Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Cerere editare imagine complicata.

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
TiberianSun

TiberianSun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.04.2016

 Travertin, on 14 mai 2016 - 23:22, said:

Tipic românesc.
Tipic romanesc ce anume? Tu cum intrii sa scrii "Tipic romanesc." pentru un +1?
Ai dreptate, tipic Romanesc.

#20
Travertin

Travertin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 04.10.2015
Nu stiu ce inseamna +1. Nu inteleg la ce te referi.
Dar stiu ca nu apreciezi timpul pe care oamenii ti-l acorda.
Mai stiu ca nu stii sa scrii corect gramatical.
Tipic romanesc = pretentii mari pe bani putini. In cazul tau pretentii mari pe gratis.

Edited by Travertin, 15 May 2016 - 15:33.


#21
TiberianSun

TiberianSun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.04.2016

 Travertin, on 15 mai 2016 - 15:32, said:

Nu stiu ce inseamna +1. Nu inteleg la ce te referi.
Dar stiu ca nu apreciezi timpul pe care oamenii ti-l acorda.
Mai stiu ca nu stii sa scrii corect gramatical.
Tipic romanesc = pretentii mari pe bani putini. In cazul tau pretentii mari pe gratis.

Te rog sa-mi arati unde am scris gresit gramatical. Pretentii mari pe bani putini sau pe bani multi, conteaza?!
Te-am cautat pe forum si ti-am dat mesaj privat sa-mi faci tu imaginea?
Te deranjeaza asa mult ca am cerut ajutor pentru o imagine gratis incat n-ai rezistat sa nu comentezi si sa ma jignesti?
Care-i rostul tau in acest topic? Inafara sa demonstrezi ca esti un Roman incult care se baga in seama la un topic unde se cere o imagine.
Cand am intrat aici: http://forum.softped...rum/49-graphix/ scrie frumos "Start new topics" si in regulament nu am vazut sa interzica sa cer ajutor pentru o imagine GRATIS!!!
Trimite-le ticket celor din STAFF si spune-le sa scoata "Start new topics" de pe softpedia ca aici se fac topicuri doar pentru bani.
Asa iti traiesit viata? Cauti oameni care ofera 1-2$ pentru editarea unei imagini? Daca vezi ca nu ofera nimic, te apuci sa-i jignesti? Cand ai vazut topicul ai crezut ca faci si tu 1-2$, dupa ce ai intrat si ai vazut ca am zis gratis, ti-am distrus sentimentele sau care-i faza?

Te rog sa-mi spui si mie care-i rolul tau in acest topic, cu ce ajuti tu aici sau cel putin de ce ai venit sa scrii aceste mesaje de off-topics care n-au legatura cu topicul creat, pe cine ai vrut sa impresionezi, sau ce ai vrut sa demonstrezi ca eu presupun ca sunt mai batut in cap si nu-ti inteleg rolul aici.


Chiar ma intreb cum ati ajuns unii dintre voi pe aceasta planeta. De ce Dumnezeu ia dintre noi pe unul BUN si d-astia ca voi lasa cu MILIOANELE.
Voi sunteti cei care distrugeti Romania, nu eu ca am cerut o poza gratis, ci voi care nu stiti sa dati nici o bucata de paine la un caine fara sa primiti ceva in schimb. Tu si cei din parlament sunteti la acelasi nivel, doar banii conteaza, daca ati avea ocazia si sa ucideti pentru ei, presupun ca ati face-o. Voi distrugeti aceasta tara, nu noi care cerem ajutorul si care la randul nostru ajutam pe altii GRATIS.

Edited by TiberianSun, 15 May 2016 - 19:50.


#22
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

 TiberianSun, on 15 mai 2016 - 19:43, said:

Chiar ma intreb cum ati ajuns unii dintre voi pe aceasta planeta. De ce Dumnezeu ia dintre noi pe unul BUN si d-astia ca voi lasa cu MILIOANELE.
Voi sunteti cei care distrugeti Romania, nu eu ca am cerut o poza gratis, ci voi care nu stiti sa dati nici o bucata de paine la un caine fara sa primiti ceva in schimb. Tu si cei din parlament sunteti la acelasi nivel, doar banii conteaza, daca ati avea ocazia si sa ucideti pentru ei, presupun ca ati face-o. Voi distrugeti aceasta tara, nu noi care cerem ajutorul si care la randul nostru ajutam pe altii GRATIS.
wow, unde s-a ajuns de la o simpla imagine...

Uite, eu am o propunere. Iti fac imaginea asa cum vrei tu, iar la randul tau, pentru ca ai spus ca ajuti pe gratis, o sa-mi faci niste proiecte micute - postari pe forumuri, comentarii pe bloguri (toate straine, cu text dat de mine), spam in general, daca e sa fim sinceri, dar in principiu e copy-paste, cu minimum efort de a crea cate un cont pe ici-colo. Daca te pricepi la traduceri, spune-mi. Sau sa faci intrebari pentru quizz-uri.

Sa-ti spun si logica mea. Merg pe un site de freelancing, aleg proiectele astea pe care le poate face oricine (deci si tu), iti dau tie de munca, tu vei face pentru ca asa ai zis, eu iau banii pe ele si apoi folosesc banii pentru a plati un grafician care sa-ti faca imaginea, tot pe site-ul ala de freelancing. Nu ramane niciun ban la mine, stai linistit. Castig $5 din proiectele tale, platesc $5 pe grafica. Nu vad niciun impediment. Presupun ca nu o sa te deranjeze ca astepti mai mult, pana la urma astepti de o saptamana aici si nu ai rezolvat problema inca.

Desigur, n-ai avea nevoie de mine ca intermediar....

Edited by Michidoo, 15 May 2016 - 20:24.


#23
TiberianSun

TiberianSun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.04.2016

 Michidoo, on 15 mai 2016 - 20:22, said:

wow, unde s-a ajuns de la o simpla imagine...

Uite, eu am o propunere. Iti fac imaginea asa cum vrei tu, iar la randul tau, pentru ca ai spus ca ajuti pe gratis, o sa-mi faci niste proiecte micute - postari pe forumuri, comentarii pe bloguri (toate straine, cu text dat de mine), spam in general, daca e sa fim sinceri, dar in principiu e copy-paste, cu minimum efort de a crea cate un cont pe ici-colo. Daca te pricepi la traduceri, spune-mi. Sau sa faci intrebari pentru quizz-uri.

Sa-ti spun si logica mea. Merg pe un site de freelancing, aleg proiectele astea pe care le poate face oricine (deci si tu), iti dau tie de munca, tu vei face pentru ca asa ai zis, eu iau banii pe ele si apoi folosesc banii pentru a plati un grafician care sa-ti faca imaginea, tot pe site-ul ala de freelancing. Nu ramane niciun ban la mine, stai linistit. Castig $5 din proiectele tale, platesc $5 pe grafica. Nu vad niciun impediment. Presupun ca nu o sa te deranjeze ca astepti mai mult, pana la urma astepti de o saptamana aici si nu ai rezolvat problema inca.

Desigur, n-ai avea nevoie de mine ca intermediar....

Ce vorbesti tu acolo se numeste SEO off page. Nu am nevoie de ajutorul tau, singurul ajutor din partea ta este sa nu mai postezi in acest topic. Astept de mai mult timp de o saptamana, nu este graba, nu dau in cap nimanui sa ma ajute imediat, o sa ma ajute cineva cand o sa poata. Mersii oricum de sfat, salut.

#24
Travertin

Travertin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 04.10.2015

 TiberianSun, on 15 mai 2016 - 19:43, said:



Te rog sa-mi arati unde am scris gresit gramatical. Pretentii mari pe bani putini sau pe bani multi, conteaza?!
Te-am cautat pe forum si ti-am dat mesaj privat sa-mi faci tu imaginea?
Te deranjeaza asa mult ca am cerut ajutor pentru o imagine gratis incat n-ai rezistat sa nu comentezi si sa ma jignesti?
Care-i rostul tau in acest topic? Inafara sa demonstrezi ca esti un Roman incult care se baga in seama la un topic unde se cere o imagine.
Cand am intrat aici: http://forum.softped...rum/49-graphix/ scrie frumos "Start new topics" si in regulament nu am vazut sa interzica sa cer ajutor pentru o imagine GRATIS!!!
Trimite-le ticket celor din STAFF si spune-le sa scoata "Start new topics" de pe softpedia ca aici se fac topicuri doar pentru bani.
Asa iti traiesit viata? Cauti oameni care ofera 1-2$ pentru editarea unei imagini? Daca vezi ca nu ofera nimic, te apuci sa-i jignesti? Cand ai vazut topicul ai crezut ca faci si tu 1-2$, dupa ce ai intrat si ai vazut ca am zis gratis, ti-am distrus sentimentele sau care-i faza?

Te rog sa-mi spui si mie care-i rolul tau in acest topic, cu ce ajuti tu aici sau cel putin de ce ai venit sa scrii aceste mesaje de off-topics care n-au legatura cu topicul creat, pe cine ai vrut sa impresionezi, sau ce ai vrut sa demonstrezi ca eu presupun ca sunt mai batut in cap si nu-ti inteleg rolul aici.


Chiar ma intreb cum ati ajuns unii dintre voi pe aceasta planeta. De ce Dumnezeu ia dintre noi pe unul BUN si d-astia ca voi lasa cu MILIOANELE.
Voi sunteti cei care distrugeti Romania, nu eu ca am cerut o poza gratis, ci voi care nu stiti sa dati nici o bucata de paine la un caine fara sa primiti ceva in schimb. Tu si cei din parlament sunteti la acelasi nivel, doar banii conteaza, daca ati avea ocazia si sa ucideti pentru ei, presupun ca ati face-o. Voi distrugeti aceasta tara, nu noi care cerem ajutorul si care la randul nostru ajutam pe altii GRATIS.
De ce nu ai facut topic privat?
Jignesti infiorator, ceea ce e offtopic. Esti cam analfabet. Ma compari cu parlamentarii...stiu ca e trendy sa vorbesti politica in Romania in 2016, dar esti offtopicul tau.

Nu ma deranjeaza nimic pe mine.
Spun doar, si repet cu privire la intrebarea ta din deschiderea topicului. E topicul tau, sunt intrebarile tale. Eu am fost perfect ontopic.
Intrebai daca cineva se ofera sa iti faca gratis poza...
Eu pe cei ca tine nu am de ce sa-i ajut. Este raspunsul la intrebarea ta. Nu este offtopic. Este perfect on.
Iar faptul ca banuiesti preturi pe care eu le-as incasa ...denigrare etc...doar ca nu iti convine raspunsul, iar offtopicul tau.
Ciudat mod de a cere ajutor.
Si eu ceream ajutor, dar in asa fel incat sa lucrez eu, sa muncesc eu pentru mine, ca nu sunt boier pe mosie de sclavi. If you know what I mean ...vorba poetului.
Succes in cautarile tale.
Aici nu mai scriu.


#25
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

 TiberianSun, on 15 mai 2016 - 22:26, said:


Ce vorbesti tu acolo se numeste SEO off page. Nu am nevoie de ajutorul tau, singurul ajutor din partea ta este sa nu mai postezi in acest topic. Astept de mai mult timp de o saptamana, nu este graba, nu dau in cap nimanui sa ma ajute imediat, o sa ma ajute cineva cand o sa poata. Mersii oricum de sfat, salut.

Repet. Eu iti fac imaginea. De ce nu accepti ajutorul meu? Nu pentru asta ai deschis topicul? Faci tambalau de o saptamana sa te ajute cineva, iar acum, cand primesti oferta, o refuzi?! Pai nu suna asta a un pic de trolling?

#26
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,542
  • Înscris: 16.03.2007
la munca cu tine, la strung, la saiba..

LE: a, da am postat pentru +1

Edited by laffin, 16 May 2016 - 12:52.


#27
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006
Off topic: Sunteti obsedati de acest +1. Nu avem ce face cu el! Putem avea si 10.000 de plusuri, nu se întâmpla nimic cu statutul nostru, ca useri.
On topic: intiatorule, du-te omule pe Fiverr, da 5$ unui designer de pe acolo (sunt foarte multi designeri care fac logo-uri si bannere si ai de unde alege) si în maximum doua zile ai modificarea solicitata. Timpul liber al fiecaruia dintre noi este pretios iar ceea ce doresti nu se face asa usor si în câteva minute. Iarta-ma daca m-am bagat (din nou) în seama. Asculta-mi sfatul, te rog.

#28
skandal

skandal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,241
  • Înscris: 09.11.2003
Ba baiatule, fii atent. Calul de dar nu se cauta la dinti. Ce ceri tu e practic meseria mea. Ma rog, nu am niciodata biref-uri exprimate atat de toparlaneste, dar treaca de la mine.

Problema cu scrisul ala e ca nu e scris. Ce ai tu acolo e o poza. Nu are niste lemn pe care e scris ceva (asta ar fi un fisier pe layere, editabil), ci are niste scris in acel lemn, ca sa ma exprim aiurea. Adica unde se termina pixelii galbeni ai scrisului incep aia maro ai texturii. Ce ceri tu e ca cineva sa iti recreeze in primul rand acel fundal, sa isi dea cu parerea cum ar trebui sa arate.

Apoi este problema deja explicata a scrisului. Pentru binele tau baga la cap ca nu asa se face. Daca nu bagi la cap, oricum mi-e egal.

Nu, nici nu-mi trece prin cap sa-ti fac chestia aia, daca bag munca gratis bag pentru vreun ONG care are grija de copii bolnavi sau stiu ce altceva similar.

Nu ti-ai face tie un deserviciu ca pe langa streaming de jocuri sa incerci sa inveti si niste Photoshop. Poate ajungi sa ai o meserie.

Anyway. Vezi ca atunci cand faci streaming pe twitch ai useri care pot da subscribe si/sau dona. Adica sa te plateasca. Vezi sa nu ii jignesti si pe aia ca aici. Bafta.

#29
TiberianSun

TiberianSun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.04.2016

 skandal, on 10 iunie 2016 - 15:55, said:

Ba baiatule, fii atent. Calul de dar nu se cauta la dinti. Ce ceri tu e practic meseria mea. Ma rog, nu am niciodata biref-uri exprimate atat de toparlaneste, dar treaca de la mine.

Problema cu scrisul ala e ca nu e scris. Ce ai tu acolo e o poza. Nu are niste lemn pe care e scris ceva (asta ar fi un fisier pe layere, editabil), ci are niste scris in acel lemn, ca sa ma exprim aiurea. Adica unde se termina pixelii galbeni ai scrisului incep aia maro ai texturii. Ce ceri tu e ca cineva sa iti recreeze in primul rand acel fundal, sa isi dea cu parerea cum ar trebui sa arate.

Apoi este problema deja explicata a scrisului. Pentru binele tau baga la cap ca nu asa se face. Daca nu bagi la cap, oricum mi-e egal.

Nu, nici nu-mi trece prin cap sa-ti fac chestia aia, daca bag munca gratis bag pentru vreun ONG care are grija de copii bolnavi sau stiu ce altceva similar.

Nu ti-ai face tie un deserviciu ca pe langa streaming de jocuri sa incerci sa inveti si niste Photoshop. Poate ajungi sa ai o meserie.

Anyway. Vezi ca atunci cand faci streaming pe twitch ai useri care pot da subscribe si/sau dona. Adica sa te plateasca. Vezi sa nu ii jignesti si pe aia ca aici. Bafta.

"Bai baiatule" nu crezi ca-i cam vechi acest topic sa-ti dai cu parerea in el? "e meseria mea", esti foarte funny aici. Nu cred ca ti-am cerut tie parerea sau te-am pus pe tine sa-mi faci ceva ca sa scrii "Nu, nici nu-mi trece prin cap sa-ti fac chestia aia, daca bag munca gratis bag pentru vreun ONG care are grija de copii bolnavi sau stiu ce altceva similar".
Dupa ce ca te bagi degeaba in seama, te mai dai si de parca te-as fi rugat eu ceva.
Deci "bai baiatule" sa fie clar, e prima data cand iti scriu sau cand port o convorbire cu tine, deci NU ti-am zis sa-mi faci ceva, asa ca nu mai scrie cum TE-AS FI RUGAT EU SA-MI FACI CEVA.

Topicul are multe zile in urma, daca nu-ti ajung cele 4.000 posturi, te pot ajuta eu cu o lista de topicuri de acum 12 luni sa scrii in ele.

"Nu ti-ai face tie un deserviciu ca pe langa streaming de jocuri sa incerci sa inveti si niste Photoshop. Poate ajungi sa ai o meserie.", imi cer scuze, pe langa streaming nu trebuie sa invat PhotoShop, sunt programator, cunosc html/php/css mai bine decat cunosti tu sa apesi pe mouse si tastatura.
Spui ca stii PhotoShop, bravo tie, nu trebuie sa te lauzi aici cum nici eu nu ma laud ca sunt programator.
Cica "Poate ajungi sa ai o meserie" Posted Image), din nou esti funny. Am deja o meserie, daca vrei un site facut de la 0 cu un beck-end unic, lasa-mi un mesaj, o sa-ti fac pe GRATIS ca sa ai cu ce sa te lauzi, nu stau sa cer bani cum ceri tu pentru o imagine Posted Image), suporti costurile pentru domeniu si host.

Salut

EDIT: Streaming-ul vreau sa-l fac din placere, nu pentru donatii sau alte chestii. Sunt un mare fan al jocurilor retro, chiar si cele noi. Asa ca in timp ce descarc si incep un joc, doresc sa fac si stream pentru pareri, comenturi si alte chestii.

Edited by TiberianSun, 10 June 2016 - 16:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate