Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Recomandari camere 360 (gen LG Cam 360)

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
brusli

brusli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 24.01.2007
Salut,

Sunt (putin) obsedat de Photo Sphere si as dori sa imi cumpar o camera dedicata pt asa ceva (e f incomod sa fac astfel de poze cu telefonul). Am vazut ca un LG 360 costa circa 1000 lei, un Ricoh Theta S 1700 lei si un Samsung Gear 360 1800 lei, Giroptic 500 E.
Cum sunt mai mult incantat de foto decat video (cu toate ca si filmare video 360 as face din cand in cand) ma intereseaza calitatea pozelor (acum fac photo sphere cu OnePlus One si ies chiar bine).
Ceva recomandari? Are cineva experienta cu ele? Ce accesorii recomandati (casca cu fixare camera, tripod etc)?

Edited by brusli, 15 September 2016 - 10:43.


#2
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 06.08.2015
doar bulls**t parera mea.calitatea in 360 e excretabila ,nu face banii.technologia nu e buna momentan.

Edited by gogosaru100, 15 September 2016 - 13:04.


#3
brusli

brusli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 24.01.2007

View Postgogosaru100, on 15 septembrie 2016 - 13:04, said:

doar bulls**t parera mea.calitatea in 360 e excretabila ,nu face banii.technologia nu e buna momentan.
Sunt f constient de asta. Dar vreau neaparat sa fac poze 360 (photo sphere) si cu telefonul e f greu si 30-40% din cazuri mai da rateuri (lume multa care se misca etc). Mai postez uneori si pe instagram, dar acolo merg cele facute cu telefonul, deci nu se pune probleme de vre-un altfel de camera. Plus ca daca vreua sa fac poze mai profi, am de la cine sa imprumut un DSLR.
La capitolul bani LG-ul mi se pare ok. Si Giroptic-ul ar fi ok, dar sa merite diferenta :)

#4
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 06.08.2015

View Postbrusli, on 15 septembrie 2016 - 14:04, said:

Sunt f constient de asta. Dar vreau neaparat sa fac poze 360 (photo sphere) si cu telefonul e f greu si 30-40% din cazuri mai da rateuri (lume multa care se misca etc). Mai postez uneori si pe instagram, dar acolo merg cele facute cu telefonul, deci nu se pune probleme de vre-un altfel de camera. Plus ca daca vreua sa fac poze mai profi, am de la cine sa imprumut un DSLR.
La capitolul bani LG-ul mi se pare ok. Si Giroptic-ul ar fi ok, dar sa merite diferenta Posted Image
recomand 360 am auzit ca e ok .sincer sunt bani in vant...

#5
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Ricoh Theta, se pare, are algoritmi excelenti pentru stitching - Ricoh e de altfel lider de piata. Din cate stiu nu exista suport de casca, iar forma aparatului il face mai potrivit pentru utilizare din mana, sau de pe trepied.
Trepied... presupun, ceva cat mai subtire sa nu ocupe mult din cadru?

#6
sebybastian

sebybastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 08.09.2010
Buna.
Rog si eu daca are cineva un manual in limba romana pentru Samsung Gear 360?

Am cautat peste tot pe unde m-a dus mintea si nu gasesc.
In aplicatia pentru controlul camerei din android exista explicatii in romana deci cred ca ar trebui sa existe si un manual undeva?
Samsung Romania nu a avut bunavointa sa ofere asa ceva desi au fost contactati si rugati sa ofere sprijin.
Cu stima.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate