Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Regula in external style sheet - save as ...

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015
sal

cand cineva vrea sa puna un document, i.e. un PDF numit "tutorialul" pe pagina, pt a fi permisa descarcarea lui cu "Save as...", codul inline este cam asa (am folosit o adresare relativa, pt a fi scurt exemplul):

Quote

<p> Descarca materialul <a href="/folder/tutorialul.pdf" download>click aici</a> </p>

Acel "download" este cel care genereaza "Save as..."

Stiu sa creez si sa linkuiesc, o foaie externa de still (external style sheet), de format .css

Insa eu vreau mai mult --- as dori, daca e posibil, ca in acea foaie externa de stil, sa specific o regula care sa spuna ca toate documentele de extensie PDF (care le pun in corpul documentului meu) se vor descarca automat pe acest stil, "Save as...", chiar eu am scris codul fara "download" in corpul documentului.

Deci efectul "download" ( Save as...), sa fie la nivel de regula de foaie de stil (asa cum as face de pilda, definind fontul, culoarea fontului, marimea fontului pt corpul de text, heading h1 etc.

Se poate?
Daca da, cum ar arata exemplul de regula?

Eu am cautat si nu am gasit.  Multumesc

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
Incearca asta: http://stackoverflow.com/a/19416831

#3
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015
Am sa ma uit!   Multumesc mult

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate