Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Smartphone pentru GPS offline !

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
miku14

miku14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 27.08.2006
la 100euro mai pui 50lei si cumperi de pe topicul redmi note 2, un telefon suficient de bun cat sa se compare cu majoritatea telefoanelor de la 1000-1200lei. eu pentru gps il folosesc, deobicei conectat la bricheta.

#20
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005
Dar nu exista un telefon sa ma tina o zi fara sa-l conectez la incarcator ? Toate mananca bateria asa repede ?

#21
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Astea abia te tin o zi/doua fara GPS, tu vrei sa te tina una folosind GPS-ul ??

#22
maddogg

maddogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 25.11.2004
Fa-ti gps-ul standalone daca preferi navigatia offline, uita de telefoane.
Pur si simplu cauti dupa codul bateriei iar daca nu gasesti iei capacitatea si voltajul bateriei vechi si cauti un acumulator de telefon care sa se si potriveasca ca dimensiuni in locasul ala.
In general se potrivesc de la vechile nokii.

Edited by maddogg, 30 September 2016 - 22:21.


#23
Toxic00

Toxic00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 18.03.2007
Despre ce ce vorbim aici?
Off-line inseamna in mod obisnuit fara acces la internet. Exista suficiente aplicatii prin care poti descarca harti actualizate acasa. Telefonul iti poti tine in priza de bricheta cat vrei....investitie: telefon cu rezolutie acceptabila (1280x720) 250 lei sh + incarcator auto 10 lei.

Edited by Toxic00, 30 September 2016 - 22:40.


#24
maddogg

maddogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 25.11.2004
Vorbim despre igo/sigic/tomtom si ce-o mai fi..poate initiatorul nu are abn de date mobile la discretie sau pur si simplu nu agreeaza solutiile online in materie de navigatie..
Nu ne-am nascut conectati la internet cu totii, despre asta vorbim.
Oricum e de preferat un gps dedicat decat cine stie ce pocnitoare de telefon cu incarcator de zece lei ce o sa fiarba in clocot pus in parbriz pentru navi in masina.

#25
Toxic00

Toxic00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 18.03.2007
Navigatoarele erau la moda acum 10-12 ani. Eu inca am un palmtop (sau cum naiba se mai numesc) Asus cu win 6CE de prin 2004. La momentul actual orice smartphone poate tine loc de navigator. Exista Igo pentru android, waze etc (care functioneaza offline).
P.S. cam 10 lei merita orice adaptor (fara cablu) pentru priza de 12V de la bricheta. Navigatorul stand-alone foloseste aceiasi sursa....

#26
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
... si cu telefonul prins la ventilatie, nu mai ai nicio bataie de cap cu incalzitul ...

#27
maddogg

maddogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 25.11.2004
Eventual sa-l si refrigeram..Treaba cu navigatia pe telefon e pentru drumuri sau calatorii destul de scurte, sau eventual, un mic ghidaj in mod pieton cand esti pe jos si cauti nu stiu ce drumeag.
Pentru calatorii mai de durata, cand stii ca ai nevoie de navigatie de dimineata pina seara, prefer gps-ul dedicat in parbriz.

#28
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005
Deocamdata folosesc Google Maps si este ok pentru ce am nevoie acum. Am sa caut un program bun pe telefon care sa nu necesite conexiune la internet...nu am GB nelimitat.

#29
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostMoldoveanul, on 03 octombrie 2016 - 03:30, said:

Deocamdata folosesc Google Maps si este ok pentru ce am nevoie acum. Am sa caut un program bun pe telefon care sa nu necesite conexiune la internet...nu am GB nelimitat.

Arunca in telefonul ala o cartela de date de la DiGi, ca e ieftina rau si instaleaza Waze. Comunitatea e mare si o sa vezi marcate pe harta, in timp real, blocaje, politie, bariere, gropi etc.

#30
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
Pentru offline ai Here We Go sau Google Maps, doua aplicatii foarte bune pentru acest mod.
Daca vrei ceva mai bun, recomand waze pentru trafic si politie dar ai nevoie de conexiune la internet.

#31
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010

View PostMoldoveanul, on 03 octombrie 2016 - 03:30, said:

nu am GB nelimitat.
Waze consuma foarte putin net, cativa Mb pe luna.

#32
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005
Am gasit si MapsMe...un program bun dar fara ghidare vocala.

#33
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003
Ce va tot complicati cu offline ca pe vremea lu tataie, waze si gata, traficul nu conteaza, papa foarte putin. Pe android puteti instala o aplicatie de gen internet speed meter, va arata traficul efectuat gsm/wireless.

Edited by QAZ, 10 October 2016 - 01:45.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate