Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Dolce Sport 1 si 2 numai la Telekom din iunie 2016.

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Ultima fraza e cea mai interesanta, pentru mine. Restul, ca Dolce transmite in exclusivitate, nu ma intereseaza, bravo lor, si ii felicit pentru asta. Cum au ajuns drepturile la ei, asta conteaza, ca licitatie oricum nu a facut TVR-ul. Acelasi lucru era valabil si daca exclusivitatea o obtinea DigiSport, sau oricare alt post, de la TVR.


Iar cu drepturile FTA, sa fim sinceri, in afara de PRO TV, altcineva nu avea cine. Daca TVR detinea drepturile FTA, sigur ar fi invocat ceva motive sa nu transmita meciurile, probabil unii si-au dat seama la ce ma refer.

Edited by flobuc, 14 June 2016 - 17:59.


#56
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
pai daca dolcesport a dat o caruta de bani sa transmita euro!le-a luat cumva cu japca?cei de la uefa au vandut aceste drepturi.si nu pe bani putini. sa trezit si astia de la cna acum sa agite apele.mai ales ca dolcesport a achizitionat ca post pay-tv.in franta postul bein sport da toate meciurile exact ca si dolcesport.insa la ei cna-ul lor isi vede de treaba.

Edited by ramiz, 14 June 2016 - 20:16.


#57
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Bă, ăștia-s tîmpiți de-a dreptul! De fapt, chiar TÎMPIȚI! Cum p..a mea ne-am pricopsit cu ei???Posted Image  Nu știu, eram odată cu speranțe legate de țara asta, dar ce se întîmplă acum, zi de zi, mă dă peste cap, pe cuvînt!!!Posted Image

#58
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
@flobuc: ala de la CNA viseaza. Pai TVR n-are bani jnici sa treaca strada, daramite sa influenteze un acord comercial intre o televiziune pay-tv si UEFA.

Si nu vad nici unde e incalcat articolul ala din lege. Ca doar meciurile Romaniei si cele din fazele superioare se vad la Pro TV, si tot Pro da si rezumate de la meciurile pe care nu le transmite. Cred ca astia sunt de pe alta planeta...

#59
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

 crislacor, on 14 iunie 2016 - 21:27, said:

Bă, ăștia-s tĂ®mpiți de-a dreptul! De fapt, chiar TĂŽMPIȚI! Cum p..a mea ne-am pricopsit cu ei???Posted Image  Nu știu, eram odată cu speranțe legate de țara asta, dar ce se Ă®ntĂ®mplă acum, zi de zi, mă dă peste cap, pe cuvĂ®nt!!!Posted Image
Știi cum e. La noi orice e posibil :lol:

#60
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Bineinteles ca ce vor ei acum, e treaba de nebuni, pe omul ala il intereseaza mai mult ca trebuie sa stea el in piata sa vada meciurile, altfel va spun eu ca il durea in cot. Si n-au ce sa mai faca, in situatia de fata, ce pot face ei e ca pe viitor sa verifice chestiile astea din timp.

#61
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
SOC! De azi Consiliul Naţional al Audiovizualului si-a schimbat numele in Consiliul Penal al Audioprostilor!

#62
misanul

misanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 17.09.2010

 cristinel07, on 14 iunie 2016 - 23:16, said:

SOC! De azi Consiliul Naţional al Audiovizualului si-a schimbat numele in Consiliul Penal al Audioprostilor!
De bagi in seama ca ... au foarte mare dreptate daca citesti legea  (nu e cazul tau ) evenimentele de importanta  J.o campionate mondiale ,europene nu se fac blat intre prostiii de la tvr si vladut (Fraier) enachescu asa ca nu mai polua forumul cu aberatiiile tale   stai potol

 pufonel, on 14 iunie 2016 - 21:29, said:

@flobuc: ala de la CNA viseaza. Pai TVR n-are bani jnici sa treaca strada, daramite sa influenteze un acord comercial intre o televiziune pay-tv si UEFA.

Si nu vad nici unde e incalcat articolul ala din lege. Ca doar meciurile Romaniei si cele din fazele superioare se vad la Pro TV, si tot Pro da si rezumate de la meciurile pe care nu le transmite. Cred ca astia sunt de pe alta planeta...
poate ca tu esti ... tvr avea drept de premtiune deci care e discutia intre o tv comerciala si uefa ...daca tvr lua acest drept pupatorii telepom ...

#63
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Mergi mai departe..->

#64
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Am zis "de azi", dar intotdeauna fac prostii cei de la CNA.. Amenzi care poate sunt doar pentru lume dar nu se onoreaza, se promoveaza la unele emisiuni prostia si asa mai departe.. Nu m-am referit strict la EURO! Oricum scrisul tau imi arata cine esti..

#65
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

S-au răzgândit. C.N.A. nu mai vrea să sesizeze Dolce la Consiliul Concurenței. Cazul nu e încheiat.


Consiliul Național al Audiovizualului s-a mai gândit puțin și s-a răzgândit. Nu va mai trimite sesizare către Consiliul Concurenței în cazul achiziționării de către Dolce Sport a pachetului Pay-TV pentru drepturile la Euro 2016, se va ocupa singur de caz. Forul audiovizual s-a întrunit în ședința de astăzi și a votat revocarea deciziei de săptămâna trecută.
Reanalizarea cazului a venit la solicitarea lui Valentin Jucan, membru C.N.A., care a și explicat decizia: „Nu cred că Consiliul Concurenței este cel care trebuie să facă lumină în această situație. Nu putem vorbi aici despre exclusivitate. Asta ar fi însemnat ca o singură entitate să preia acele meciuri. Cei de la Dolce au luat un pachet, Pro TV a preluat un alt tronson. Discutăm despre două pachete. Nu este o problemă de competitivitate sau de incorectitudine între doi factori.”

În ședință a fost astăzi și un reprezentant al Dolce Sport, redactorul-șef Sergiu Panaite: „Nu este vorba de exclusivitate. A fost un pachet Pay-TV și un altul free to air. Noi am achiziționat acest pachet în martie 2015. Iar, Pro TV l-a achiziționat cu trei săptămâni înainte de începerea campionatului european. În cazul în care am fi rămas doar noi, nu ar fi fost oricum vorba de drepturi exclusive. Oricine altcineva putea merge la licitație să le achiziționeze.”

Însă lucrurile nu se termină aici. Cazul va fi rediscutat într-o altă ședință C.N.A., după cum a afirmat Monica Gubernat, membru C.N.A., care spune că acest caz poate fi rezolvat de către forul audiovizual.
Monica Gubernat, membru C.N.A.: „Eu sunt de acord să nu trimitem adresa la Consiliul Concurenței, pentru că depinde de noi să rezolvăm problema. Strict de legislația noastră și avem articole care să ne ajute. O să vă povestească domnul Turos. Se poate rezolva de noi. Nu avem nevoie de Consiliul Concureneți, de M.A.I., de D.N.A, de S.R.I. Noi putem rezolva problema. Importantă e să și vrem să o rezolvăm și să avem curajul să luăm deciziile care se impun conform legii.”

Reamintim că C.N.A. a decis săptămâna trecută să sesizeze Consiliul Concurenței după ce a constatat că Dolce Sport nu respectă articolul 21 din Legea Audiovizualului, potrivit căruia „Evenimentele de importanţă majoră pot fi difuzate în exclusivitate numai dacă difuzarea nu privează o parte importantă a publicului din România de posibilitatea de a le urmări în direct sau în transmisie decalată în cadrul unui serviciu de programe cu acces liber”.

Sursa: http://www.paginadem...iul-concurentei

Edited by megafanro, 21 June 2016 - 17:43.


#66
misanul

misanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 17.09.2010
S-a sucit sclavul ala de Jucan ! azi era imbracat cu un ttricou al nationalei .Oare dc ?Posted Image

#67
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
pentru ca cna nu are dreptate.punct.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate