Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Cum se traieste in Scotia?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View PostSuper Chief, on 30 iunie 2016 - 07:54, said:

Amice, aici gresesti foarte mult.
Nu stiu de unde iti iei tu informatiile dar nu este asa. Chiar si englezoii aia doar cu liceu dar si ala facut in dorul lelii cam stiu de unde se trag tiganii. Da, si eu am fost surprins placut.

Multi dintre ei prefera colegi de munga gen romani, polonezi sau alte natii europene un locul concetatenilor lor plini de ifose si lenosi pana la cer.

Problema este ca la referendum votantii pt brexit au spus clar ca sunt impotriva est-europenilor si nu a indienilor/pakistanezilor/banglDesilor/negrilor.

#20
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Pentru discutii despre BREXIT exista topic separat.
http://forum.softped...2#entry19482010

Edited by keta, 01 July 2016 - 00:24.


#21
Clau_UK

Clau_UK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 13.11.2014
Cum scria cineva mai sus, este exact asa.

Romanii si alti est europeni, prefera sa locuiasca in cartierele ieftine de prin orice oras al Angliei unde sunt adunate scursurile societatii, cautati despre cuvantul "chavs" ca sa va lamuriri.

Cei care locuiesc in cartierele bune, locuiesc cu englezi educati care sunt respectosi si n-ai sa-i auzi sa te faca de ras vreodata.

Comparativ doar, uitati-va pe net cum arata un oras ca Harrogate si cum arata un oras ca Bolton sau Oldham si veti vedea.  

Am locuit si unde era ieftin si eram constient ca este rau famat dar exact cum si in Romania vezi caini vagabonzi pe strazi, aici vezi sobolani si mizerie pe strazi in acele zone, pe cand daca te duci intr-o zona buna, e diferenta de la cer la pamant, case frumoase, curatenie, oameni imbracati frumos (nu in training si adidasi ca tiganii lor).

Acum locuiesc intr-o zona buna si pot sa spun ca nu mi-e frica cand plec de acasa ca-mi sparge cineva in casa sau ca-mi fura masina din fata casei.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate