Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

OROC. Topic general.

  • Please log in to reply
1511 replies to this topic

#73
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Ce alte posturi inafara de cele enumerate de mine lipsesc?

MyZen lipseste?

#74
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
confirm si la mine s-a scos myzen

#75
imipenem

imipenem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 14.08.2014
Salut, am o întrebare/nelămurire - pentru cei dintre voi care au FTTB și și-au instalat serviciul, cum aduc cablul TV, văzând că modemul folosit este Huawei cu ieșiri Ethernet, exact ca cel de la Romtelecom ?

#76
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
da. din routerul huawei iese un cablu coaxial care intra in TV

#77
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
El se refera la FTTB, unde din cate stiu nu se poate sa ai TV.

#78
cristialex04

cristialex04

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.06.2017
Pe 9 iunie mi-au instalat Home Tv și internet (internet 500 și pachetul global) și voi împărtăși cu voi experiența instalării și "consumului":

- instalatorii au venit în intervalul stabilit 16-18 dar am fost șocat ca erau fix aceeasi care mi-au instalat acum 5 ani un dolce mizerabil... semn rău.

- a durat cam 1 oră verificarea infrastructurii până și au dat seama că trebuie tras fir de afară, pentru că nu găseau duza Romtelecom...

- a mai durat o oră până au tras cablul de pe scara blocului. Un ci+ nu a funcționat la tv-ul principal.

- am constatat imediat diferența de calitate în minus față de UPC, atât pe non hd cât și pe hd dar eu nu sunt așa pretențios.

- internetul, deși la testele de viteză stă bine, este instabil... dintr un dormitor mi-a crăpat un joc pe telefon de 5 ori, ceea ce la RDS nu mi s a întâmplat niciodată.

- internetul pe torenți e mai slab decât la RDS.

Cum m au "păcălit":

- 6 luni gratuite
- internet 9 euro + tv 12 euro + 3 euro chirii de ci, reducere de 12 euro => preț final 12 euro
- reducere la cele 2 abonamente de telefon de la 16 la 15 respectiv de la 7 la 5 (abonamente mult mai avantajoase cu net de 4 ori mai mult internet).
- 350 euro în puncte thank you și derogare de 1 an la fidelizare.

Voi păstra intrnetul de la rds pentru că efortul financiar este suportat de cei 101 lei economisiți din oferta Orange (față de cât plăteam înainte).

Sper că info sunt utile cuiva.

#79
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013

 cristialex04, pe 11 iunie 2017 - 16:46, a scris:

Pe 9 iunie mi-au instalat Home Tv și internet (internet 500 și pachetul global) și voi împărtăși cu voi experiența instalării și "consumului":

- instalatorii au venit în intervalul stabilit 16-18 dar am fost șocat ca erau fix aceeasi care mi-au instalat acum 5 ani un dolce mizerabil... semn rău.

- a durat cam 1 oră verificarea infrastructurii până și au dat seama că trebuie tras fir de afară, pentru că nu găseau duza Romtelecom...

- a mai durat o oră până au tras cablul de pe scara blocului. Un ci+ nu a funcționat la tv-ul principal.

- am constatat imediat diferența de calitate în minus față de UPC, atât pe non hd cât și pe hd dar eu nu sunt așa pretențios.

- internetul, deși la testele de viteză stă bine, este instabil... dintr un dormitor mi-a crăpat un joc pe telefon de 5 ori, ceea ce la RDS nu mi s a întâmplat niciodată.

- internetul pe torenți e mai slab decât la RDS.

Cum m au "păcălit":

- 6 luni gratuite
- internet 9 euro + tv 12 euro + 3 euro chirii de ci, reducere de 12 euro => preț final 12 euro
- reducere la cele 2 abonamente de telefon de la 16 la 15 respectiv de la 7 la 5 (abonamente mult mai avantajoase cu net de 4 ori mai mult internet).
- 350 euro în puncte thank you și derogare de 1 an la fidelizare.

Voi păstra intrnetul de la rds pentru că efortul financiar este suportat de cei 101 lei economisiți din oferta Orange (față de cât plăteam înainte).

Sper că info sunt utile cuiva.
Internetul și cablu tv vin toate pe structura lui Telekom,pt că ei(Orange)nu au reteaua lor de internet!si da posturile tv sunt acelasi ca de pe cablu digital și iptv a Telekomului fără Dolce Sport 1,2,3,4 +alte căteva,cele hd se văd căt de căt dar cele sd sunt numai ceață!cel putin asa e la mine pe iptv de la Telekom!

Edited by valy277, 11 June 2017 - 17:38.


#80
cristialex04

cristialex04

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.06.2017
Nu mi-aș fi pus nimic de la Telekom... dar oferta Orange a fost de nerefuzat... Calitatea este totuși scăzută, sper să mă adaptez.

#81
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017

 emanu900, pe 15 iunie 2017 - 19:47, a scris:

Finalul parteneriatului cu T se pare ca se intrezareste:
http://www.economica...-5g_139343.html
==============================
"Ştim că suntem puţin în urmă cu acoperirea, poate ne-am complăcut datorită parteneriatului cu Orange, dar acum extindem reţeaua într-un ritm foarte alert. Ne-am dat seama, în ultimii doi ani, că având în vedere creşterea puternică a traficului de date, şi având în vedere ceea ce va aduce viitorul în această privinţă, nu este posibil să fii dependent în această măsură de un partener extern. Trebuie s-o faci cu mâna ta, iar noi suntem într-o poziţie unică pentru că, având în vedere densitatea de care are nevoie tehnologia 5G, nu este nimeni mai bine poziţionat decât un operator fix care are deja fibră optică instalată în milioane de locaţii din toată ţara.
Astfel, dincolo de un anumit punct în timp, nu mai are sens să continuăm parteneriatul. Acesta a fost foarte folositor pentru a veni din urmă, pentru a ţine pasul cu concurenţa atunci când a fost nevoie", a afirmat Timos Tsokanis.
===================================

Se pare ca urmeaza sa se sfarseasca parteneriatul.. cel mai probabil cei care au abonamente Orange, vor fi transferati la Telekom...

#82
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
pai si cum sa scada numarul abonatilor orange haum tv ? nu se poate....Posted image

#83
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006

 ronuquet, pe 15 iunie 2017 - 20:54, a scris:

Se pare ca urmeaza sa se sfarseasca parteneriatul.. cel mai probabil cei care au abonamente Orange, vor fi transferati la Telekom...
m-as mira sa ii transfere la telekom. In acest caz banuiesc ca poti rezilia daca doresti :)

#84
robi1122

robi1122

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 16.11.2015

 ronuquet, pe 15 iunie 2017 - 20:54, a scris:



Se pare ca urmeaza sa se sfarseasca parteneriatul.. cel mai probabil cei care au abonamente Orange, vor fi transferati la Telekom...

Sa vedem ce "nota" de plata le face Orange mai intai si daca le convine :)). Eu cred ca este doar o perdea de fum marca Telekom ca si cu Iptv, care nu acopera nici 5% din populatia Romaniei, si eu vorbesc de "meleoane" de puncte fibra optica... LOL

#85
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Cei care aveti Orange si cititi acest post, haideti sa le dezactivam optiunea HD sa vada ca nu au clienti pt ea , mi se pare nesimtire sa mi ceri inca 2.5 euro pt vreo 15 canale HD.

#86
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
intr-adevar, optiunea HD nu prea ofera mare lucru, eu oricum am activat-o pentru eurosport la o zi dupa instalarea serviciilor, dar macar am negociat-o si primit-o fara costuri suplimentare :P

#87
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Optiunea HD e de pe vremea cand Telekom dadea HD-urile prin optiune. Incepand cu 1 iulie 2016 s-a renuntat la optiune si toate posturile au trecut ba in pachetul mic, ba in ala mare, ba in ala mediu. Inafara ca s-a renuntat la optiune au mai intrat si TNT HD, FLN HD si CNN HD, dar la Orange nu au intrat.

Voi ati ramas pe loc....................

#88
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
posturi noi, nu prea am vazut si nici nu cred ca o sa vedem :P probabil vor mai disparea, in plus deloc :P

#89
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Deja mi-e mila de voi baieti. Cine are Orange DVB-C le urez bafta multa la incercarea de a rezilia cu ei, cine vrea, sa nu isi ia !

Desi la Telekom toate cele 5 posturi care au iesit au fost inlocuite de altele, aici, la Orange, nu au fost inlocuite cu nimic. Efectiv au iesit 4 posturi - Fishing&Hunting, DoQ, Redlight HD si SuperOne. (Dorcel XXX nu a existat niciodata la Orange).

E foarte aiurea ceea ce se intampla si va recomand sa faceti ceva in legatura cu nesimtirea asta.

#90
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
Totusi sunt si unii clienti multumiti de Orange Cablu printre care si colegul @robi1122 care a devenit bigam facand un contract cu ei si prelugind-ul pe cel de UPC.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate