Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Care-i treaba cu ofertele alea de munca din sectiunea de comentarii de pe site-urile de stiri ?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
narcisist

narcisist

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 16.06.2016
Nu cred ca a fost site pe care sa nu vad in sectiunea de commentarii anunturi de genul "cautam persoane bla bla bla munca de acasa bla bla bla contacteaza-ne bla bla bla".

Nu-s atat de idiot sa cred ca-s reale dar le vad peste tot si nu inteleg care-i treaba cu ele. Ce castiga aia care le pun ?

#2
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,475
  • Înscris: 17.04.2006
Forta de munca gratis.

#3
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
E doar spam.

#4
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postnarcisist, on 13 iulie 2016 - 17:01, said:

Nu cred ca a fost site pe care sa nu vad in sectiunea de commentarii anunturi de genul "cautam persoane bla bla bla munca de acasa bla bla bla contacteaza-ne bla bla bla".
Nu-s atat de idiot sa cred ca-s reale dar le vad peste tot si nu inteleg care-i treaba cu ele. Ce castiga aia care le pun ?
Tu te referi la ceva de genul asta :

Quote

CAUTAM colaboratori , Operator PC online ( de acasa ) Program recomandat : 1-2 ore zilnic Contract legal,venituri suplimentare motivante,scrisoare de recomandare ! Informații COMPLETE si CORECTE despre proiect ! Important ca oamenii să știe absolut totul despre proiect, iar asta NU se poate realiza prin câteva fraze scurte și citite rapid ! Aici este vorba despre foarte multe informații si din această cauză ele sunt împărțite în mai multe lecții și oferite tuturor în mod gradat, sistematic, NUMAI pe email ! Lectiile va arata cum sa realizati profituri in acest proiect ! Acest proiect vizează piața americană a cărților electronice și se poate lucra de oriunde din țară și din străinătate. Pentru a primii mai multe detalii, trimiteti textul "XYZ" la adresa de email...@...!
Eu as zice ca sunt niste SPAM-eri care le iese  bani de un suc pe luna ! Chiar cred ca o sa incerc sa trimit un email la unu din astia sa vad ce raspunsuri dau (momentan nu am chef),e posibil sa te puna sa le dai 10 lei ca sa-ti spuna secretul de a face bani ,le dai banii apoi iti spune: " fa si tu SPAM pe net si le spui la fel celor care iti pica in plasa "dati banu' si va spun secretu' ! " altfel nu-mi explic cum de tot netul e plin de spameri de genul asta.

Edited by stlk, 13 July 2016 - 17:39.


#5
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Vad ca a incercat in trecut un user Softpedia sa vada ce e cu "munca " aia pe PC dar a ramas doar cu niste PDF-uri. Teapa operator calculator

Edited by stlk, 13 July 2016 - 17:58.


#6
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Bine ca ai intrebat, intradevar nici sa nu iei in seamă anunturile alea, sunt ptr siturile de PTC sau cum se numeau, adica niste jocuri piramidale in care trebuie cautati "referali" sau un fel de clienti noi, in care unii vechi care fraudează sitemul castiga bani bunicei iar restul nimic, cel mult 10 lei pe an sau mai putin.

#7
mot_3311

mot_3311

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 16.08.2012

View Postnarcisist, on 13 iulie 2016 - 17:01, said:

Nu cred ca a fost site pe care sa nu vad in sectiunea de commentarii anunturi de genul "cautam persoane bla bla bla munca de acasa bla bla bla contacteaza-ne bla bla bla".

Nu-s atat de idiot sa cred ca-s reale dar le vad peste tot si nu inteleg care-i treaba cu ele. Ce castiga aia care le pun ?
E o veche escrocherie inventata de un sarlatan pe nume William Franklin Miller in 1900.
Sarlatania se numea "de la Peter la Paul" si mai tarziu "schema piramidala".
Insa in 1919 a aparut un alt sarlatan care a preluat escrocheria inventata de William Franklin Miller in 1900 si a imbunatatit-o numind-o dupa el, "schema Ponzi" !

In timp aceasta sarlatanie a migrat si evoluat si in Romania.
Pe timpul comunistilor schema era cunoscuta sub numele de "metoda bani in plic", "schema piramidala", "schema delfin" etc.
Dupa anii' 90 sarlatania a evoluat prin cunoscutele Caritas, SAFI, Delfin, Delphin International, FNI, munca la domiciliu etc.

La ora actuala aceasta escrocherie a evoluat iarasi mulandu-se pe tehnologia informatiei, in ceea ce vezi tu "cautam persoane bla bla bla munca de acasa bla bla bla contacteaza-ne bla bla bla" peste tot pe internet.

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Este amuzant cum "scouterii" abordeaza problema: "vrei sa lucrezi de acasa? sau: ai nevoie de un loc de munca? sau: cautam colaborator!" Ba chiar o sa iti trimita un mail lung de lamurire, evident tromboneli aranjate frumos.
Evident ca daca nu existau adepti acest curent nu avea nicio sansa. Dar are balta pestem, iar cei care initiaza aceasta balarie chiar au de castigat.

Mai este asa numitul "PTC", adica "paid for click", tot un fel de vrajeala, care cica te platesc sa dai click-uri pe reclame, adrese web, sa urmaresti clipuri, sa dai share etc. SI aici ii momeste cu ceva castig, daca reusesc sa adune referrali (joc piramidal, nu mai dezvolt), care sa castige pentru ei. Numai ca la urma o sa se observe cu adevarat vrajeala.

Edited by MembruAnonim, 14 July 2016 - 00:12.


#9
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Atata timp cat ''gradina este mare si are de unde''......
Vorba aceea - Nu e prost cel care cere , ci cel care da - cel putin fara a se informa in prealabil cat de ''valabila/serioasa'' este sau nu respectiva oferta

Edited by lupull, 14 July 2016 - 14:21.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate