Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

iPhone 6s spart - cum bag parola?

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
sa fie cu iertare, dar aifoanele nu sincronizeaza cu aiclaud tot ce se intampla prin dansele? Gen poze and sht?

#20
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
Isi face backup in icloud cand e conectat la wifi si e in priza, dar depinde.. daca nu are spatiu in icloud nu poate face backup. Mai e o optiune care face backup la poze, dar depinde daca e optiunea deschisa si daca are spatiu.

#21
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 01.12.2005
Nu ca as comenta aiurea, fiecare e liber sa faca ce vrea... dar sa ai iphone (ca de altfel si android) si sa nu ai active optiunile de backup (ca oricum fiecare are wifi pe acasa)....
@initiator: te-ai conectat de pe un calculator pe icloud (cu aceleasi date pe care le foloseai si la telefon) si sa vezi acolo ce ai - poze, contacte, sms etc?

#22
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
Eu am optiunea doar de backup la telefon complet, la poze nu, pentru ca ocupa spatiu aiurea, dar cum iCloud vrea bani si nu stie sterge backupul vechi ca sa faca unu nou, nici backupul complet nu se face.

#23
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
I smell iCrap.
Experienta Android: Crapa complet un Moto G. Iau un Nexus 5X, ii pun credentialele de Google Account, il las peste noapte si de dimineata toate aplicatiile, pozele sunt instalate. Trebuie doar sa ma autentific in social media si IM si sa configurez Drive-ul ca sa-mi gasesc fisierele.
Parca si la iPhone era la fel.

Edited by danX, 05 September 2016 - 23:04.


#24
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 01.12.2005

View Postvince085, on 05 septembrie 2016 - 22:45, said:

Eu am optiunea doar de backup la telefon complet, la poze nu, pentru ca ocupa spatiu aiurea, dar cum iCloud vrea bani si nu stie sterge backupul vechi ca sa faca unu nou, nici backupul complet nu se face.
Ce spatiu ocupa aiurea? Ca sa nu mai zic ca 50GB e 0.99euro/luna, adica nici 5 lei....

Si nici nu cred ca cineva are "multi Giga" de poze astfel incat sa depaseasca cei 5GB oferiti moca... ca sms-uri, contacte si evenimentele din calendar sunt infime ca si capacitate ocupata

#25
soleavl

soleavl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.03.2010
Nu aveam sincronizare automata, faceam eu back up din pc la cateva luni, am 12.000 poze ....

#26
soleavl

soleavl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.03.2010

View PostSwatKat, on 05 septembrie 2016 - 22:44, said:

Nu ca as comenta aiurea, fiecare e liber sa faca ce vrea... dar sa ai iphone (ca de altfel si android) si sa nu ai active optiunile de backup (ca oricum fiecare are wifi pe acasa)....
@initiator: te-ai conectat de pe un calculator pe icloud (cu aceleasi date pe care le foloseai si la telefon) si sa vezi acolo ce ai - poze, contacte, sms etc?


Am intrat, si am fost intampinat de urmatorul mesaj :
"Un mesaj cu un cod de confirmare a fost trimis pe dispozitivele dvs. Introduceți codul pentru a continua.
Nu ați primit un cod de confirmare?"

CRED ca am sa pun un display provizoriu, fac back up, si dupa cu el la asigurare...

#27
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.06.2009
Eu folosesc pt poze si video dropbox.. E gratis si am vreo 75 GB spatiu, arhisuficient pentru oricine cred eu. Cand sunt acasa pe wifi transfera singur poze/videoclipuri.

#28
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015

View PostSwatKat, on 05 septembrie 2016 - 23:13, said:


Ce spatiu ocupa aiurea? Ca sa nu mai zic ca 50GB e 0.99euro/luna, adica nici 5 lei....

Si nici nu cred ca cineva are "multi Giga" de poze astfel incat sa depaseasca cei 5GB oferiti moca... ca sms-uri, contacte si evenimentele din calendar sunt infime ca si capacitate ocupata
Backupul complet include si pozele, nu inteleg de ce as mai tine pozele separat la backup, mai ales ca mai ma incurca si my photo stream. Mai are si un bug in care nu pot sterge backupul de la telefon, e de pe vremea lu ios 6.. de aia nu imi bat capu cu icloud, il tin doar pentru find my iphone

#29
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 01.12.2005
Daca icloudu de pe calculator zice ca a trimis mesaj catre telefon arunci baga cartela in alt terminal si (poate) incerca sa retrimiti codul.
Le. @vince85: repet, 50 gb e sub 5lei/luna. Zic ca ajung pentru tot backupul din telefon

Edited by SwatKat, 06 September 2016 - 10:35.


#30
soleavl

soleavl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.03.2010
......
Poate sa fie 200gb / 1 leu, acum e tarziu
Am fost la mai multe service, nimeni nu imi da display, iar unii au spus ca nu pot sa mai recuperez nimic din el ...

#31
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postsorin8181, on 06 septembrie 2016 - 08:02, said:

Eu folosesc pt poze si video dropbox.. E gratis si am vreo 75 GB spatiu, arhisuficient pentru oricine cred eu. Cand sunt acasa pe wifi transfera singur poze/videoclipuri.
Tu ai 75GB, dar cum ai facut rost de cei 75GB?
In plus, unele promotii expira.

View PostSwatKat, on 06 septembrie 2016 - 10:31, said:

Daca icloudu de pe calculator zice ca a trimis mesaj catre telefon arunci baga cartela in alt terminal si (poate) incerca sa retrimiti codul.
Le. @vince85: repet, 50 gb e sub 5lei/luna. Zic ca ajung pentru tot backupul din telefon

5 lei e de cateva zile, pana acum era destul de scump!

#32
soleavl

soleavl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.03.2010
Cum recuperez datele din telefon ?

#33
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
Daca e bagat codu de mai multe ori greșit (peste 10 ori la rand) se blocheaza definitiv si nu se mai pot lua datele din el

#34
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postvince085, on 06 septembrie 2016 - 15:41, said:

Daca e bagat codu de mai multe ori greșit (peste 10 ori la rand) se blocheaza definitiv si nu se mai pot lua datele din el

Doar daca activezi tu in mod expres optiunea aia, altfel nu.

#35
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 01.12.2005

View Posteasy90rider, on 06 septembrie 2016 - 14:58, said:

5 lei e de cateva zile, pana acum era destul de scump!

5 lei, adica 0,99 euro e din sept 2015 ani...

#36
soleavl

soleavl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.03.2010
Si eu cum procedez sa recuperez de pe tel datele ???

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate