Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Alternativa Godaddy

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Salutare,

de 6 ani de zile am ramas client fidel al hostingului GoDaddy. Aici imi gazduiesc in momentul de fata 6 domenii. Nu am avut absolut nici o problema, abia incepand de anul acesta. De cateva luni am impresia ca hostingul se misca foarte greu, incarca foarte greu chiar daca nu am modificat nimic grav la pagini. Ca sa intru in Admin Login dureaza mult prea mult, iar pana se incarca pagina full dureaza la fel mult mai mult decat in trecut cand imediat se incarca pagina.

A doua problema este faptul ca s-a marit tariful la Hosting si a ajuns la 10,79€ pe luna, in trecut platind doar 8,69€.

Despre pachet:
totul nelimitat, pachetul comfort, care este pe Windows hostat.


Acum doresc sa ma mut complet cu toate domeniile pe un al Hosting mai rapid si poate si mai ieftin, care poate sa fie pe Linux (in cazul in care este mai rapid). Ce alternative asemanatoare imi puteti sugera?

#2
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
la arvixe platesti doar 4$/luna si ai si domeniu gratis, si reducerea mea 20%

#3
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Poate pui in titlu si "pentru hosting". Ca Godaddy sint cunoscuti pentru domain name registration (daca nu ma insel cel mai mare provider), pentru hosting desi in mod sigur agata destui clienti nu sint deloc competitivi sau recomandati.

#4
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View Postcristirg, on 27 octombrie 2016 - 10:25, said:

la arvixe platesti doar 4$/luna si ai si domeniu gratis, si reducerea mea 20%

mersi, oferta interesanta!

View Postf300, on 27 octombrie 2016 - 10:26, said:

Poate pui in titlu si "pentru hosting". Ca Godaddy sint cunoscuti pentru domain name registration (daca nu ma insel cel mai mare provider), pentru hosting desi in mod sigur agata destui clienti nu sint deloc competitivi sau recomandati.

chiar nu am stiut, cand mi-am luat domeniu acum 6 ani de zile, am luat la oferta si Hosting pentru tot anul la 40$, pe an ce a trecut s-au scumpit, iar acum au ajuns la 10,79€ pe luna si ofera un Hosting mizer.

#5
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Vezi si Xservers - nelimitat domenii, trafic, gazduire SSD, IP dedicat.

#6
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
Daca vrei de afara:
- http://www.ipage.com/ - $3.25/luna, parca ofera si domeniu gratis
- https://www.digitalocean.com/ - iti iei frumos un vps cu 6$/luna si ti-l administrezi. Daca vrei sa te bagi la asta, sa imi trimiti un pm si iti zic cum sa iei 35$ bonus(minim 10$, restul 25$ nu stiu daca mai functioneaza, nu am verificat recent) dupa ce depui minim 5$... deci cu 5$ ai avea minim 6luni gazduire la inceput.

Daca vrei in Romania:
- MxHost
- xServers

#7
easycoder

easycoder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 07.05.2007
kimsufi.com (low budget de la ovh), servere dedicate . singurul impediment este ca trebuie sa te ocupi singur de administrare. cu un control panel free ( gen webmin ) insa treaba cu configurarile doneniilor & co. este destul de usoara. mai ramane partea de securitate si ceva optimizari daca simti nevoia. aii root access la server si totul este al tau ( mult mai bun decat nelimitat* , unde *= faci orice/oricat vrei atata timp cat nu faci decat asta )
iti recomand sa alegi SSD in loc de HDD . daca vrei o discutoe mai din detaliu da-mi mesaj privat. eu sunt foarte multumit de ei (si nu am nici un comision ca ii recomand).

#8
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006
Daca folosesti cele sase domenii numai pentru afara vezi aici o idee de "cel mai tare din parcare":
http://www.whoishost...osting-reviews/

Edited by florinbad, 28 October 2016 - 07:30.


#9
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 29.09.2010

View Postbusiness11, on 27 octombrie 2016 - 09:54, said:

De cateva luni am impresia ca hostingul se misca foarte greu, incarca foarte greu chiar daca nu am modificat nimic grav la pagini. Ca sa intru in Admin Login dureaza mult prea mult, iar pana se incarca pagina full dureaza la fel mult mai mult decat in trecut cand imediat se incarca pagina.

GoDaddy practica overselling grupa mare, daca s-ar limita sa vanda doar cat pot duce poate n-ar fi pe profit.

Cat despre recomandarea ceruta, personal nu cunosc afara ceva safe si ieftin, eu imi gazduiesc pe hosting SSD la 3€ de la xservers site-urile (6, toate wordpress) si sunt multumit.

#10
easycoder

easycoder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 07.05.2007

View Postflorinbad, on 28 octombrie 2016 - 07:29, said:

Daca folosesti cele sase domenii numai pentru afara vezi aici o idee de "cel mai tare din parcare":
http://www.whoishost...osting-reviews/

omul nu a cerut "cel mai recomandat hosting care ofera comision de afiliat  celui care ti-l recomanda"

#11
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006

View Posteasycoder, on 29 octombrie 2016 - 13:47, said:


omul nu a cerut "cel mai recomandat hosting care ofera comision de afiliat  celui care ti-l recomanda"

Si unde puii mei vezi in link-ul gasit de mine pe net ceva care sa semene a afiliat? Scrie pe undeva "florinbad", vreun numar, vreun id etc?
Am id de afiliat la HostGator, da' uite ca nu i l-am recomandat...

#12
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
Nu e vorba de tine, site-ul ala are link-uri de afiliere pe pagina respectiva.

#13
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 02.02.2011

View Postcristirg, on 27 octombrie 2016 - 10:25, said:

la arvixe platesti doar 4$/luna si ai si domeniu gratis, si reducerea mea 20%
Spune si ca 3.95$/luna doar daca optezi pentru 36 luni abonament !

https://i.imgur.com/kAX6lhV.png

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate