Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Atletism in Bucuresti copil 3 ani

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
BubblyRain

BubblyRain

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.09.2016
Buna ziua,
Spuneti mi si mie daca exista cineva care si a dat copilul la atletism si cam care ar fi cerintele si ce se face mai exact. Ma refer la structura programului, durata etc

#2
Lup_Victor

Lup_Victor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 06.03.2016
Atletism la 3 ani?

#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Posted Image  la 3 ani!!!!! Al meu are 3 ani si am vrut sa-l dau la curs inot. Toate sunt de la 3,5 ani in sus!

Eu nu cred ca exista asa ceva. Copilul oricum alearga sau ar trebui sa alerge prin parc, nu stiu de ce i-ar trebui atletism, sa sara garduri? :D

#4
Gogu Steriade

Gogu Steriade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 04.12.2005
Atletism la 3 ani? De abia sta binisor in picioare la 3 ani :D
Probabil un "pre-atletism" doresti, unde sa-i alerge pe copii mai mult intr-o joaca.

#5
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
mda

#6
BubblyRain

BubblyRain

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.09.2016
Nu mai sariti ca arsi:)) Intrebarea era mai mult pt putin mai tarziu, poate pt la anul. Vazusem pe undeva ca se poate da de la 4 ani la atletism. Evident ca alearga singur de mult timp, nu doar de abia se tine bine pe picioare cum a spus cineva. Eu indami sunt o joggerita de placere si m a vazut alergand de cand era in carucior, ba chiar si cand era in burtica:))
As vrea sa l dau la un sport ( iar atleismul cred ca i ar placea foarte mult pt ca l am observat ca iubeste alergarea) pt intreg ansamblul: disciplina, program, predare controlata. Asa oricine alearga singur de cand invata sa mearga in picioare..
Voiam sfatul cuiva care are deja copilul la atletism sa mi spuna cam cum sta treaba:)
Multumesc!

Edited by BubblyRain, 07 September 2016 - 14:56.


#7
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Proatletic.ro

Ai vazut?

#8
BubblyRain

BubblyRain

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.09.2016

 Bursul, on 07 septembrie 2016 - 15:05, said:

Proatletic.ro

Ai vazut?

Nu, merci de pont! O sa ma interesez.

#9
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
de unde stii ca-i place atletismul ?
poate-i va placea berea

#10
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003

 overseas, on 07 septembrie 2016 - 15:13, said:

de unde stii ca-i place atletismul ?
poate-i va placea berea
Poate?!?!? Mai mult ca sigur. Dar pana la 18 ani poate sa faca atletism. :D

#11
iuliangrecu

iuliangrecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 26.09.2010

 BubblyRain, on 07 septembrie 2016 - 14:38, said:

Buna ziua,
Spuneti mi si mie daca exista cineva care si a dat copilul la atletism si cam care ar fi cerintele si ce se face mai exact. Ma refer la structura programului, durata etc
Buna,

Noi am gasit pt toddlerul nostru de 3.3 ani, exact ce cauti tu, in sector 5, la capatul tramvaiului 41: http://atletismreyka...tism/facilities
Dar pt ca i-am gasit si curs de inot la care programul coincidea cu cel de la atletism, am renuntat (la atletism).

#12
BubblyRain

BubblyRain

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.09.2016
Imi place si mie berea. Nu inseamna ca e o problema, atata timp cat o beau cu masura:)
Daca nu stiati berea e un aliment bautura foarte hranitoare.

Stiu sigur ca si ar dori la atletism pt ca l am intrebat si a fost incantat:)
Pot mai tarziu sa incerc la diferite cursuri si si poate alege singur. Dar deocamdata trebuie inceput cu ceva...

#13
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009

 BubblyRain, on 07 septembrie 2016 - 14:53, said:

Nu mai sariti ca arsi:)) Intrebarea era mai mult pt putin mai tarziu, poate pt la anul. Vazusem pe undeva ca se poate da de la 4 ani la atletism. Evident ca alearga singur de mult timp, nu doar de abia se tine bine pe picioare cum a spus cineva. Eu indami sunt o joggerita de placere si m a vazut alergand de cand era in carucior, ba chiar si cand era in burtica:))
As vrea sa l dau la un sport ( iar atleismul cred ca i ar placea foarte mult pt ca l am observat ca iubeste alergarea) pt intreg ansamblul: disciplina, program, predare controlata. Asa oricine alearga singur de cand invata sa mearga in picioare..
Voiam sfatul cuiva care are deja copilul la atletism sa mi spuna cam cum sta treaba:)
Multumesc!

ideal ar fi sa gasesti un loc care sa-ti fie aproape de casa sau de locul de munca, sa nu pierzi ore in trafic, traversand capitala dintr-un capat in celalalt.
poate era mai bine daca intrebai specific pentru un anumit sector/cartier din bucuresti
http://www.proatleti...tism/oferta-pro
http://www.sportandf...iere_bucuresti/

#14
BubblyRain

BubblyRain

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.09.2016

 iuliangrecu, on 07 septembrie 2016 - 15:15, said:


Buna,

Noi am gasit pt toddlerul nostru de 3.3 ani, exact ce cauti tu, in sector 5, la capatul tramvaiului 41: http://atletismreyka...tism/facilities
Dar pt ca i-am gasit si curs de inot la care programul coincidea cu cel de la atletism, am renuntat (la atletism).

Interesant. Ai putea sa mi spui cum decurgeau orele in prima faza? La atletism...
Merci

 corinadaniela, on 07 septembrie 2016 - 15:17, said:



ideal ar fi sa gasesti un loc care sa-ti fie aproape de casa sau de locul de munca, sa nu pierzi ore in trafic, traversand capitala dintr-un capat in celalalt.
poate era mai bine daca intrebai specific pentru un anumit sector/cartier din bucuresti
http://www.proatleti...tism/oferta-pro
http://www.sportandf...iere_bucuresti/

@corinadamiela, in sectorul 4, Tineretului. nu am specificat sectorul de la inceput pt ca nu sunt sigura ca exista asa multe locuri pt asa ceva. Si ma interesau si cateva detalii despre cum sunt orele la atletism pt copii asa mici, necontand sectorul.

#15
Lup_Victor

Lup_Victor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 06.03.2016

 BubblyRain, on 07 septembrie 2016 - 15:17, said:


pt ca l am intrebat si a fost incantat:)

Interesant,alimentatia tot in functie de "incantarile" lui o alcatuiti?

#16
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

 Bursul, on 07 septembrie 2016 - 15:05, said:

Proatletic.ro

https://www.facebook.com/Proatletic/

Sunt si mici de 3-4 ani si chiar alearga frumos si sunt interesati. Evident ca nu alearga ca adultii ture de teren ci fac jocuri, alergari diferite, cu starturi diferite ... e interesant si fetitei ii place ca mai si socializeaza si mai si "consuma" din energie ...

ex. alearga o tura de teren, sarituri la groapa cu nisip, alerga pe 25m cu start din picioare, pe spate sau pe burta :), alergari peste obstacole (garduri mici), alearga liber si la comenzi fac anumite chestii (adunare la punct fix sau iau o anumita pozitie, etc..) , mai fac si ceva miscari de incalzire si antrenare "muschi" ... au ce face si e un fel de joaca

Edited by superm, 07 September 2016 - 15:57.


#17
BubblyRain

BubblyRain

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.09.2016

 superm, on 07 septembrie 2016 - 15:53, said:



https://www.facebook.com/Proatletic/

Sunt si mici de 3-4 ani si chiar alearga frumos si sunt interesati. Evident ca nu alearga ca adultii ture de teren ci fac jocuri, alergari diferite, cu starturi diferite ... e interesant si fetitei ii place ca mai si socializeaza si mai si "consuma" din energie ...

Super!! Nici nu ma gandeam ca ar fi acelasi program ca la adulti.

#18
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Aham, e un fel de joaca in fata blocului cum faceam noi. Astia micii de acum se joaca la mall.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate