Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

PIPO X1S

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015
Salut prieteni,astazi am hotarat sa nu va mai prezint un telefon ci un device destul de interesant care iti transforma smart TV-ul intr-un fel de pc vedem imediat ce si cum :)
http://image4.geekbuying.com/content_pic/201605/20160518153857444.jpg

Sa incepem cu specificatiile device-ului:
-Pe cat este de mic pe atat este de performant ( tinand cont bineinteles de pretul acestuia)
-2GB RAM DDR3
-Procesor quadcore de 1.9GHz
-32 GB memorie interna + slot card + puteti atasa si un hard extern la acesta :)
-Vine preinstalat cu Windows 10
-Suport wireless

Dar ce este mai exact acest device? Pai pe intelesul tuturor acesta transforma smart tv-ul tau intr-un mini pc de pe care poti face o multime de lucruri. Pretul acestuia de 80$,ofera posibilitatea de a fi achizitionat de oricine are un smart TV ( sau un TV non-smart dar cu suport hdmi)
http://image4.geekbuying.com/content_pic/201605/20160518153033354.jpg

Sper ca va placut aceasta scurta prezentare si daca sunteti interesati de achizitionarea acestui device,puteti da un search pe geekbuying sau siteuri de genul.( in romania nu cred ca il puteti gasii)

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Parca am vazut si pe la noi, la Altex & co.
Evident, cu preturi mai romanesti, asa, pe inima noastra  :)

#3
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Există și pe la noi. Produse chiar de Intel.

Intel Compute Stick STK1AW32SC

Edited by orlandobarbulescu, 20 May 2016 - 07:58.


#4
dexodus

dexodus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 18.02.2016
Specificații bune.... Se încadrează la device-urile gen Raspberry Pi sau ODROID de la hardkernel...

Totuși.... Dat fiind prețul mare.... Și suport limitat nu este rentabil...

Alternativele cele mai bune sunt RPi și ODROID, desigur și cel de la INTEL e bun, dar performanțele lasă de dorit...

E că stick-ul Android, bun pe foaie.... Nu prea bun în realitate... (asta dacă ai probleme)

Edited by dexodus, 20 May 2016 - 17:03.


#5
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008

View Postdexodus, on 20 mai 2016 - 17:02, said:

SpecificaČ›ii bune.... Se încadrează la device-urile gen Raspberry Pi sau ODROID de la hardkernel...

TotuČ™i.... Dat fiind preČ›ul mare.... Č˜i suport limitat nu este rentabil...

Alternativele cele mai bune sunt RPi Č™i ODROID, desigur Č™i cel de la INTEL e bun, dar performanČ›ele lasă de dorit...

E că stick-ul Android, bun pe foaie.... Nu prea bun în realitate... (asta dacă ai probleme)
Folosesti stick de la intel?  de spui ca nu este bun.  sau doar asa din auzite! Am intel stick cu w10  si merge foarte bine atasat la un tv (cel mai des folosesc kodi).

Bafta

#6
dexodus

dexodus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 18.02.2016

View Postcstrifu, on 20 mai 2016 - 18:22, said:

Folosesti stick de la intel?  de spui ca nu este bun.  sau doar asa din auzite! Am intel stick cu w10  si merge foarte bine atasat la un tv (cel mai des folosesc kodi).

Bafta

Am folosit ca să fiu mai exact.... Ok.. Doar pt Kodi e ok.... Dar pentru task-uri mult mai complicate nu face față...

#7
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008

View Postdexodus, on 20 mai 2016 - 18:47, said:

Am folosit ca să fiu mai exact.... Ok.. Doar pt Kodi e ok.... Dar pentru task-uri mult mai complicate nu face față...

era vorba in topic de o chestie care vine pe langa tv ca sa il faca destept .  deci ce task uri complicate poti avea cand te uiti la tv (kodi , solitaire, youtube eventual filme on line cre merg toate bine).

bafta

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate