Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

LG V20

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#37
M-A-R-I-U-S

M-A-R-I-U-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 29.08.2010
@One of Them se simte vreo diferenta comparativ cu o placa de sunet Realtek (ce se gaseste pe majoritatea placilor de baza / laptopuri)? ce casti folosesti? mersi.

#38
TraianRR

TraianRR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 02.01.2014
Citiți topicul despre quick mobile înainte sa comandați de la ei...

#39
ssreload

ssreload

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.01.2007
Dupa ce ma mai citit pe net despre bootloop la Lg, inclusiv la V20...mi-a cam taiat elanul.
Din cate se pare la Lg e problema hardware, legata de placa de baza (desi ei zic ca ar fi de la cabluri usb proaste)... Macar la Sammy cand se intampla e software si il poti rezolva linistit acasa.
Sa am probleme si sa nu am o garantie serioasa (nu la teparii astia care le fac service la noi), nu prea ma incanta.
Nasol.

#40
motoru

motoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 29.01.2011
Sunt interesat si eu de achizitia unui V20 dual sim, observ ca sunt doua versiuni duale, H990DS-modelul international si H990N-modelul Hong Kong. Diferentele sunt relativ mici (doar doua benzi in plus pt H990N care nu sunt folosite pe la noi). Rog ceva posesori sa impartaseasca ceva impresii despre modelele duale amintite.
Singurul lucru care ma retine este functionarea 3G in regim voce pe sim 2, rog un posesor sa confirme daca merge in 3G simul 2 in situatia in care datele sunt setate pe sim 1 in 4G. In prezent folosesc un LG G3 la care simul 1 merge 4G in schimb simul 2 nu stie decat 2G.

#41
motoru

motoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 29.01.2011
sim2 este 2G only? off asa super telefon si asa putini care il au ... si LG nu misca nimic in Romania cu telefonul asta !

#42
ssreload

ssreload

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.01.2007
Asa e...pare un telefon interesant, dar nu ne-au onorat si in UE in mod oficial cu el.
Despre lamuriri...cred ca mai bine incerci forumuri straine.
Daca il cumperi, te astept cu impresii pe-aici. Si eu cred ca ma innoiesc in aprilie si inca e pe lista V20-ul.

#43
motoru

motoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 29.01.2011
Am luat de cateva zile modelul dual 990DS. Multumesc @OneOfThem pt raspuns, stie 4G pe ambele simuri evident nu simultan. Il folosesc cu orange+digi si se comporta exemplar, pt mine este ceea ce doresc de la un telefon, parca l-ar fi facut p.s. comanda pt mine. Revin cu detalii dupa ce mai apuc sa il pun la treaba.

#44
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Ai reușit să il pui la treabă?
Sunt curios cum ți se pare

#45
Catalinrgb

Catalinrgb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 02.06.2014
Chiar nimeni nu își poate da cu părerea despre el

#46
psykore

psykore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 14.04.2004
Salut.

Pe modelul 990DS (SEA) a reusit cineva sa activeze VoLTE pe vreo retea mobila din RO?
Sa mai intreb si de VoWiFi?... :)

#47
motoru

motoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 29.01.2011
Nu se activeaza VoLTE din meniu(am digi si orange);
Telefonul este foarte bun, sunt incantat de el. Singurul din toate telefoanele detinute care sta conectat stabil la GPS, 4G ambele simuri, ecranul super, semnal decent, bateria ok, sunet de neegalat pe mobil, functionare ireprosabila 5 luni. Singurul minus pentru unii poate fi lipsa meniului in limba romana.

Edited by motoru, 30 July 2017 - 15:31.


#48
sosojerk

sosojerk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 31.07.2004
Salut,
Am vazut aceasta oferta:

https://ro.mobilesho...im-64gb-h990ds/

LG V20 la 1684 ron cu transport si taxe incluse. Nou.
Cum vi se pare?

Edited by sosojerk, 11 August 2017 - 09:52.


#49
hugo

hugo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 28.08.2005
Salut. Pretul este foarte bun pentru ce ofera din punctul meu de vedere. Dar cat este de incredere site-ul in ceea ce priveste garantia?

#50
sosojerk

sosojerk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 31.07.2004
Aici nu ma pot pronunta pt ca nu am cumparat niciodata ceva de la ei.
Am observat ca au modelul H990DS, adica Taiwan, care cica ar fi cel mai dotat, ma refer aici la acel Quad DAC.
E corect ce spun?
Ce cod are modelul oficial din Romania?

#51
hugo

hugo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 28.08.2005
Nu a fost lansat in europa din cate am citit.

#52
motoru

motoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 29.01.2011
Pretul este pomana, eu am dat 2800 in urma cu 5 luni. Recomand Quickmobile cu garantie, mie mi-au schimbat LG G3-ul cu un G5 pt ca nu se putea repara.
Nu a fost in europa de asta nu are limba romana.

#53
Catalinrgb

Catalinrgb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 02.06.2014
Eu am cumparat acest telefon ieri de la evomag cu 1850 ron ,pana acum sunt super incantat de ce stie sa faca, inainte de acest device am avut un lg nexus 5x si am avut celebrul bootloop ce m-a pus sa iau in considerare sa cumpar alt telefon. Vreau sa zic ca imi place constructia solida,camerele sunt bune,specificatii inca foarte bune pentru anul acesta, trece cu brio tot ce am testat si utilizarea zilnica pe care o am. Display-ul secundar chiar mi se pare o idee excelenta, chiar te ajuta. Intr-adevar nu vine limba romana, dar nu il consider un dezavantaj, a venit in pachet cu castils b&o si se aud incredibil, sunetul este foarte clar. Daca doreste cineva sa il achizitioneze de la evomag sa aiba in vedere ca pachetul nu are adaptor pentru incarcator, am cumparat ieri seara unul de 10 lei, merge ok ,iar versiunea telefonului este h990 ds.

#54
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Sa il stapanesti sanatos!:)

Quote

Daca doreste cineva sa il achizitioneze de la evomag sa aiba in vedere ca pachetul nu are adaptor pentru incarcator, am cumparat ieri seara unul de 10 lei...
A fost mai rapid sa il cumperi tu, dar era obligatia celor de la evoMAG sa iti dea separat un adaptor. Merita o reclamatie pe tema asta! Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate