Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

ajutor ten gras

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Rakdos

Rakdos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 02.05.2016
Salut!
Mi se ingrasa parul foarte repede si tr sa ma spal in fiecare zi si asta ma scoate din sarite...
Mai nou si gatul este unsuros..la fel si nasul...
Ce as putea face?

#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
nu-i mai da sa manance si pune-l la exercitii... sala, alergat...
are si celulita?

aaa... ai schimbat titlul? pai parul ti se ingrasa de la ten... stau prea aproape...
ce faceai in sărite anyway?

Edited by Nero-d, 16 May 2016 - 17:01.


#3
yellownirvana

yellownirvana

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.05.2016
poti sa incerci aplicarea unei tincturi de galbenele( contine jum etanol si planta galbenele), scrub-uri(dar nu abuza,poate deveni prea uscat,iar in aceste cazuri,pielea formeaza si mai mult sebum,pentru a compensa deficitul de umezeala), apa micelara (de la garnier de exemplu), aplicarea unei picaturi-2 de ulei de jojoba( desi se spune sa nu folosim uleiuri, acesta este ft bun,nu incarca porii,la inceput poate parea pielea grasa,dar cu timpul in reda un highlight natural; se vinde in farmacii;) aplicarea unei compozitii de soda+apa pe fata timp de 30 minute; pt "mascarea" problemei, exista primer-uri,sau baza pt fond de ten,care se aplica inainte acestuia,cu sau fara el; exista primer-uri speciale, care reduc substantial grasimea de pe fata. eu stiu de Benefit the POREfessional, https://www.google.c...Kp3y2rG-eGMQmM: desi e cam SCUMP!! am incercat si fata mi-a devenit ca o canava imaculata :D sper ca ti-am fost de ajutor ; in orice caz,poate exista probleme interne? probleme hormonale,cu sangele sau perioda pubertatii..

#4
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015
Glandele sebacee secreta mai mult sebum decat este normal. Foloseste bicarbonat de sodiu. Pune o lingurita de bicarbonat in palma, umezeste-l cu putina apa (se formeaza o pasta moale) si maseaza pielea capului cu aceasta pasta. Dupa cateva minute spala-te si vei vedea efectul. Nu exista niciun risc. Pune putin bicarbonat in samponul pe care-l folosesti la spalatul pe cap. Consulta un dermatolog, dar scapi cu greu (nu prea scapi) de asa ceva.

#5
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
ia un supliment alimentar pe baza de seleniu si zinc, reduce secretia de sebum la nivelul scalpului si a tenului.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate