Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

BlackBerry DTEK60

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
de 3 zile mi-am luat un blackberry Dtek 60 , dupa ce am renuntat la passport , definitiv cred. deja simteam acut lipsa aplicatiilor pe care le folosesc in android/ios si asta e ...
degeaba passportul silver edition are un hardware minunat, daca e mai mult inutil pt mine.
revenind la DTEK 60, dpdv hardware este f ok, bine lucrat si finisat, seamana cu s7 edge, doar ca nu are ecranul curbat ceea ce pt mine reprezinta un +
se misca muult mai bine decat privul pe care l-am avut cand a aparut si nu am fost multumit de el.. software-ul este M6.01 cu update de securitate pt luna ianuarie. interfata blackberry mie mi se pare mult mai ok decat cea de la samsung mai ales ca este un android stock.  aplicatiile edge sunt utile . nu are lag sau buguri de soft pana acum .are cateva chestii utile gen double tap to wake /off  
camera face poze f rapid de o calitate decenta spre buna. totusi sub s7 edge , dar camera nu e o prioritate.
dpdv al bateriei duce  destul de bine, dar inca nu mi-am format o parere. cred ca tine peste o zi la o utilizare normala.
ecranul este f misto, are culorile ca iphonul nu sunt saturate ca la samsung/lg.
senzorul de amprenta de pe spate e cam enervant de mic si destul de greu accesibil, dar functioneaza impecabil
recomand o husa pt ca este f f alunecos si exista riscul sa fie spart.
una peste alta , este un telefon pt cine vrea un android curat cu optiunile si interfata  blackberry. si nu vrea sa ia flagshipuri de la alti producatori.
telefonul dtek 60 este un rival la concurenta si are un pret mai mic . ma refer aici la smartphonuri cu android si ecrane de 5,5 inci, gen s7edge.
raportul pret calitate este destul de ok.
nasol este ca nu se gaseste pe piata asa zisa gri ci doar la mag online , iar pretul este destul de ridicat.
astept azi husa flip smart case sa o montez pe el...

daca aveti intrebari , va raspund cu placere.
din pacate, vrem nu vrem, android este se pare viitorul blackberry si cu acest model eu zic ca au facut o treaba chiar reusita. si asta o spune un fan infocat al lui blackberry care a utilizat acest model de pe vremea lui bold 9000 (good old times) si in acelasi timp un sceptic al androidului.
astept cu interes blackberry mercury pt ca pare promitator.

Edited by dani2013, 19 January 2017 - 10:30.


#20
MrDerpson

MrDerpson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 09.09.2012

View Postcaiuscorneliu, on 21 septembrie 2016 - 10:50, said:

Deja se știu specificațiile. Flagship, nu alta. Problema va fi prețul că în rest nu sună rău deloc.

Display: 5.5 inch, Quad HD

CPU: Qualcomm Snapdragon 820

GPU: Adreno 530

RAM: 4 GB

Stocare: 32 GB

Baterie: 3000 mAh

Camera: 21 MP spate, 8 MP față

Altele: scanner de amprente, port USB Type C, buton special

E identic Idol 4S Windows Edition.
Asadar, care e treaba pana la urma?
Cineva produce telefonul, apoi vine BB, isi pune eticheta pe el, mai customizeaza putin softul -> smartphone Blackberry? Dar BB mai exista pana la urma sau altcineva a ajuns sa le folosească numele pentru rebranduirea unor telefoane produse de anonimi?

In aceste conditii, mai putem vorbi de Blackberry ca brand? Sau de Alcatel? Sau de Nokia?
Daca eu ma duc si imi iau blugi din Dragonul Rosu cu 60 de lei, pe care a lipit un chinez o eticheta "Lee Cooper" înseamnă ca mi-am cumpărat blugi Lee Cooper?

Edited by MrDerpson, 09 February 2017 - 12:59.


#21
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
BlackBerry exista, insa nu mai produce hardware, adica telefoane. Compania care produce este BlackBerry Mobile, fabricate de TCL. BlackBerry a inchiriat numele, fiindca nu stie nimeni de TCL. BlackBerry produce numai software acum, deci contra cost customizeaza pentru TCL. O mutare inteligenta care elimina pierderile datorate hardware-ului. BlackBerry Indonesia vor produce de asemenea pe baza de acord telefoane, existand speranta ca sistemul de operare va supravietui acestor schimbari.
http://m.crackberry....ackberry-mobile

Edited by farausername, 12 February 2017 - 00:28.


#22
p_remix

p_remix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 07.09.2006
Salut, te rog spune-mi daca bateria este detasabila sau nu.
Multumesc mult !

#23
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
E nu am dtek, am pp care teoretic are bateria incorporata insa si la asta cu o surubelnita si 4 suruburi mai tarziu se poate schimba, deci teoretic nu exista telefon cu baterie pe care sa nu o poti schimba. Pe de alta parte, crezi ca un android rezista atat incat sa fii nevoit sa schimbi bateria?

#24
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013

View Postp_remix, on 22 februarie 2017 - 12:46, said:

Salut, te rog spune-mi daca bateria este detasabila sau nu.
Multumesc mult !
bateria nu e detasabila
si apropo oricum l-am returnat si am luat altceva  ca pt un android alcatel 4s chiar daca e denumitt blackberry erau prea multi bani bagati aiurea
e ok k si telefon dar la maxim 1500 lei
poze naspa fata de alte telefoane la pret egal 2400+
bateria incepuse sa se duca aiurea
in concluzie un  alt fail marca blackberry mobile de asta data....
repet nu este un telefon rau dar nu la banii astia...
am mai pus 200 lei si am luat un s7 edge

Edited by dani2013, 24 February 2017 - 19:33.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate