Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

EURO 2016 Germania - Franța 0 - 2

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
KurtKnispel

KurtKnispel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 27.06.2014
Ceva opinii legate de semifinala de aseară?

Personal, nu m-am așteptat ca nemții să facă un meci atât de modest. Le-au lipsit jucători de bază, știu, dar totuși...

Edited by KurtKnispel, 08 July 2016 - 08:44.


#2
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Multe greseli in aparare...Am o presimtire ca Portugalia, care a facut anti-fotbal pana aici, va castiga EURO...

#3
KurtKnispel

KurtKnispel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 27.06.2014
Portugalia a fost încă din faza grupelor, echipa cu cele mai multe șuturi spre poartă de la EURO. E distanță mare până la anti-fotbal.

Singurul lucru care „i-a tras în jos” a fost raportul slab ocazii/goluri marcate.

Edited by KurtKnispel, 08 July 2016 - 09:19.


#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Sper sa castige Franta.

#5
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,015
  • Înscris: 09.12.2015
Acum hai să fim sinceri, campania de câștigare a titlului de campioană europeana la fotbal masculin seniori Posted Image în care este implicată Franța Posted Image se pare că va avea câștigătorii Posted Image "care trebuie" (francezii).
E o situație evidentă pentru orice om de bun simț, în ultimele 2 mari competiții fotbalistice organizate și găzduite de către Franța Posted Image victoria i-a aparținut ... Franței!

Edited by TheStarkestTruthMatters, 08 July 2016 - 09:47.


#6
_SucreBolivar88

_SucreBolivar88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 04.07.2016
simplu , Franta joaca acasa, germanii le-au facut un favor, garantez ca la urmatoarea intalnire oficiala cu miza
Franta o se le de-a meciul inapoi. Franta trebuie sa castige, cum a castigat sin in 1998 desi brazilienii erau mai buni, mai mult cred ca si croatii erau mai buni, numa noah la pauza au intrat peste ei ( peste croati ) si i-au amenintat.
In finala l-au platit pe Ronaldo sa nu joace , asta simulase din cate se aude , o criza de epilepsie ca sa nu joace.

#7
KurtKnispel

KurtKnispel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 27.06.2014
Păi stați un pic...Franța n-a câștigat nimic încă. Cum zicea cineva mai sus, e posibil să câștige Portugalia.

În altă ordine de idei - încă de acum un an, Franța era văzută favorită la câștigarea titlului.

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am fost convins încă din minutul 20 că nemţii nu vor face nicio brânză. Tactica francezilor a fost ireproşabilă. I-au lăsat pe nemţi să se agite, să arate ce ştiu, să facă spectacol, iar ei s-au apărat. Jocul lor a fost complet defensiv în prima repriză, nu ştiu dacă au avut mai mult de trei atacuri.
Iar în repriza a doua, profitând de oboseala lor, au început ofensiva.
Modul în care au obţinut lovitura de la 11 m mi-a plăcut; eu am avut senzaţia că intenţionat a lovit mingea cu capul ca să ajungă în mâna neamţului.
Naţionala noastră a avut un joc comparabil cu al nemţilor, cândva în trecut.

#9
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,892
  • Înscris: 14.08.2007
Pana si Tata Puiu a facut scor mai bun cu Franta ... ar trebui nemtii sa-l ia antrenor :)

#10
_SucreBolivar88

_SucreBolivar88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 04.07.2016

View PostKurtKnispel, on 08 iulie 2016 - 09:47, said:

Păi stați un pic...Franța n-a câștigat nimic încă. Cum zicea cineva mai sus, e posibil să câștige Portugalia.

În altă ordine de idei - încă de acum un an, Franța era văzută favorită la câștigarea titlului.
o sa castige fi linistit :) numai nah asta deja ii o chestie previzibila , daca turneul ii organizat de o tara puternica care nu a facut prea mare branza pana atunci, ea va fi sprijinita masiv, vezi Franta in 1998, sau Anglia in 1966, Germania in 2006 nu avea nevoie de asa ceva ca e era deja multipla campioana mondiala . Normal ca era favorita la titlu de anul trecut, semn ca se cunoasc deja culisele :)

#11
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,495
  • Înscris: 22.08.2012
Clasa Germaniei s-a vazut la al doilea gol: cascadorii rasului, le-au facut francezii mucii cravata.
Ba mai zicea cineva de fault la portar...
Sa spuneti ca Franta e slaba e incorect, a fost nemotivata in meciurile din grupa, juca doar cu niste ciurli-burli.
Cand s-au apucat francezii de joaca, le-au dat islandezilor cu terenul in cap, i-au batut pe germani calm si relaxat si sunt si peste Portugalia, deci au toate sansele sa castige finala.
Si o mica ironie a sortii: le-a dat doua goluri francezul Griezmann. Posted Image

#12
KurtKnispel

KurtKnispel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 27.06.2014

View Post_SucreBolivar88, on 08 iulie 2016 - 10:20, said:

o sa castige fi linistit...va fi sprijinita masiv...

Astea sunt prostii cât casa. Din 14 campionate europene doar 3 au fost câștigate de națiunile gazdă.

Edited by KurtKnispel, 08 July 2016 - 10:44.


#13
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Cam aiurea hentul ala al lui Schweinsteiger, si mie imi miroase a ceva aranjament.
De la inceputul campionatului am tinut cu Franta, chiar si cand a jucat cu noi, dar aseara voiam parca sa ii bata nemtii. Paradoxal spre satisfactia noastra au batut campioana mondiala, ca sa ne lingem un pic ranile ca nu aveam ce le face. Albania ne-a batut degeaba ca nu au iesit din grupe, Elvetia au dat de polonezi care s-au dus si ei pana cu Portugalia. Si noi daca ne duceam mai departe nu faceam mare branza, ma uitam la meciul Franta - Islanda ... daca jucam noi cu Islanda ne dadeau aia 5-2 Posted Image.
Sper sa bata Portugalia, dar la cum vreau eu se intampla exact invers.

Scuze de massive off-topic Posted Image

Edited by Alucard, 08 July 2016 - 10:37.


#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostRobiacs, on 08 iulie 2016 - 08:53, said:

Multe greseli in aparare...Am o presimtire ca Portugalia, care a facut anti-fotbal pana aici, va castiga EURO...

Si eu vreau sa cistige portugalia...

#15
Vladuut

Vladuut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 16.03.2013
Dupa ce a iesit Boateng de pe teren, a cazut de tot, slabut rau.

#16
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,495
  • Înscris: 22.08.2012
Nu as zice de un aranjament. Pur si simplu francezii s-au aparat pe model italian si au atacat cum stiut ei mai bine - plus ca au jucatori de atac exceptionali.
Germanii s-au blocat, au fost foarte siguri ca vor castiga - ceva in genul romanilor inaintea meciului cu Albania.

#17
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
.. wrong chat

Edited by Alucard, 08 July 2016 - 11:04.


#18
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
da bah sucre a fost sigur un blat....numai tu puteai sa ai asemenea idei

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate