Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Probleme Colon

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
zakiro

zakiro

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.06.2015
Poate sa fie vorba de cancer de colon dacă nu ai sânge la scaun si nici constipație.m menționez că am scaune cam în permanență moi, si disconfort abdominal în special dimineața și seara. Media scaunelor pe zi este de două.

#2
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008
Colită.

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Ai urmat ceva tratament medicamentuos (antibiotice in special, clindamicina de exemplu)?

#4
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006

 zakiro, on 14 septembrie 2016 - 21:50, said:

Poate sa fie vorba de cancer de colon dacă nu ai sânge la scaun si nici constipație.m menționez că am scaune cam în permanență moi, si disconfort abdominal în special dimineața și seara. Media scaunelor pe zi este de două.
Varsta, sex, de cand ai simptomele? Stres mult?

#5
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Varsta ,gen, inaltime, greutate, alimentatie, medicamentatie recenta, (tutun, alcool, droguri), activitati, sex (inclusiv anal)...?

Edited by keta, 15 September 2016 - 00:07.


#6
zakiro

zakiro

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.06.2015
23 de ani. Masculin. Simptomele le am de mult. Depinde si de ce mănânc. Dacă mănânc alimente bogate in fibre nu prea ma simt confortabil. Dureri nu am(mă refer la stomac) în schimb simt uneori niste junghiuri prin intestine, Diaree nu am. Dacă mă trezesc dimineața foarte devreme simt acest discomfort. Pe parcursul zilei mă simt foarte bine, am poftă de mancare, fac sport de 5 ori pe săptămână( fotbal sala inclus) spre seară parcă încep să mă balonez ușor. Menționez,scaunul e moale(dimineața)si am senzația de negolire a intestinului(câteodată)

Nu sunt fumător.

#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003

 zakiro, on 15 septembrie 2016 - 03:01, said:

23 de ani. Masculin. Simptomele le am de mult. Depinde si de ce mănânc. Dacă mănânc alimente bogate in fibre nu prea ma simt confortabil.
Pai evita-le sau redu cantitatea, excesul de fibre nu e nici el bun.

Edited by andreic, 15 September 2016 - 04:49.


#8
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006

 zakiro, on 15 septembrie 2016 - 03:01, said:

23 de ani. Masculin. Simptomele le am de mult. Depinde si de ce mănânc. Dacă mănânc alimente bogate in fibre nu prea ma simt confortabil. Dureri nu am(mă refer la stomac) în schimb simt uneori niste junghiuri prin intestine, Diaree nu am. Dacă mă trezesc dimineața foarte devreme simt acest discomfort. Pe parcursul zilei mă simt foarte bine, am poftă de mancare, fac sport de 5 ori pe săptămână( fotbal sala inclus) spre seară parcă încep să mă balonez ușor. Menționez,scaunul e moale(dimineața)si am senzația de negolire a intestinului(câteodată)

Nu sunt fumător.
Eu zic ca e tipic pentru SCI! Un medic iti va spune mai precis. Nu stiu de ce te impacientezi asa, daca nu ai diaree. E normal doar sa ai 1-3 scaune zilnic. Sanatate! Nu esti singurul!

#9
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Eu cred ca este o usoara ipohondrie, esti nascut sub zodia Fecioarei?

#10
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Daca esti sub zodia fecioarei e dezastru. =)))
Du-te, mai, la medic, tu crezi ca pe forum lumea iti poate spune daca ai cancer sau nu?

Si vezi-ti de treaba, cancerul nu e o chestie asa, sa n-o simti, aveai simptome mai grave, nu asa, ce zici tu...

#11
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
Toata lumea are probleme gastro-intestinale pe baza de stres, nu esti singurul, nu te mai agita atat nu ai cancer, mai ales la 23 de ani.

Edited by Kevlar111, 15 September 2016 - 08:43.


#12
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Ba agita-te, adica mergi la un doctor.

#13
winter_dream

winter_dream

    e pericoloso sporgersi

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 18.07.2016
Doua scaune pe zi nu e mult. Pentru a-ti scoate gandurile negre din cap, iti recomand o colonoscopie, probabil ai SCI (sindormul conului iritabil). Sanatate multa! :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate