Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Komura: Se va renunța la semnalul analogic de la R.C.S. din data de 01.09.2016!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
53 replies to this topic

#37
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,844
  • Înscris: 07.07.2009
La UPC nu o să dureze mult :)

#38
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
Eu nu stiu daca e chiar asa de SF ca analogicul sa dispara brusc.. am fost la cineva in brasov si avea analogic de la RDS.. vreau sa spun ca calitatea imaginii era mai mult nevizionabila decat vizionabila ! erau canale care aproape nu se mai vedeau deloc ! Deci e clar ca numaratoare inversa pt analogic a inceput!

Edited by Fly_85, 22 August 2016 - 21:36.


#39
XeNonX89

XeNonX89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2015

View PostFly_85, on 22 august 2016 - 21:36, said:

Eu nu stiu daca e chiar asa de SF ca analogicul sa dispara brusc.. am fost la cineva in brasov si avea analogic de la RDS.. vreau sa spun ca calitatea imaginii era mai mult nevizionabila decat vizionabila ! erau canale care aproape nu se mai vedeau deloc ! Deci e clar ca numaratoare inversa pt analogic a inceput!
nu are relevanță ce spui tu acolo cu decizia de a renunța la analogic.
Poate persoana in cauza nu avea ea semnal sau....tv nu era reglat.


#40
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Corect, la RCS analogicul arata foarte bine pentru ca in majoritatea cazurilor vine prin fibra si nu exista bruiatii sau perturbari externe.

Daca persoana respectiva se uita pe un TV mare pe analogic, atunci da, se vede cam urat.. dar semnal tot trebuie sa ai pe toate posturile.

#41
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005

View PostVH1, on 19 august 2016 - 16:00, said:

Din 31 august se renunță la semnalul analogic !!! (Zvon).

:)))))) termina cu tampeniile, nu se va renunta in viitorul apropiat la retelele prin cablu analogice, ca se va restrange nr de canale, da...Dar va ramane analogicul functional ;)

#42
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Topic nou: Komura mananca rahat! Ma refer la rahat dulce, nu va ganditi la prostii! Hai cu un nou topic.. ;)

#43
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Un utilizator care a avut vreo 2-3 clone, care a fost banat, numai ca are IP-ul dinamic si nu se poate demonstra ca el este o alta clona, desi este evident. Daca il contrazici te injura de mama in privat si te face ca toate alea.

E foarte cunoscut ca o persoana (cu probleme) care da zvonuri in legatura cu RCS-RDS, toate dovedindu-se ca fiind neadevărate, adica e un mitoman.

megafanro ajuta fenomenul "Komura" sa nu se extindă pe topicurile normale (adica cele de informatii si discutii) si ii face aici topicuri ca sa se simta bine si sa ne lase in pace cu minciunile si aberațiile lui. Posted Image

#44
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,413
  • Înscris: 04.08.2010
"2-3 clone"?!? Hah, ești prea nou pe-aici... :P

#45
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
Cică, HBO 4 la Digi... Komura a luat-o razna de tot... http://forum.softped...0#entry19738460

#46
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
Komura (VH1) m-a rugat să vă spun următoarele:
1. „În curând , Antenele vor emite în HD !!!
2. „BBC. E si Da Vinci în aplicația DIGI online”.

Edited by megafanro, 27 August 2016 - 19:29.


#47
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 29.04.2010
Hahahahaha!!! Alea is din categoria "profetii despre trecut" :))))

#48
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
Știu.Posted Image Vă rog, nu trageți în mesager. Posted Image

#49
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
Precizare de la Komura:
Cunosc pe cineva la TVR care lucreaza la tehnic  si m-a informat ca din data de 01 09 2016 toate posturile TV sunt obligate sa emita cu semnal digital. Nu toate posturile TV au fost pregatite pentru schimbare, dar majoritatea vor transmite numai cu semnal digital. Mai pe scurt , din data de 01.09.2016 se renunta la semnalul analogic de transmisie si va fi numai semnal digital.”

Edited by megafanro, 28 August 2016 - 19:35.


#50
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Posturile TV sunt preluate digital, de catre RCS, de ani de zile. Exceptie o fi facand cateva posturi locale.
Daca postul nu emite analogic, nu inseamna ca RCS nu-l poate retransmite analogic, daca are toate parafele necesare.

Edited by mhanor, 28 August 2016 - 19:42.


#51
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Se pare ca Komura a incurcat niste lucruri.

De astazi, 30 august, s-a eliminat posibilitatea alegerii unui abonament analogic la UPC, iti poti lua doar abonamente digitale, nu mai exista pe site nimic despre analogic, dar in contract e, si spune ca contine MINIM 20 de posturi analogice.

Edited by queron, 30 August 2016 - 19:01.


#52
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Si se pare ca Komura a incurcat mancarea cu bautura, mai exact shaorma cu tuica.. :(

#53
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
Komura are o calitate, este un visător.
Ar putea oare cineva să îi spună că minciunile sale nu aduc nimic bun și că nu are niciun pic de credibilitate tot debitându-le.

E cu totul alt mesaj dacă spui „Eu cred că...”, „Eu aș dori ca...”, „Ce-ar fi să...”.
Iar când vrei să oferi o informație bine ar fi să verifici conținutul ei.
(De prin 1995 cam toate posturile care au emisie satelit emit digital, iar emisia terestră analogică a fost oprită anul trecut, deci toate posturile sunt forțate să emită digital încă de anul trecut.)

#54
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Am zis să aștept finalul lunii ca să-mi dau cu părerea... Ce să mai lungesc... "Mai taie din ele dă-le dreacu"

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate