Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

War for the Planet of the Apes (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
radeusval

radeusval

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 30.06.2017
Bun mi a placut, este un final potrivit , nici nu se putea intampla altcumva .

#20
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
vazut, placut.

#21
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009
l-am vazut si eu si sincer mi-a placut, a fost la fel de bun ca si cel de-al doilea film. Prin latura emotionala mai ales si prin felul in care ajungi sa apreciezi umanitatea.. maimutelor. E drept ca povestea nu e foarte complexa, insa zic eu ca conteaza si senzatiile pe care ti le lasa filmul. Oare vor mai fi filme in serie? Din partea mea filmul are 9/10

#22
radeusval

radeusval

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 30.06.2017

View Postvanitty, on 27 iulie 2017 - 18:27, said:

l-am vazut si eu si sincer mi-a placut, a fost la fel de bun ca si cel de-al doilea film. Prin latura emotionala mai ales si prin felul in care ajungi sa apreciezi umanitatea.. maimutelor. E drept ca povestea nu e foarte complexa, insa zic eu ca conteaza si senzatiile pe care ti le lasa filmul. Oare vor mai fi filme in serie? Din partea mea filmul are 9/10

nu cred ca vor mai fi alte parti in aceasta serie, oricum mi au depasit asteptarile toate trei , o trilogie foarte reusita
cand credeam ca nu mai pot aduce nimica noua acestei francize.

#23
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Singurul bun a fost remake-ul dinaintea trilogiei asteia. Trilogia asta e anti-oameni si prin analogie anti-albi, pro-negrii, cam asta e subintelesul.

#24
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Fiecare intelege ce vrea. Posted Image Mie numai la anti-albi si pro-negri nu mi-a trecut in minte cand am vazut primele 2 parti.

Edited by Bursul, 28 July 2017 - 06:33.


#25
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Am vazut filmul la cinema, mi-a placut, a fost interesant. Foarte reusite ultimele 3 filme.

Edited by Mr. Incredible, 03 August 2017 - 19:19.


#26
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007

View PostBursul, on 28 iulie 2017 - 06:33, said:

Fiecare intelege ce vrea. Posted Image Mie numai la anti-albi si pro-negri nu mi-a trecut in minte cand am vazut primele 2 parti.
Unii vor sa inteleaga numai ceva chiar daca se uita la bunica care face prajituri :)

Filmele acestea sunt oarecum pe idea filmelor originale, nu urmeaza actiunea (filmul lui Tim B. incearca sa urmeze actiunea dar nu reuseste sa impresioneze pe nimeni) dar exploreaza tema mutatiilor genetice si a evolutiei convergente.
Cezar ramane un personaj pozitiv, eroul, pe intreaga durata a seriei. Motivatiile sale sunt clare. Antieroii insa nu sunt reprezentati doar de oameni, motivatiile lor sunt complexe si credibile, nu sunt personaje caricaturale.
daca oamenii din film pot fi acuzati de ceva este cruzime sau lacomie, caractere explorate si de alte filme ce nu am fost acuzate de rasism niciodata.

#27
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Eu nu-mi amintesc ca filmul original sa aiba un ton general prin care tinea partea maimutelor.

Astea din seria noua au. In afara de primul. E acelasi trend ca al progresivistilor care incearca sa ne convinga si sa ne spele copiii pe creier ca tribalii negrii si urati din fundu africii sunt binele si frumosul, iar civilizatii europeni sunt raul absolut si uratenia. Asa si cu seria asta.

Primul remake nu a tinut cu maimutele dar tot progresiv a fost. Seria asta noua imi si imaginez cum a aparut si anume cu niste producatori zbierand ca remakeul precedent nu e destul de progresiv ca nu tine explicit cu maimutele.

Incearca sa te faca sa te identifici si sa simpatizezi cu inamicu. O distorsionare a perceptiei. Asta e un film de propaganda! 0/10

#28
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007

View PostGenjurooo, on 05 august 2017 - 20:27, said:

Eu nu-mi amintesc ca filmul original sa aiba un ton general prin care tinea partea maimutelor.

Astea din seria noua au. In afara de primul. E acelasi trend ca al progresivistilor care incearca sa ne convinga si sa ne spele copiii pe creier ca tribalii negrii si urati din fundu africii sunt binele si frumosul, iar civilizatii europeni sunt raul absolut si uratenia. Asa si cu seria asta.

Primul remake nu a tinut cu maimutele dar tot progresiv a fost. Seria asta noua imi si imaginez cum a aparut si anume cu niste producatori zbierand ca remakeul precedent nu e destul de progresiv ca nu tine explicit cu maimutele.

Incearca sa te faca sa te identifici si sa simpatizezi cu inamicu. O distorsionare a perceptiei. Asta e un film de propaganda! 0/10

Eu zic sa revezi filmele, sunt mai multe nu unul.


In centrul actiunii este Cezar, daca nu despre el despre cine voiai sa fie seria? el este un experiment genetic ce se termina prost (tema comuna in filme) si pe mai departe vedem viata lui si incercarea de a trai liber si departe de oameni.

Quote

sa ne spele copiii pe creier ca tribalii negrii si urati din fundu africii sunt binele si frumosul, iar civilizatii europeni sunt raul absolut si uratenia

De unde dracu' scoti aberartiile astea? care negrii? unde ai vazut tu negrii (personaje care sa apara mai mult de 5 nimute) in toata seria asta?

Apoi de unde idea de urati? frumusetea este ceva foarte relativ.

Eu zic sa o lasi balta, vorbesti tampenii, ai prejudecati, nu poti purta o discutie inteligenta pe subiectul filmului, etc

#29
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Frumusetea filmelor consta ca fiecare intelege ce vrea. Unu vede maimute, altul vede negrii, inamici, altul vede tzatze (n-am vazut filme).
In fine, fiecare cu ce-l doare.

Edited by Bursul, 08 August 2017 - 16:47.


#30
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
Iar unii vor sa discute, obiectiv, despre film, actiune, scenariu, regie, efecte, etc, fara sa vina cineva sa se bage ca musca................ in seama cu teorii paralele si sa polueze topicul.

Cerem prea mult?

Edited by bullterrorist, 08 August 2017 - 20:20.


#31
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013
Încă nu am văzut ultima parte dar as vrea și văd prinele doua au fost super mia plăcut mult debea aștept sa o văd și pe ultima

#32
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View Postbullterrorist, on 06 august 2017 - 16:18, said:

Eu zic sa revezi filmele, sunt mai multe nu unul.


In centrul actiunii este Cezar, daca nu despre el despre cine voiai sa fie seria? el este un experiment genetic ce se termina prost (tema comuna in filme) si pe mai departe vedem viata lui si incercarea de a trai liber si departe de oameni.
Ce sequeluri de doi bani au facut ei pe baza popularitatii primului nu stiu si nici nu ma intereseaza


Quote

De unde dracu' scoti aberartiile astea? care negrii? unde ai vazut tu negrii (personaje care sa apara mai mult de 5 nimute) in toata seria asta?

Apoi de unde idea de urati? frumusetea este ceva foarte relativ.

Eu zic sa o lasi balta, vorbesti tampenii, ai prejudecati, nu poti purta o discutie inteligenta pe subiectul filmului, etc
Ce sa faca, ma? Tu nu esti in stare sa intelegi un simplu text? Maimutele dan fundu padurii reprezentand tribalii dan fundu africii.

Frumusetea este foaaaaarte relativa, da. De aia si scatofilia este ceva fooooarte raspandit. Sunt pline restaurantele.
De aia vezi toate babele hidoase pe produsele de infrumusetare. Foooarte relativ.

Tu esti ala care vorbeste fara sa aiba habar.

Edited by Genjurooo, 09 August 2017 - 19:41.


#33
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
Iar tu poluezi topicul degeaba, cand dialoghezi cu mine ori vi cu argumente ori o lasi balta.
Sunt foarte curios cum ar arata demonstratia : maimutele nu erau maimute.

Iar ca nota informativa toate filmele din seria veche sunt foarte bune, trebuie insa si cultura.

#34
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
1. Am venit cu argumente, tu ai venit cu nimic. Doar atacuri la persoana.
Si teatru cand tu te faci ca nu intelegi un simplu text prin care descriu (sumar) asemanarea metaforica cu propaganda negrofila, albofoba, anti-civilizatie din tonul seriei vadit maimutofil.

2. Iar vorbesti din impresiile tale. Toata lumea il cunoaste pe ala unde vede eroul statuia libertatii la sfarsit. Restul exista in obscuritate.

Edited by Genjurooo, 10 August 2017 - 16:33.


#35
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
nu imi vine sa cred ca se scot asemenea mizerii de filme pe banda rulanta...filme pt. retardati(scuze colegilor caci nu la ei ma refer)

#36
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 22.05.2011
Mda, greu tare de rabdat pina la capat filmu' asta.

Cum dreaq poa'sa aiba asa  rating pe IMDB un film ca asta,  eu unu chiar nu inteleg.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate