Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Dolce Sport 1 si 2 numai la Telekom din iunie 2016.

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#37
rbt14

rbt14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.10.2014
cine are nextgen

#38
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
e o nebunie.nimeni nu mai intelege nimic.poate telekom a gresit ca a dat si altor retele accesul la canalele sale. erau exclusiv la telekom si asa stiam o treaba.

atunci cand au luat licentele pentru dolcesport 5 si 6 cei de la telekom au spus:cu cele 2 posturi tv abonatii nostrii vor vedea mai multe meciuri live din ucl si europa league.plus alte transmisii live pentru ca avem drepturi multe  .acum vad ca cele doua canale se vrea clone pentru dolcesport 1 si 2.naiba sa-i mai inteleaga .chiar e inexplicabil.nu mai inteleg nimic.

#39
rbt14

rbt14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.10.2014

View Postramiz, on 07 iunie 2016 - 20:39, said:

e o nebunie.nimeni nu mai intelege nimic.poate telekom a gresit ca a dat si altor retele accesul la canalele sale. erau exclusiv la telekom si asa stiam o treaba.

atunci cand au luat licentele pentru dolcesport 5 si 6 cei de la telekom au spus:cu cele 2 posturi tv abonatii nostrii vor vedea mai multe meciuri live din ucl si europa league.plus alte transmisii live pentru ca avem drepturi multe  .acum vad ca cele doua canale se vrea clone pentru dolcesport 1 si 2.naiba sa-i mai inteleaga .chiar e inexplicabil.nu mai inteleg nimic.
Eu am inteles  abonatilor care au abonament tv analogic li se modifica ds1 cu ds 5 si ds2 cu ds 6

#40
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Clienți Telekom care au abonament analogic vor avea DS 5 și 6,  la fel si alți operatori care aveau în grila DS 1 și 2 vor avea în grilă DS 5 și 6 !

#41
rbt14

rbt14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.10.2014

View Postdic_star79, on 07 iunie 2016 - 20:48, said:

Clienți Telekom care au abonament analogic vor avea DS 5 și 6,  la fel si alți operatori care aveau în grila DS 1 și 2 vor avea în grilă DS 5 și 6 !
Sa inteleg.....daca ai abonament tv digital....ramane asa ds1,2,3,4??

Edited by rbt14, 07 June 2016 - 20:51.


#42
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
pe satelit unde sunt abonat posturile sunt in grila  la numar epg  805 si 806 insa sunt codate:imi spune sa ma abonez la aceste canale si sa apelez la 1234 sau 0214041234.

Edited by ramiz, 07 June 2016 - 20:55.


#43
rbt14

rbt14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.10.2014
peste tot unde e ds1 si 2 pe catv  analogic se modifica

#44
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014

View Postramiz, on 07 iunie 2016 - 20:39, said:

(...) poate telekom a gresit ca a dat si altor retele accesul la canalele sale (...)


Eu zic că nu a greșit deloc, dimpotrivă, au mai câștigat și ceva din retransmisie, iar abonații altor rețele au beneficiat de transmisiuni sportive fără a schimba operatorul, un exemplu pentru ”marii operatori”. Și cei de la RCS oferă posturile lor spre retransmisie, însă la prețuri considerate ”piperate” de unii. Alții se ”servesc” și fără ”contract”, doar la noi merge și așa, mai ales când e transmisă Liga 1. Dorim să avem Dolce Sport/Digi Sport în grila UPC/RCSTelekom/AKTA etc, dar unii dintre noi (încă) avem resentimente ”de ce la ăia e canalul x și la mine nu e sau noi avem canalul y, ceilalți să nu-l vadă, să se aboneze la noi dacă-l vor”. Când nu vom mai avea astfel de ”obiceiuri” atunci poate mai avem șanse de un asemenea schimb. Dăm vina pe operatori că sunt orgolioși și nu vor să ofere, dar unii dintre noi suntem de aceeași baricadă cu aceștia.

#45
rbt14

rbt14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.10.2014
si la NEXTGEN (care e detinuta 100% de telekom)o sa ramana,numai pe analog se schimba

Edited by rbt14, 08 June 2016 - 07:48.


#46
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009

View Postramiz, on 07 iunie 2016 - 20:54, said:

pe satelit unde sunt abonat posturile sunt in grila  la numar epg  805 si 806 insa sunt codate:imi spune sa ma abonez la aceste canale si sa apelez la 1234 sau 0214041234.
Alea sunt acolo pentru operatorii mici care le vor retransmite dacă se vor înțelege cu Telekom, după ce vor fi scoase DS1 și DS2. Probabil că aceștia vor primi cartele/decodoare care le decriptează.

#47
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Dolce Sport 1/HD și Dolce Sport 2 nu au fost eliminate din rețeaua AKTA (probabil și altele) așa cum scria în comunicatul Telekom. Totuși, informația e parțial adevărată, la o firmă din Oltenița au fost eliminate Dolce Sport 1/2/HD digital și Dolce Sport 2 din analogic înlocuit cu Dolce Sport 6.

Edited by Cristi_77, 10 June 2016 - 13:15.


#48
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
OFICIAL! Dolce Sport 1/2HD rămân în grilă (AKTA) (cel puțin) pe perioada EURO 2016! Astfel, informația din titlu este eronată.

Edited by Cristi_77, 10 June 2016 - 16:07.


#49
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Pai si pe Dolce Sport 5 si 6 se vede Euro.. :) DS1 si DS2 = DS5 si DS6. :) Din toamna cand incep UCL si UEL vom vedea..

#50
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Eu am pus în discuție corectitudinea informației oferite de colegul @murdoch via comunicat emis de Telekom, nu am precizat nimic referitor la netransmiterea EURO 2016 pe Dolce Sport 5/6. :)

#51
murdoch

murdoch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 09.02.2012

View PostCristi_77, on 10 iunie 2016 - 17:05, said:

Eu am pus în discuție corectitudinea informației oferite de colegul @murdoch via comunicat emis de Telekom, nu am precizat nimic referitor la netransmiterea EURO 2016 pe Dolce Sport 5/6. Posted Image

inseamna ca nu stii sa citesti o notificare telekom trimisa tuturor operatorilor care retransmit programele dolcesport. Akta le va scoate, exista un dar, acordul de retransmie  are precizat clar perioada si akta se foloseste deocamdata de acordul de retransmisie.
Apreciez ca scrii tot ce se intampla la tine in retea, dar iti reamintesc: AKTA cumpara si atat, asteapta marea revanzare catre...,

Edited by murdoch, 10 June 2016 - 18:03.


#52
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Știu să citesc un comunicat, însă până acum nu s-a concretizat. Știu că le va scoate la un moment dat, când, rămâne de văzut.

#53
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

Eternul și fascinantul CNA. Sesizează Consiliul Concurenței să verifice dacă Dolce Sport a luat legal meciurile de la Euro


Eternul și fascinantul CNA. După ce săptămânile trecute forul discutat situația meciurilor de la Euro la Pro TV (la solicitarea TVR 1 și Antena 1), astăzi a venit rândul Dolce Sport.  Consiliul Național al Audiovizualului a decis astăzi să trimită o sesizare către Consiliul Concurenței, legat de achiziția drepturilor Euro 2016, de către Telekom.

Membrii CNA au considerat că televiziunea Dolce Sport, cu o acoperire mică, ar putea încălca articolul din legea audiovizualului privind exclusivitatea asupra unor evenimente de interes major.
Mai exact, au precizat membrii forului articolul prevede că „Evenimentele de importanţă majoră pot fi difuzate în exclusivitate numai dacă difuzarea nu privează o parte importantă a publicului din România de posibilitatea de a le urmări în direct sau în transmisie decalată în cadrul unui serviciu de programe cu acces liber”.

Propunerea, venită din partea lui Răsvan Popescu, membru CNA, a fost votată de șase dintre cei nouă membri prezenți: Valentin Jucan, Lorand Turos, Monica Gubernat, Radu Herjeu, Dorina Rusu, Răsvan Popescu. Viorel Vasile Buda, Laura Georgescu și Gabriel Tufeanu au votat împotrivă.

Discuția legată de meciurile Euro la TV nu este nouă. Săptămânile trecute, TVR 1 și Antena 1 au cerut forului să stabilească dacă Pro TV este sau nu "free to air". Cele două canale au susținut că un post care nu este free to air nu ar avea dreptul să ia meciurile de la Euro.

Pro TV și Dolce Sport sunt cele două canale care transmit meciuri de la Euro 2016. Dolce Sport a achiziționat totate cele 51 de meciuri, în pachetul destinat posturilor pay TV. Pro TV a cumpărat pachetul free to air, care cuprinde 23 de partide (unul pe zi în grupe, plus fazele importante ale competiției).

Subiectul drepturilor pentru la Euro 2016 deținute de Telekom nu se afla pe ordinea de zi a ședinței de azi, însă un membru - Lorand Turos - a decis să se autosesizeze.
Un alt membru CNA a vrut să propună în ședința de astăzi o somare de intrare în legalitate pentru Dolce Sport pentru că nu respectă articolul privind evenimentele de importanță majoră. Membrul CNA ar fi vrut ca Dolce Sport să devină liber la retransmise și să fie introdus în lista must carry. Însă reprezentantul departamentului juridic a explicat că nu există sancțiune pentru încălcarea articolului respectiv, însă că pot fi sesizate alte organisme ale statului.

Lorand Turos, membru CNA: „Pe lângă faptul că nu se respectă legea, evenimentul în totalitate trebuie difuzat de un post cu acces liber. Noi, CNA, asistăm la cea mai flagrantă încălcare a Legii Audiovizualului din ultimii 10 ani.

Pe lângă faptul că stăm cu lunile cu mâinile în brațe și ne uităm la această încălcare a legii și nu facem nimic. Noi interzicem românilor să vadă măcar acele extrase de 90 de secunde pe zi. Care e interesul public? Interesul public e că acest eveniment să fie urmărit liber de toți românii. La Satu Mare, unde stau eu, oamenii se strâng în piață și se uită la meciuri. Nu e acceptabil ca eu să pot urmări evenimentul în totalitate doar dacă mă abonez la un cablist. Faptul că acest lucru s-a întâmplat, sunt sigur că erau interese comerciale în acest sens și cred că s-a făcut acest lucru cu complicitatea TVR ului.”

Sursa: http://www.paginadem...rile-de-la-euro

#54
cipaul66

cipaul66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 26.08.2009
Cam târziu ... dar sunt speranțe .. !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate