Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Ati discutat vreodata subiecte delicate cu o femeie?

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#91
Karogs

Karogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 22.06.2006
Abc, acum ceva zile postai de qualia, cat de rationala e iubirea...se pare ca ai dreptate cu qualia, ca fiecare vede lucrurile in felul lui, tu te vezi inteligent, femeile sa pare ca nu te gasesc atragator. Si se pare ca ai dreptate si cu iubirea rationala, daca era irationala asa cum ziceam eu, poate te iubeau pe tine, dar asa, rational, iubesc si ele pe cine le poate intretine, ca degeaba ai mercedes daca nu ai bani de benzina

Edited by Karogs, 07 September 2016 - 07:26.


#92
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,040
  • Înscris: 31.03.2015

View Postoctavvv, on 01 septembrie 2016 - 22:45, said:

Ma refer la chestiuni serioase precum politica, probleme financiare, probleme cu alte persoane etc. sau ati preferat sa o tineti departe de asemenea lucruri ?

Cat de mult trebuie femeia ferita de asemenea lucruri care sunt prin esenta barbatesti ?
Am intalnit, am si discutat cu astfel de domnite. Insa mai bine se pricep barbatii la astfel de lucruri. In general barbatii sunt mai destepti decat femeile, stiu mai multe chestii. Ca inteligenta nu stiu ce sa zic, e greu de apreciat acest aspect. Insa la capitolul pasiuni si cunostinte acumulate, barbatii stau mult mai bine decat femeile. Si asta pentru ca (inca) traim intr-o societate patriarhala, gandita de barbati pentru barbati.

Edited by Cristi_E, 07 September 2016 - 07:47.


#93
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,871
  • Înscris: 20.10.2015
Femeile nu pot face fata la o discutie "care o are mai lunga", de acord

#94
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007

View PostCristi_E, on 07 septembrie 2016 - 07:46, said:

In general barbatii sunt mai destepti decat femeile, stiu mai multe chestii.

Aceasta se cheama cultura generala (sau educatie), inteligenta e altceva.

#95
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postoctavvv, on 01 septembrie 2016 - 22:45, said:

Ma refer la chestiuni serioase precum politica, probleme financiare, probleme cu alte persoane etc. sau ati preferat sa o tineti departe de asemenea lucruri ?

Cat de mult trebuie femeia ferita de asemenea lucruri care sunt prin esenta barbatesti ?
Credeam ca e vorba de subiecte... intime.
Daca asta era, as fi zis ca nu prea merge: femeile nu se prea lasa la asemenea discutii, chiar daca insisti si te stradui sa o faci sa se simta cat mai comfortabil.
Chiar si asa, rar se lasa duse intr-o astfel de conversatie.
Dupa care tot ele se plang ca nu stim sa fim intimi cu ele. Deh...Posted Image

In rest, de ce sa ''o feresti'', trebuie discutat orice.
Omul cel mai ignorant e si cel mai vulnerabil.

Edited by grrrrr, 18 May 2017 - 11:14.


#96
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
O prietena ma tine la curent cu tenisul, fotbalul - campionatele europene si ce mai apare pe piata auto. Ma surprinde de cat de in tema este. Si nu vorbeste doar sa se afle in treaba. Se pricepe.

#97
Chillax

Chillax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 19.05.2017
Știu că topic-ul este la mișto.

Dpmdv, din cauza modului în care societatea formează femeile, este justificată stereotipia conform căreia multe femei nu investesc timp și energie în a studia anumite fenomene în lume, și evident că din cauza acestui lucru, nici nu se poate realiza o discuție la un nivel ridicat despre subiectele respective.
Acestea fiind spuse, sunt și destui bărbați care își supraestimează nivelul e înțelegere al unui subiect și cred că sunt la un nivel mai înalt decât la care sunt de fapt ( este destul să intri într-o cârciumă sau să cobori în spatele blocului pe la ora 5 după-amiaza ).

Iar dacă vorbim despre capacitatea( ADN-ul ) fiecăruia , femeile au exact atâtea șanse precum bărbații să își dezvolte înțelegerea într-un anumit domeniu, totul depinde de interesele lor și modul în care acestea sunt modelate de societate, lucru care din ce în ce mai mult îl putem spune și despre bărbați.

Edited by Chillax, 28 May 2017 - 12:57.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate