Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Sfat trecere pe servicii UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Solicita oferta Akta si vezi ce iti pot oferi, probabil netul este 100/100. La upc vei avea upload mult mai mic, indiferent de abonamentul ales, daca nu il iei pe cel de 500 Mbps download o sa ai frumoasa viteza de upload de 6 Mbps.

La stabilitate cred ca vor sta cam la fel, amandoi depinzand in de reteaua electrica si alte probleme de pe traseu. Nu m-as mira chiar sa ai mai multe probleme la upc, daca reteaua Akta e facuta bine si nu cu diverse metode romanesti (sticle de plastic pe switch-uri si altele de acest gen).

#38
96Flo

96Flo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 18.03.2014
Ambele par lucrate destul de ok, as merge pe Akta pentru ca tehnicienii sunt din localitate, pretul mai mic, tv digital merge lacrima, am cablul nedeconectat de acum patru ani de la vechea firma de cablu, am legat 3 tv led si merge foarte bine de cca o saptamana. La telecom upload de pana la 1 mbps.

Edited by 96Flo, 04 December 2016 - 19:52.


#39
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca esti multumit de televiziune atunci iti mai ramane doar partea de net sa vezi ce poti sa obtii. Banuiesc ca pentru net nu iti ofera nimic deosebit decat un cablu de retea.

#40
marianeugendinca

marianeugendinca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.04.2014
Grila tv Akta e destul de saraca(cea oferita la 44lei in pachet) iar internet-ul este cel de 40/40Mbps.Am avut 2 ani internet si televiziune de la ei si nu m-as mai intoarce,la fiecare 2 saptamani trebuia sa-i sun sa vina sa reseteze switch-urile de pe stalp pentru ca se blocau si nu mai aveam net.Daca nu ai nevoie de upload,eu te-as sfatui sa alegi UPC.
[ http://www.speedtest.net/result/5854998106.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#41
96Flo

96Flo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 18.03.2014
De televiziune sunt multumit, grila contine 90 programe, de internet am inteles ca 50/50 sau 150/50 cu 15 lei in plus, UPS asteapta bransarea la tensiune a unei statii montate pe traseu si inca nu se stie cand va fi gata. Am facut cerere de reziliere la telekom.
La UPS merg trei tv pe acelas cablu direct sau mai trebuie montat ceva? Multumesc.

Edited by 96Flo, 06 December 2016 - 14:41.


#42
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Daca tv sunt generatie noua cu tuner dvb-c si C.I. nu trebuie nimic in afara de cablu si card introdus in C.I. pt. cele mai vechi trebuie receiver dvb-c legat la tv prin HDMI sau EUROSCART.

#43
96Flo

96Flo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 18.03.2014
Tv sunt model nou, LED , la Akta functioneaza fara card C.I.! Sau trebuie card pentru programele codate?

#44
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Trebuie card, majoritatea programelor bune sunt codate, pachetul play bazic ar trebui sa-l vezi fara card.

#45
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007
Iata ca se poate, astazi am semnat un contract Fiber 300 la 27,50 lei pe 24 luni deci fara T V
Adica am Play Basic in suma asta Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate