Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Muzica electrizanta de club

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
279 replies to this topic

#1
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015
sal

caut niste track-uri care sa te electrizeze din prima clipa!
cum e in cluburi, cu muzica aceea careia nu ai cum sa ii rezisti

am sa dau un exemplu, sa vedeti ce vreau sa zic:  Blade Dance track

Nu ma intereseaza neaparat muzica de film, dar sa fie ca cea exemplificata - electrizanta din prima clipa, sa te tina in priza, electronica / voce sintetizator, moderna

Da-ti-mi exemple / linkuri youtube etc, de astfel de piese ;)

Multumesc

#2
Motansky

Motansky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 06.08.2016
Scooter.

#3
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 pinguinul666, on 14 august 2016 - 10:45, said:

cum e in cluburi, cu muzica aceea careia nu ai cum sa ii rezisti
in sensul ca vrei sa iesi afara sau sa mergi la buda?

#4
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,557
  • Înscris: 06.03.2016
house merge?

#5
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

 red46, on 14 august 2016 - 11:06, said:

house merge?


cat timp intruneste caracteristicile descrise in OP...da!

#6
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Cere si tu pe un forum din Belgia Olanda Germania sau Franta nu aici la manelarie.

Chiar si-n Rusia poti gasi

#7
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 pinguinul666, on 14 august 2016 - 10:45, said:

sal
caut niste track-uri care sa te electrizeze din prima clipa!
cum e in cluburi, cu muzica aceea careia nu ai cum sa ii rezisti
am sa dau un exemplu, sa vedeti ce vreau sa zic:  Blade Dance track
Nu ma intereseaza neaparat muzica de film, dar sa fie ca cea exemplificata - electrizanta din prima clipa, sa te tina in priza, electronica / voce sintetizator, moderna
Da-ti-mi exemple / linkuri youtube etc, de astfel de piese Posted Image
Multumesc
Melodia care ai dat-o ca exemplu are la baza Roland TB-303 , asa ca scrie pe youtube acid techno sau acid trance (ala e genul de muzica,vezi pe link ca scrie mai multe)
uite un alt exemplu (1 ora juma' )
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fB8FtIpxfek?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by stlk, 14 August 2016 - 11:42.


#8
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007

 stlk, on 14 august 2016 - 11:40, said:

Melodia care ai dat-o ca exemplu are la baza Roland TB-303 , asa ca scrie pe youtube acid techno sau acid trance (ala e genul de muzica,vezi pe link ca scrie mai multe)
uite un alt exemplu (1 ora juma' )
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fB8FtIpxfek?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Trei masuri care seamana cu o bataie cu facaletul in tigaie ruleaza vreo 5min, se schimba tigaia cu una de teflon...alte 3 masuri..alte 5-10min...cate o goarna din cand-in-cand..o exclamatie cu o voce groasa de genul "Whoaaa" si gata, a cazut lumea pe spate in discoteca.
Deci daca asta e muzica electrizanta io-s patriarhul Daniel ! Nu-i de mirare ca discotecile/cluburile sunt pline de cocalari si pitipoance cu IQ sub limita minima admisa.

#9
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
ministrule...sharap...e cea mai tare muzica....
@ initiator...incearca pakito....cauta pe youtube......o sa iti placa

mai incearca rocco....nightcore .....stepcore...dubstep ......

check this
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S_Q-fOj9Mho?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by vyctoras1985, 14 August 2016 - 12:14.


#10
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 primuministru, on 14 august 2016 - 12:05, said:

Trei masuri care seamana cu o bataie cu facaletul in tigaie ruleaza vreo 5min, se schimba tigaia cu una de teflon...alte 3 masuri..alte 5-10min...cate o goarna din cand-in-cand..o exclamatie cu o voce groasa de genul "Whoaaa" si gata, a cazut lumea pe spate in discoteca.
Deci daca asta e muzica electrizanta io-s patriarhul Daniel ! Nu-i de mirare ca discotecile/cluburile sunt pline de cocalari si pitipoance cu IQ sub limita minima admisa.
Daca tu nu esti in stare sa intelegi genul asta de muzica stai in banca ta. Vrei sa-ti dau sa asculti o manea energizanta in care se utilizeaza si TB 303 sau ce ? Eu i-am dat exemplu initiatorului melodii de genul ala (asculta melodia respectiva si dupa aceea vorbeste), daca nu e bun ce am dat eu, initiatorul sa dea  alt exemplu. Special pentru tine aceasta "tigaie"[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lfuzhOt8iPY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Bine de stiut: Initiator melodia data ca exemplu de tine se numeste New Order - Confusion (1995 Pump Panel Remix)

Edited by stlk, 14 August 2016 - 12:28.


#11
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 pinguinul666, on 14 august 2016 - 10:45, said:

cum e in cluburi, cu muzica aceea careia nu ai cum sa ii rezisti

Chiar ca n-ai cum sa rezisti. Totusi, daca fugi cat poti de repede din prima clipa, ai o sansa sa scapi.

#12
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 vyctoras1985, on 14 august 2016 - 12:13, said:

ministrule...sharap...e cea mai tare muzica....
@ initiator...incearca pakito....cauta pe youtube......o sa iti placa
mai incearca rocco....nightcore .....stepcore...dubstep ......
check this
...
Un stil bun este Hands Up (sunt mai multe genuri de muzica la un loc care te fac sa stai cu mainile pe sus Posted Image )
Exemplu: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/R0ZxK0rSobU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by stlk, 14 August 2016 - 12:38.


#13
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003

 pinguinul666, on 14 august 2016 - 10:45, said:

am sa dau un exemplu, sa vedeti ce vreau sa zic:  Blade Dance track
Suna ca un grup de imprimante matriciale la lucru, cel putin pana incepe bum bum-ul. Probabil exista categorii de oameni, in special mai tineri care se "electrizeaza" de la astea...

Edited by andreic, 14 August 2016 - 13:10.


#14
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 andreic, on 14 august 2016 - 13:09, said:

Suna ca un grup de imprimante matriciale la lucru, cel putin pana incepe bum bum-ul. Probabil exista categorii de oameni, in special mai tineri care se "electrizeaza" de la astea...
De ce mai tineri ? melodia* (remix) pusa ca exemplu de initiator nu e una actuala ci din 1995 . Cand exista Eurodance (clasic) exista si genul asta de muzica in palelel).
Mine imi place si genul respectiv (ca multe alte genuri: chiar si opera), m-am jucat si eu cu genul asta de muzica utilizand  ReBirth RB-338
Vrei sa spui ca nu ai auzit niciodata melodia asta ? A fost hit la vremea ei !
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/g-LlB6AV0xU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by stlk, 14 August 2016 - 13:49.


#15
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Initiator ca tot ai zis de BLADE uite ceva de la Blade II soundtrack. Ce zici ?  iti place ?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jeZKmYhWLjA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 Motansky, on 14 august 2016 - 10:48, said:

Scooter.
Cred ca la melodia asta a folosit TB-303 Posted Image Mare hit ! (asta tot a  "bataie cu facaletul in tigaie" suna ? )
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2RneoccuJwY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by stlk, 14 August 2016 - 14:29.


#16
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Initiator uite melodia data de tine ca exemplu , actualizata in 2016 fiindca ai spus "moderna" (si cu asta mai las si pe altii sa scrie)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/miNNR08ETLs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by stlk, 14 August 2016 - 14:39.


#17
KRENG

KRENG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 02.02.2016
Aproape orice muzica de club e electrizanta daca stii cand s-o pui. De asta e bun un DJ care sa stie ce sa faca (warm-up, alea-alea). Degeaba pui Scooter la ora 6 dupa-amiaza sau cand de-abia se strange lumea. E mai importanta organizarea fiecarui DJ decat muzica in general.

#18
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 stlk, on 14 august 2016 - 12:19, said:

Daca tu nu esti in stare sa intelegi genul asta de muzica stai in banca ta. Vrei sa-ti dau sa asculti o manea energizanta in care se utilizeaza si TB 303 sau ce ? Eu i-am dat exemplu initiatorului melodii de genul ala (asculta melodia respectiva si dupa aceea vorbeste), daca nu e bun ce am dat eu, initiatorul sa dea  alt exemplu. Special pentru tine aceasta "tigaie"[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lfuzhOt8iPY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Bine de stiut: Initiator melodia data ca exemplu de tine se numeste New Order - Confusion (1995 Pump Panel Remix)

chestie mai plicticoasă ca asta e numai aia cu nu știu ce acid de-ai dat-o prima ca exemplu

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate