Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

De ce multe fete se dau cu tone de machiaj?

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#163
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Daca ai zice la fel despre barbati, ar sari toti de cur in sus.
Lor le sta cel mai bine cu cagule. Ce faimos si sexy era Zorro.

#164
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Barbatul trebuie sa fie putin mai frumos decat dracu, dar prezentabil.
Femeia trebuie sa fie perfectiunea intruchipata. E bine? Nu, dar asta a ajuns sa conteze in vremurile actuale.

Femeile care exagereaza cu fardurile de obicei nu sunt intr-o relatie sau sunt la inceputul ei. Ca doar daca sunt intr-o relatie nu mai simt nevoia sa isi impresioneze atat de mult partenerul sau pe restul cu care socializeaza. Bineinteles ca asta nu inseamna ca renunta in a se mai aranja. Nu, nu, doar ca nu o mai fac cum o faceau odata.

Edited by MembruAnonim, 30 June 2016 - 13:43.


#165
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

 MembruAnonim, on 30 iunie 2016 - 13:27, said:


Femeile care exagereaza cu fardurile de obicei nu sunt intr-o relatie sau sunt la inceputul ei. Ca doar daca sunt intr-o relatie nu mai simt nevoia sa isi impresioneze atat de mult partenerul sau pe restul cu care socializeaza. Bineinteles ca asta nu inseamna ca renunta in a se mai aranja. Nu, nu, doar ca nu o mai fac cum o faceau odata.

Si uite de asta amantele sunt mai frumoase ca alea cu care stai de ani de zile :lol:.

#166
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015

 MembruAnonim, on 30 iunie 2016 - 13:27, said:

Barbatul trebuie sa fie putin mai frumos decat dracu, dar prezentabil.
Femeia trebuie sa fie perfectiunea intruchipata. E bine? Nu, dar asta a ajuns sa conteze in vremurile actuale.

Femeile care exagereaza cu fardurile de obicei nu sunt intr-o relatie sau sunt la inceputul ei. Ca doar daca sunt intr-o relatie nu mai simt nevoia sa isi impresioneze atat de mult partenerul sau pe restul cu care socializeaza. Bineinteles ca asta nu inseamna ca renunta in a se mai aranja. Nu, nu, doar ca nu o mai fac cum o faceau odata.
Imi plac cei simpli, naturali, fara ifose si prostii in cap. Cei care isi vad de treaba lor, dedicati muncii, pasiunii lor.
Ma deranjeaza enorm cei insistenti sau care vor sa para ceea ce nu sunt.
Imi plac cei usor neingrijiti, imi lasa sentimentul ca sunt absorbiti de ceea ce fac, in detrimentul unui aspect ingrijit.
Desigur, conteaza ceea ce spun si ce fac, daca sunt oameni de cuvant, pe care te poti baza. Si asta ca un fel de a fi, nu doar pentru a impresiona.

Si reciproca; daca la o tipa vede DOAR fardul si aspectul si in rest nimic altceva, alege si ramane cu ce a ales.
Sunt destule care nu mai au si alta preocupare in afara esteticii.

Edited by Rixthinna, 30 June 2016 - 16:15.


#167
ticusor

ticusor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 25.01.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/et281UHNoOU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#168
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Rixthinna, on 30 iunie 2016 - 06:00, said:

Daca ai zice la fel despre barbati, ar sari toti de cur in sus.
Lor le sta cel mai bine cu cagule. Ce faimos si sexy era Zorro.
Rix, punga de hartie de doi lei face minuni. Cand o faceti ii pui punga pe fata. In felul asta imbinati utilul cu placutul si ceva BDSM. Posted Image

#169
lucas22010

lucas22010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 31.01.2007
cum arata mai bine, cu machiaj sau fara? sau nici una, nici alta... Posted Image
Attached File  1_cu_machiaj.jpg   84.29K   33 downloadsAttached File  1_fara_machiaj.jpg   73.01K   33 downloads

#170
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
[ https://s29.postimg.org/xctwphzmf/2346173123_556af413a4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by cllaudyu, 07 May 2017 - 09:40.


#171
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

 andutza15, on 28 iunie 2016 - 11:39, said:

tu ai vazut macar cum arata una naturala??
dupa ce vezi un before and after atunci sa vb
ipocritilor
Io nu-s deloc ipocrit.
Nu-mi plac machiatele.
Io mai tare intru la scenarita daca vad una foarte machiata, ma intreb ce extraterestraciune o fi sub tencuiala.
Mi-ar fi frica de soiul de persoana cu care ma trezesc, poate ma culc cu Scarlet Johansson si ma scol cu Muma Padurii. Aia cum ar fi?

#172
ShadowBroker

ShadowBroker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 09.03.2017

 djl, on 28 iunie 2016 - 11:33, said:

De ce multe fete se dau cu tone de machiaj? Se cred mai frumoase când sunt tencuite şi se mai dau şi la greu cu ruj. Că mie nu mi se pare că una tencuită (excesiv) poate fi mai frumoasă decât una naturală.
Multe femei au ten prost. In plus, multe nu stau foarte bine nici la sprancene sau alte trasaturi. Drept urmare fac si ele ce pot sa arate mai bine. Cele cu ten bun si trasaturi evidente si frumoase natural sunt (foarte) putine.

Poate am putea zice altceva: ca multe nu stiu se macheze frumos. Asta e altceva.

 41ex, on 28 iunie 2016 - 11:43, said:

acelasi tip de intrebare pt baieti, de ce se tund ca puscariasii si au haine de gay/papagal?Posted Image
Cu tunsul, cei mai multi din cauza ca au chelie. Daca ai chelie partiala si lasi parul sa creasca, arati caraghios(mi se intampla si mie din pacate)

Cu hainele, ca asa e moda.

Edited by ShadowBroker, 09 May 2017 - 19:08.


#173
lucas22010

lucas22010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 31.01.2007

 lucas22010, on 07 mai 2017 - 09:14, said:

cum arata mai bine, cu machiaj sau fara? sau nici una, nici alta... Posted Image
1_cu_machiaj.jpg 1_fara_machiaj.jpg
hai mai, nici un raspuns?

#174
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
lucas, parca arata mai bine fara machiaj.
in prima poza, machiajul si probabil unghiul din care a fost facuta, poza dau impresia ca are ochii asimetrici ca forma si marime.
machiajul persoanei respective oricum e destul de discret si natural, accentueaza mai mult zona ochilor.

#175
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Prima data s-a inventat machiajul pt a corecta diferite asimetrii ale fetei. Cum ar fi un ochi mai mic decat celalat ochi, o spranceana mai arcuita decat cealalta, buzele asimetrice.
Dupaia s-a ajuns la concluzia ca obrajii imbujorati ca de ex cand o femeie este indragostita si isi vede iubitul inroseste, sunt feminini si atragatori. Sau cand o femeie auzea un cuvant obscen inrosea si atunci s-a asemanat cu gingasia. Si asa au inventat fardul de obraz.
Genele lungi si negre au fost asemanate cu feminitatea etc. Mai tarziua au aparut firmele de cosmetice care au incasat venituri mari platind femei actrite sa spuna din "secretele" frumusetii lor. Femeile au bagat botu, au cumparat cosmeticele. Firmele de cosmetice au scos produse noi si in ziua de azi ajungi sa-ti pui pe fata f multe produse crezand ca asa e normal. Oricum nu prea mai vezi femei nemachite si ai impresia ca asa e normal la fel cum te speli pe dinti si faci dus, trebuie sa te si machezi.
Eu cand am fost adoloscenta credeam ca asa trebuie sa intru in rand cu lumea. Si aratam mai rau machiata decat nemachiata ca nu stiam sa ma machez.
Acuma saracele adolescente vad pe facebook femei gen kim kardashian care in primul rand aumers la cosmetica pana au ajuns sa aiba pielea fetei impecabila si n-au nevoie de mult fond de ten ca n-au ce imperectiuni sa acopere si atunci fetele tinere pun fond de ten pana nu se mai vad pistrui, cosuri etc dupaia pun pudra multa ca sa stea fondul de ten la loc si asa se produce ceea ce voi ziceti tencuiala pe fata.
Acuma msi vin si compaiile mari cu tot felul de idei si exemple si produse de vanzare si femeile cred ca asa trebuie. Si asa a ajuns un obicei, ca o traditie.

In ziua de azi sa te machezi, tine de igiena personala.
Mie mi se pare ciudata situatia in care unele femei isi baga acid hialuronic in buze si in riduri si botox in frunte si fac tratamente faciale si dupaia le auzi ca nu si-au facut nimic, asa arata ele cand se trezesc ca mostenirea genetica bla bla. In situatiile de genul machiajul e inofensiv

#176
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,017
  • Înscris: 09.12.2015

 lucas22010, on 07 mai 2017 - 09:14, said:

cum arata mai bine, cu machiaj sau fara? sau nici una, nici alta... Posted Image
are o față prea alungită, pozele sunt prelucrate, parcă ar fi o traseistă subnutrită după mai multe reprize de oral

#177
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010

 djl, on 28 iunie 2016 - 11:33, said:

De ce multe fete se dau cu tone de machiaj?
Cine mai stie:

[ https://nonjustice.files.wordpress.com/2013/03/mursi-tribe-6.jpg?w=540 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files



#178
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 Serafim606, on 30 iunie 2016 - 13:29, said:


Si uite de asta amantele sunt mai frumoase ca alea cu care stai de ani de zile Posted Image.
Pai nu degeaba sunt amante

#179
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
În principiu, ne machiem pentru că avem nevoie să ne ascundem anumite imperfecțiuni. Gen cearcăne, pete, un ten nu tocmai perfect. Noi, astea trecute de treij' de ani.

Puștoaicele se machiază de toante.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate