Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Circuit SPA in Germania

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Ma documentez pentru o vacanta in Germania, doua saptamani si as vrea pe langa orase (Berlin, Dresda, etc), valea Rinului si Moselei sa fac si un tur al centrelor SPA din Germania, in afara de acesta nu stiu altul: http://www.baden-bad.../thermal-baths/ , puteti sa faceti recomandari, mai stiti alte centre SPA, in functie de locatia lor am sa-mi fac traseul. Deplasarea o voi face cu masina personala, deci nu sunt probleme cu locatiile.

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,030
  • Înscris: 07.11.2006
Poate n-am inteles bine,tu doresti sa faci excursia in Germania ca sa intri in cat mai multe centre SPA?

#3
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Mai gasesti multe in partea sudica spre frontiera cu Elvetia

#4
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Therme Erding care este cea mai luxoasa din Germania, este modelul dupa care s-au luat cei de la Therme Bucuresti.

Pe langa asta iti recomand: Toskana Therme Bad Sulza, Europa Therme, Rotherma, Friedrichsbad, Caracalla-Therme, KissSalis Therme.

Problema este ca in nord pe unde doresti tu sa ajungi nu stiu cat de multe SPA-uri sunt. In general ele se afla in sudul Germaniei unde este mai muntos.

#5
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,626
  • Înscris: 12.12.2006
Eu la vara planuiesc un al doilea concediu de 2 saptamani in Germania, data trecuta am fost in 2013. Dar noi ne axam pe sudul Germaniei. Data trecuta am fost la Berchtesgaden ( recomand) la Lidau, Konstanz, Triberg Rothembug ob der Tauber precum si 3 zile la Europa Parc. Anul viitor vom merge la Garmisch si pe Zugspitze, la Bamberg (patrimoniul Unesco), la Europa park dun nou :) si la Legoland si altele. Ce vreau sa zic e ca sunt multe locuri interesant in sud unde sunt si munti.

#6
machitza

machitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 28.03.2003
Unde scrie pe harta Bad cutare ala e :) de ex Bad Schandau pe linga Pirna/Dresda. Frumoasa rau zona !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate