Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Mutare smochin in gradina.

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
adrian_popa

adrian_popa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 29.10.2015

 MirceaDWC, on 23 noiembrie 2016 - 09:00, said:

Am avut unul luat de la Lidl, pe care l-am tinut in ghiveci un an, iar in primavara asta l-am transplantat in gradina. A suferit un pic, pentru ca la cateva zile dupa transplantare a cazut bruma, dar a trecut si s-a dezvoltat frumos, cu 3 tije la circa 2 m toate (unde avea vreo 50 cm cand l-am transplantat. Acum cand a stat din vegetatie, l-am invelit in saci de iuta si am pus deasupra lui un cort acoperit cu folie ca o sera. Cu ceilalti, procedand la fel, ii scot in jumatatea lui aprilie cu frunze si smochinute din invelis.

frumos, inseamna ca l-ai bandajat bine, eu am pus numai 2 saci de palstic peste, dar sunt mai grosi .
iar la afini care sunt la a doua iarna, un singur sac.

#20
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,094
  • Înscris: 28.02.2006
Mai am obiceiul ca la prima zapada serioasa sa pun un strat consistent in jurul lui, la circa 1 m inaltime, astfel incat sa-l protejeze si de inghet, iar primavara sa-i asigure o umiditate buna, cand se topeste.
Asa arata acum cel mic, de care vorbeam.

Attached Files



#21
adrian_popa

adrian_popa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 29.10.2015
o sa incerc si eu faza cu zapada
de cati ani e afara ? in ce oras stai , cum au fost iernile...?

Edited by adrian_popa, 24 November 2016 - 17:32.


#22
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,094
  • Înscris: 28.02.2006
Stau langa Bucuresti, deci au vazut si -25, Cel rosu este la primul an afara, cei verzi au deja vreo 8 ani. Ii tineam pana acum tufa, s-a intamplat de vreo doua ori sa degere si sa dea de jos apoi. Anul asta am facut un experiment si incerc pe unul din ei sa-l las in maxim 3 bete, cu scopul de a-i ingrosa tulpina.

Edited by MirceaDWC, 05 December 2016 - 10:28.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate