Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Motorola Moto Z & Z Force

- - - - -
  • Please log in to reply
420 replies to this topic

#253
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
E bine, macar l-ai incercat. Ce urmează? :)

#254
charlly

charlly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 20.03.2006
Eu l-am spart pe cel luat din Anglia și am comandat unul în locul lui de la garaj. Deja e al doilea schimbat în decurs de o săptămână. Primul no Bluetooth. Al doilea a mers câteva zile după care fără vreun sens, Bluetooth merge la media audio dar nu merge în timpul apelurilor. Eu nu aud nimic în casca, dar lumea ma aude. A mai pățit careva?

#255
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Dupa update-ul de securitate de ieri, un client a venit cu el ca nu mai putea sa faca apeluri, cand raspundea sau suna, nu se auzea nimic. Si butonul pt speaker disparuse. Si-a revenit cu factory reset

#256
dl_dr25

dl_dr25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 01.05.2007
Observ și eu la al meu de 2 săptămâni că tot agață și se blochează :( , despre ce update este vorba ? Eu am 1 aprilie la securitate. Mulțumesc

#257
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
A venit un update pe luna iunie sau iulie, n-am fost atent. La un alt utilizator, caruia abia i-am dat telefonul, au venit 2 update-uri de securitate (il updatasem  acum vreo 2-3 saptamani, dupa care l-am inchis si l-am bagat in cutie)

Edited by geekos, 07 July 2017 - 20:17.


#258
dl_dr25

dl_dr25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 01.05.2007
Poți să îmi spui unde pot sa merg și eu cu el la garanție, cred că sa desprins difuzorul și vibrează atunci când sună. Cumpărat de pe amazon.it și ce acte am nevoie ? Mulțumesc

#259
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Daca este vandut direct de Amazon, ar trebui sa aiba garantie si de la fabrica si atunci trebuie vazut cine este autorizat in Ro de Lenovo pt reparatii si sa aiba si o perioada de gratie cand poti returna produsul si sa primesti banii.
Daca este un third party care a vandut telefonul pe Amazon, trebuie vazut care este politica de garantie si de regula se trimite la un return center, gratis dus si intors. Acum sunt tzspe * cu scris mic, deci trebuie sa verifici .. si in cutie ce scrie pe certificatul de garantie si sa te duci in contul tau de amazon si sa cauti comanda respectiva si in sectiunea Detalii despre produs ar trebui sa gasesti un link sau sa-ti spuna daca acopera Amazon sau fabrica.
Ma uit la contul meu si pt un cantar, ma trimite pe site-ul producatorului, iar acolo imi da un nr de telefon si email pt garantie.
Am vrut sa cumpar un difuzor pt un G4 Plus, dar nu gasesc pe nicaieri. I-am sunat pe astia de la Lenovo si ma duce transportul, constatarea, manopera si piesa cam cat a fost telefonul, pt o piesulica care costa 3-4$.

#260
dl_dr25

dl_dr25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 01.05.2007
K mulțumesc, telefonul este luat direct de la Amazon precum vânzător.

#261
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Salut!
Dețin un Huawei p9 lite care mă înfurie teribil pentru că durează câteva secunde până deschid camera.
Am primit o ofertă pentru Motorola Z de 1500 lei pe canal oficial Lenovo. Sa o accept?
Menționez că am mai avut moto g2 și g3.
Mulțumesc

#262
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Eu zic că e scump.
Eu l-am vândut impecabil cu acte și pachet complet cu 1200

#263
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Vad ca la altex sau eMAG e în jur de 2400 lei.

#264
dl_dr25

dl_dr25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 01.05.2007
Eu am dat 2100 pe Amazon in februarie și nu îmi pare rău, dar acum când tot apar telefoane noi nu știu dacă se merită. Eu unul aș mai sta până în septembrie și să iau ceva mai nou

#265
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Și cu ce noutăți vin noile telefoane? USB c, finger print senzor, Android 7.1? Astea sunt și pe moto z. Dacă ne referim la hardware, SD 820 nu e chiar depășit. Un procesor i7 din generația a 5-a încă merge foarte bine.
Plus ca am de gând să-l țin un an până când îmi expiră abonamentul și voi achiziționa alt device.
Deci, un telefon cu ultimul android stock nougat, caracteristici upper middle range 2017 (sau la nivelul flagshipurilor din 2016) merită 1500 lei nou și cu garanție?


#266
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Nu este un telefon rau, doar ca in scurt timp iese valul urmator. La un moment dat era in oferta Digi cu 1800 si cu boxa JBL inclusa, dar acum vad ca a disparut. Deci daca vrei nou, sa-l desfaci tu din cutie, este ok.

#267
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Singurele parti contra pe care i le-am gasit sunt lipsa jack-ului audio (care, sa zicem, se rezolva prin adaptorul aflat in cutie), bateria mica si portul usb-c (cu micro-usb iti poti incarca telefonul pe toate coclaurile.).
Totusi, pot trece pentru ele. Am cateva intrebari pentru posesorii de Moto Z:
1. In cutie se alfa si spatele care acopera iesirea in relief a camerei si pinii de conectare a modurilor? Se afla si un bumper transparent ca in video-urile de unboxing?
2. Daca da, acesta este suficient pentru o protectie ok sau trebuie si o husa/carcasa suplimentara? Husa sau carcasa se pun direct pe spatele telefonului gol sau peste carcasa venita in cutie?

Multumesc anticipat!

#268
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
1. Da și da
2. Folosește o carcasă Nilkin

#269
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Am eu una sigilata

#270
charlly

charlly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 20.03.2006
Eu după ce l am spart pe primul, am schimbat 2 terminale in 3 săptămâni pana am nimerit unul la care sa - i meargă bluetooth.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate