ca incerc Posted Image.

1) Calitatea imaginii e, in clipul ala de prezentare, inutilizabila pentru altceva decat gimmicks. Asta ca sa nu spun gunoi.
2) 3000 de euroe pentru o chestie facuta in casa? Citez de pe kick-starter:"The initial production run will include extra units in case the production yield is not 100%."

Hahahahahaaaaaaahahaha ...

Si ca sa intelegem de ce costa o camera cu high-fps in zona 50-150 mii de dolari, un exemplu:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5WKU7gG_ApU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce face nenea ala, nu e nici macar in acelasi judet cu ce fac profesionistii Posted Image.
Face o chestie tipic romaneasca: copiez ce fac altii, dar mult mult mai ieftin si mai prost in speranta ca gasesc niste gusteri sa puna botul la ea. Si a gasit vreo 92! Bravo lui.

Edited by StefanSC, 27 November 2016 - 16:18.


#21
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,907
  • Înscris: 28.12.2006

View PostStefanSC, on 27 noiembrie 2016 - 16:17, said:

..copiez ce fac altii, dar ..
Se cheama r&d ;).
Oricum sa nu ne iluzionam, there is no free lunch.

#22
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View PostStefanSC, on 27 noiembrie 2016 - 16:17, said:

Face o chestie tipic romaneasca: copiez ce fac altii

din pacate pt tine, omul NU ESTE ROMAN

#23
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,907
  • Înscris: 28.12.2006
Nu e roman, dar dolareii au aceeasi culoare peste tot in lume.

#24
ioman87

ioman87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 05.02.2006

View PostStefanSC, on 27 noiembrie 2016 - 16:17, said:

Hahahahahahaaaahhahahahahaa.....

(o sa pun mesajul dupa ce ma opresc din ras).

Hahahahahahahahahahahahaha.a.......

Hai ca incerc Posted Image.

1) Calitatea imaginii e, in clipul ala de prezentare, inutilizabila pentru altceva decat gimmicks. Asta ca sa nu spun gunoi.
2) 3000 de euroe pentru o chestie facuta in casa? Citez de pe kick-starter:"The initial production run will include extra units in case the production yield is not 100%."

Hahahahahaaaaaaahahaha ...

Si ca sa intelegem de ce costa o camera cu high-fps in zona 50-150 mii de dolari, un exemplu:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5WKU7gG_ApU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce face nenea ala, nu e nici macar in acelasi judet cu ce fac profesionistii Posted Image.
Face o chestie tipic romaneasca: copiez ce fac altii, dar mult mult mai ieftin si mai prost in speranta ca gasesc niste gusteri sa puna botul la ea. Si a gasit vreo 92! Bravo lui.

Tipic omului care nu stie decat sa arunce cu noroi. E fain sa spargi seminte in fata calculatorului si sa comentezi aiurea. Dai link la un video filmat cu o camera de 150.000$ si il compari cu cele filmate de o camera de 3.000$. Foarte buna comparatie! Tu chiar nu realizezi ca cele doua produse se adreseaza unei audiente total diferite?

#25
DSops

DSops

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 10.05.2007

View Postioman87, on 28 noiembrie 2016 - 09:27, said:


Tipic omului care nu stie decat sa arunce cu noroi.

Sa am pardon! Nu a aruncat cu noroi, a aruncat cu vopsea!

#26
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011

View Postioman87, on 28 noiembrie 2016 - 09:27, said:


Tipic omului care nu stie decat sa arunce cu noroi. E fain sa spargi seminte in fata calculatorului si sa comentezi aiurea. Dai link la un video filmat cu o camera de 150.000$ si il compari cu cele filmate de o camera de 3.000$. Foarte buna comparatie! Tu chiar nu realizezi ca cele doua produse se adreseaza unei audiente total diferite?

Multumesc, dar nu spargeam seminte, rontaiam la salata de fructe cand am scris acel comentariu.

Chiar sunt curios, care e audienta unei camere de 3000$ care nu e capabila sa produca un 720p utilizabil la 1500 fps-uri?

Edited by StefanSC, 28 November 2016 - 13:22.


#27
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
stefan, camera este in dezvoltare inca. nu inteleg de ce atata critica pt o chestie pe care insusi producatorul mentioneaza clar ca este in faza beta si inca ii aduce imbunatatiri.

eu sunt curioasa cati din toti "expertii" sunt in stare sa faca asa ceva pe propria barba. toti sunt experti in fata unei foi, dar in fata bancului de lucru, se uita stanga si dreapta sa vada cum poate pleca mai repede de acolo.

#28
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,907
  • Înscris: 28.12.2006
Camera se adreseaza consumatorilor, nu neaparat expertilor in r&d, mai mult ca sigur colegul a vorbit ca si consumator, la fel si eu.
Inca nu e lansata, vorbim atunci. Dar ca idee e foarte binevenita.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate