Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Pretul telefoanelor/tabletelor cu WP 8/10 e in cadere libera ?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Build prin insiders sau windows advisor? Posted Image . Daca esti pe insiders, iti asumi sa ai un telefon instabil..de vreo luna incoace, windows mobile RTM e cu mult peste variantele buguite care au lovit 950-urile inca din cutie.
Eu chiar acum am deschis-o si n-a crapat. Ori n-ai facut update la ultimul RTM prin advisor+hard reset, ori ai un telefon slab. Sau cine stie, poate ca am fost eu mai norocos Posted Image. Pateam sa dea crash cat timp eram prin insiders, acum nu mai am bafta asta.

View Postbullterrorist, on 07 mai 2016 - 05:42, said:

Sa-mi spuneti va rog cand gasti un surface book cu pret "in cadere libera" va voi fi profund recunoscator.
Si mie, dar eu sunt mai modest, vreau doar surface pro 3 :D.

Edited by n-amname, 07 May 2016 - 05:44.


#20
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014
Strategie de marketing de la Microsoft: (email primit chiar acum)
[ https://i.imgur.com/pKfFrir.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
@ Bull, aici se vorbește mai degrabă de preturile la WP, si nu de Surface :-)

Subscriu la ce s-a spus mai înainte:
Dupa miliarde de dolari pompati într-un cal mort, cred ca pana si genialul Nadya Satella s-a saturat, si probabil vom asista foarte curând la declararea oficiala a decesului WP.

Oare chiar nu aduna vreun acționar MSFT banii aruncati in hăul numit Nokia/WP?!
Cate lucruri bune n-ar fi facut Fundatia Melinda si Bill Gates cu aceste sume colosale...

@ Khish,
sper ca ai inteles cat de greu le-a fost celor dela MS sa ia această decizie geniala :-) Astia or ne cred idioti, ori le-a luat Dumnezeu mințile. Cica doar asa mai pot mentine serviciul funcțional. (vezi cat pompează intr-un cadavru viu, aka WP, ca sa intelegi logica de afaceri a lui Nadella).  
Dar lasa asta cu spatiul pe OneDrive, macar de s-ar misca ca lumea... E cel mai mizerabil serviciu de cloud! Si o spun nu doar ca utilizator casnic (home), dar si ca business subscriber.

Edited by dan_slack, 07 May 2016 - 11:29.


#22
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014
Eu chiar voiam sa-mi iau un Lumia 1520, mare, frumos, performant etc. Vad ca preturile s-au dus in cap de mult si scad din ce in ce mai tare, inclusiv la telefoanele de top.
Si pe urma am analizat mai bine situatia si am realizat o chestie foarte importanta: Pe WP nu prea sunt aplicatii, browserul crapa destul de des, nu mai zic de restul aplicatiilor. Ce merge foarte bine e doar Asphalt 8 si alte jocuri dar in rest, la aplicatii stau destul de saracacios. Spun ei ca sunt in crestere, bla, bla, bla bla si iar bla bla cand de fapt pentru un anumit cuvant cheie cautat, oricare, sunt extrem de putine aplicatii, inclomplete, facute prost. Plus de asta nu se ocupa nimeni de el. Nimeni nu are treaba cu varianta pentru WP. Intri pe diferite situri care au aplicatii pentru mobil si aproape toate au pentru iOS si pentru Android, pentru WP nimic.
Chiar e mort WP.

#23
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,516
  • Înscris: 21.10.2009

View PostKHISHCHNIK, on 07 mai 2016 - 09:24, said:

Strategie de marketing de la Microsoft: (email primit chiar acum)

Oricum OneDrive se misca execrabil, am avut 2 foldere de 5 gb, unul l-am urcat pe Gdrive, altul pe OneDrive, a fost de vreo 17x mai rapid GDrive... nu mai stiu vitezele pe care le-am calculat atunci, dar mi-a ramas intiparita in minte diferenta de 17x...

#24
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Aia cu onedrive se stia de asta toamna, si eu mi-am salvat storage-ul printr-un serviciu de salvare oferit de ei.
Oricum, inca un topic in care putem injura windows mobile fara argumente sau cu argumente care s-au repetat deja la nesfarsit-existau deja vreo 3 astfel de topicuri.

View PostKHISHCHNIK, on 07 mai 2016 - 11:46, said:

Eu chiar voiam sa-mi iau un Lumia 1520, mare, frumos, performant etc. Vad ca preturile s-au dus in cap de mult si scad din ce in ce mai tare, inclusiv la telefoanele de top.
Si pe urma am analizat mai bine situatia si am realizat o chestie foarte importanta: Pe WP nu prea sunt aplicatii, browserul crapa destul de des, nu mai zic de restul aplicatiilor. Ce merge foarte bine e doar Asphalt 8 si alte jocuri dar in rest, la aplicatii stau destul de saracacios. Spun ei ca sunt in crestere, bla, bla, bla bla si iar bla bla cand de fapt pentru un anumit cuvant cheie cautat, oricare, sunt extrem de putine aplicatii, inclomplete, facute prost. Plus de asta nu se ocupa nimeni de el. Nimeni nu are treaba cu varianta pentru WP. Intri pe diferite situri care au aplicatii pentru mobil si aproape toate au pentru iOS si pentru Android, pentru WP nimic.
Chiar e mort WP.
1520 e un telefon din 2013..deci, de acum aproape 3 ani.
Sa vedem cam la cat gasim 1520 pe olx:
http://olx.ro/oferte...price:from]=500
Si acum, sa vedem un alt phablet de atunci, galaxy note 3:
http://olx.ro/electr...float_price:asc

Ioi, ca sa vezi..preturile nu sunt atat de diferite.
HTC m7..piei drace, are pret chiar mai mic decat 1520:
http://olx.ro/oferte...price:from]=500

Samsung s4:
http://olx.ro/electr...price:from]=500

Iphone 5s, singurul care se tine bine, ca iphone 5c e la vale rau de tot.
http://olx.ro/electr...float_price:asc

Am ales strict telefoane din 2013, pentru a evidentia ca faceti niste confuzii si speculati fara a lua in seama toate aspectele :).
Dar e ok, nu-i prima data cand se intampla, nici ultima.

#25
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014
https://versus.com/e...apple-iphone-5s
1520 e mai tare.

#26
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Asa, si samsungurile sunt mai tari decat iphone la (aproape) orice, dar la ce-l ajuta in competitia directa? Posted Image.
Contra iphone, poti sa fii cum vrei, ca iesi pe locul doi la pret si cautare...contra m7 se vede si-n pret, e cel mai scazut dintre toate exemplele mele, iar 5s-ul nu e cu mult peste 1520, daca e sa cautam model vs model, se vor gasi chiar si la preturi comparabile.

Edited by n-amname, 08 May 2016 - 01:54.


#27
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Chiar azi am verificat pe un site de vânzări de ocazie ( in Franta) si un lumia 530 nou in cutie e in jur de 400€ iar un experia z5 la fel. Deci, nu vad diferente semnificative.

#28
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Sigur 530?

#29
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
950, scuze. Nustiu la ce m-am gândit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate