Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Samsung Gear S3 Classic & Frontier

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1933 replies to this topic

#739
iacobs

iacobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 07.02.2006

View Postbadmania98, on 05 august 2018 - 20:05, said:

Al meu e criminal. Mai tine brusc doar 8 ore.
Attachment Screenshot_20180805-210339.jpg

Si al meu la fel face, dupa ultimul update bateria se descarca mult mai repede.
Ce am observat la ceasul meu.
Daca ii lasi aplicatie deschisa in background bateria fluiera--se descarca foarte repede, in special daca ruleaza in back ground aplicatia setari.
Daca dupa ce butonezi ceasul si la sfarsit intri pe meniul aplicatii recente (cele 2 cerculete unite) si inchizi aplicatiile bateria parca, parca tine putin mai mult, aproape de normal cu softul anterior..
Deja imi este frica sa-l mai folosesc cum il foloseam inainte, healt, wifi, vreme, etc.Am facut asta si nu ajung cu el cu baterie acasa daca plec de dimineata si vin seara.
Ca sa nu spun ca intr-o zi era doar de design la mana, pe la ora 12 a vibrat si s-a inchis singur.

#740
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,668
  • Înscris: 28.11.2001
Același comportament îl are și al meu. Deși I am pus firmware vechi nu am avut răbdare și l am updatat la ultima versiune.

#741
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Si la mine am observat ca face figuri aplicatia "Setari" daca ramane in backgroud, dar daca o inchid ma tine 3 zile lejer la modul meu de folosire.

Off topic putin:  In ultima vreme nu l-am mai purtat sta in dulap , port in paralel un Android Watch de care sunt momentan f incantat de display care se vede perfect la soare.
Ca si comparatie , pe android pot sa vad lejer istoricul conversatiei Whatsupp si pot sa raspund vocal in limba romana unui mesaj , iarasi ma folosesc f mult de aplicatia google Keep care se sincronizeaza perfect cu aplicatia din ceas, bateria ca si comparatie tine ~ 2 zile jumate maxim.
Daca toate aceste existau si pe Tiezen ar fii fost ceasul perfect pt mine.

#742
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,668
  • Înscris: 28.11.2001
Del.

Edited by badmania98, 07 August 2018 - 09:47.


#743
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007

View PostAndySoft, on 07 august 2018 - 07:17, said:

Si la mine am observat ca face figuri aplicatia "Setari" daca ramane in backgroud, dar daca o inchid ma tine 3 zile lejer la modul meu de folosire.

Off topic putin:  In ultima vreme nu l-am mai purtat sta in dulap , port in paralel un Android Watch de care sunt momentan f incantat de display care se vede perfect la soare.
Ca si comparatie , pe android pot sa vad lejer istoricul conversatiei Whatsupp si pot sa raspund vocal in limba romana unui mesaj , iarasi ma folosesc f mult de aplicatia google Keep care se sincronizeaza perfect cu aplicatia din ceas, bateria ca si comparatie tine ~ 2 zile jumate maxim.
Daca toate aceste existau si pe Tiezen ar fii fost ceasul perfect pt mine.

Despre ce Android Watch e vorba ?

#744
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
off topic: Acum folosesc un Sony Smartwatch 3 care desi nu a fost pe lista mea in trecut (fiind un model vechi )sunt surprins de calitate si de cum se comporta, iar sa va faceti o idee ce am mai avut : LG G Watch, LG G watch R, Huawei W1 (cel mai elegant), Huawei W2, Asus Zenwatch 2 (doar 1 zi) .

#745
Seraph

Seraph

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 01.08.2006
Ca tot vorbim de baterie...

Quote

Galaxy Watch (no longer called gear s4)
   - comes in 46 mm and 42 mm sizes to suit men and women
   - features a new rose gold color
   - bigger sized watch can last "7 days", and is similar footprint to the Gear Sport
   - DOES NOT have MST technology, only NFC for Samsung Pay
   - features 40 workout modes compared to the 10 in GS3

7 zile presupun ca fara AOD, fara HR, fara GPS, fara WI-FI, fara mai nimic

#746
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007
Mai circula zvonul ca o sa aiba si functia de tensiometru dar ma indoiesc.

#747
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,445
  • Înscris: 06.06.2006
Deci ceasul meu "dăștept" a revenit la normal dupa schimbarea placii de baza si a bateriei in garantie: ma tine iar 3 zile (fara AOD, Doar steps si monitorizare somn pe HR, fara GPS (l-am folosit doar 7 min cu Here We Go), cu WIFI pe auto (nu prea despart telefonul de ceas in general - doar cand ajung seara acasa si am treaba prin curte mai pierde legatura in functie de locul din curt in care stau).
Are ultimul FW, deci nu e de la FW.
Raman la concluzia ca Samsung a f...tut (intentionat sau nu) mobo si/sau bateria cu niste FW-uri. Cei care au busit mobo si/sau baterie cu acele gherle nu mai au ce face din pacate.

This shit sucks.

#748
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,668
  • Înscris: 28.11.2001
Unde l-ai reparat?

#749
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postkretzu77, on 07 august 2018 - 15:03, said:

Deci ceasul meu "dăștept" a revenit la normal dupa schimbarea placii de baza si a bateriei in garantie:

Am facut la fel la ESD, pe aceleasi simptome, schimbat placa si bateria. L-am incarcat sambata dupa-amiaza, acum este la 30% si nu am trecut la Tizen 3.

Cand m-am dus n-am apucat sa spun ce are, m-a intrebat tipa aia "se descarca prea repede?"

Edited by Mr_Woppit, 07 August 2018 - 19:44.


#750
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,668
  • Înscris: 28.11.2001
Pai sâmbăta îl voi duce și eu. După reparație mai este antiacvatic?

Cat a durat reparația?

#751
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,668
  • Înscris: 28.11.2001
Am pus iar versiunea 2. Ceasul in încărcător, a ajuns la 100%, dar ledul nu se face verde.Attached File  IMG_20180808_104927_1.jpg   276.96K   42 downloads

#752
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005
Salut și scuze daca am postat in aria greșită. Am un Samsung Gear Sport și am zgâriat foarte tare rotita care se învârte (veselul). Aveți idee daca la EDS se poate schimba și cam cât ar costa înlocuirea? Mulțumesc.

#753
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005
Am primit intre timp un răspuns de la EDS il postez poate mai interesează pe cineva:
"Pentru acest model de ceas, rama rotativa se inlocuieste cu intreg ansamblul LCD.

Costul inlocuirii display-ului este de 544.28 RON + manopera 56 ron."

#754
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postbadmania98, on 08 august 2018 - 08:59, said:

Pai sâmbăta îl voi duce și eu. După reparație mai este antiacvatic?

Cat a durat reparația?

Nu stiu de acvatic, nu il folosesc in sensul asta si a durat 5 zile cu un weekend la mijloc.

View Postbadmania98, on 08 august 2018 - 09:52, said:

Am pus iar versiunea 2. Ceasul in încărcător, a ajuns la 100%, dar ledul nu se face verde.Attachment IMG_20180808_104927_1.jpg
Da, asta a facut-o chiar inainte sa-l duc.. nu se mai facea verde ledul.

#755
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,445
  • Înscris: 06.06.2006

View Postbadmania98, on 08 august 2018 - 09:52, said:

Am pus iar versiunea 2. Ceasul in încărcător, a ajuns la 100%, dar ledul nu se face verde.Attachment IMG_20180808_104927_1.jpg
Asa facea si la mine. 100% fara led verde si tinea bateria jumatate de zi. S-a rezolvat in garantie, la ESD.

#756
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007
A avut azi prezentarea la Galaxy Watch ? Voi ati vazut ceva interesant la el ? In afrara ca au zis de baterie ca va tine "several days" ceea ce poate insemna si 3 zile :) Ce mi-a scapat , la ce nu am fost atent ? :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate