Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Bluetooth audio, via adaptoare

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
Nu reusesc sa fac laptopul meu sa trimita semnal audio via bluetooth. Este un Acer AO722 fara bluetooth, WinXP SP3; am cumparat un bluetooth usb key ieftin de pe aliexpress, am instalat diversi driveri si pana acum un singur software, "Blue Soleil" a functionat dar era demo, nu permite decat 2MB de data streaming.

Receptorul este un H163, tot de pe AliExpress. Merge perfect cu telefonul (chit ca si ala are un bug - nu face mute intre melodii si baga zgomot de fond; asta o pot rezolva eu hardware, nu e problema), dar eu l-am luat efectiv pentru laptop, pe care prefer sa-l tin in brate pe canapea si nu-mi convine un cablu audio infipt in el..
In ziua de azi e din ce in ce mai greu sa gasesti ceva util: driveri, software, etc pe internet. Please help.

Nu imi apare Bluetooth audio in Windows Audio Devices; nici nu gasesc ceva util (Audio) cu right-click in meniul contextual al icon-ului bluetooth din systray. In fereastra dispozitivelor Bluetooth ma pot lega cu dispozitivul receptor (pair), il vede, bag keya default 0000, se leaga, dar apoi nimic. Apar doua porturi Com3 si Com4 ca fiind alocate dispozitivului H163, portul 3 fiind un SPP 1.

Edited by addysoftware, 08 November 2016 - 21:17.


#2
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Mie doar blue soleil mi-a mers pe XP... Bine, am gasit o versiune pe net :)

#3
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Blue soleil merge si pe W7 ... insa are niste setari tampite. Stiu ca l-am butonat multa vreme pana l-am imperecheat cu telefonul, sau cu niste casti. Insa am reusit. Acum nu il mai am instalat pe PC ca iti faceam niste print screen-uri. Dar merge sigur.

#4
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
Pai a mers, (am winXP), dar dupa cca 2 minute a intrerupt transmisia si a deconectat dispozitivul. Demo.

#5
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Mda, eu am avut CD-ul original al stickului. Tu nu ai avut nici un CD la el?

Edited by XL700VA, 09 November 2016 - 10:27.


#6
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
Nup... Mai ai kit-ul pe undeva? poate s-o potrivi. Daca nu e cu activare, ca atunci nu-l poti da cuiva.

#7
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Cred ca il am sigur, dar trebuie sa il caut. Era un cd micut albastru. Din pacate in noaptea asta plec in Italia, si nu prea mai am timp sa il caut. Daca nu arde rau, il caut si ti-l trimit saptamana viitoare cand ma intorc.
LE nu era cu nici o actiare. Eu l-am instalat pe doua laptopuri si un calculator.

Edited by XL700VA, 09 November 2016 - 18:58.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate